0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: samochod-sluzbowy

Artykuły:

Wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych - zmiana przepisów

Jednym z często stosowanych przez pracodawców benefitów pracowniczych jest zgoda na wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych. Jak rozliczyć pod względem podatkowym i składkowym? Co się zmieniło w tym zakresie w ostatnim czasie? Sprawdź!

21 czerwca 2023

Umowa o powierzenie samochodu służbowego - darmowy wzór do pobrania

Pracodawca może przekazac pracownikowi samochód służbowy do użytkowania. Jednak takie powierzenie, powinno być odpowiednio udokumentowane. Pobierz darmowy wzór i sprawdź jakie elementy powinna zawierać umowa o powierzenie samochodu służbowego!

5 czerwca 2023

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych - 2021

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych przysługują pracownikom, którzy wykorzystują do celów służbowych prywatne samochody. Przepisy określają zarówno maksymalne kwoty ryczałtów jak i limity kilometrów. Sprawdź wskaźniki!

28 marca 2022

Kwoty ryczałtu za używanie przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych - 2022

Kwoty ryczałtu za używanie przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych określone są w ustawie o podatku dochodowym. Wysokość ryczałtu uzależniona jest od pojemności silnika pojazdu, którym porusza się pracownik. Poznaj obowiązujące stawki!

13 grudnia 2021

Samochód służbowy wykorzystywany do celów prywatnych

Jeżeli pracodawca udostępnia pracownikowi samochód służbowy w celach prywatnych, konieczne jest opodatkowanie tej czynności. Jak poprawnie tego dokonać? Dowiedz się, jak rozliczany jest koszt paliwa w przypadku samochodu służbowego używanego prywatnie!

25 czerwca 2021

Udostępnienie samochodu służbowego w czasie urlopu - jak rozliczyć?

Udostępnienie samochodu służbowego pracownikowi w czasie trwania urlopu - jak wygląda w świetle prawa? Czy stosunek służbowy można uznać za źródło przychodu? Jak rozliczyć koszty udostępnionego paliwa wraz ze służbowym samochodem? Przeczytaj!

29 kwietnia 2019

Wykorzystywanie przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych

Czy wykorzystywanie przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych rodzi obowiązek opodatkowania tego świadczenia?

29 stycznia 2018

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych - nowe interpretacje

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych oznacza dla pracownika osiąganie dodatkowego przychodu. Jest to świadczeniem nie pieniężne. Czy w związku z tym pracownik powinien partycypować w korzyściach z tego tytułu? Przeczytaj i sprawdź!

25 stycznia 2018

Służbowy samochód na urlopie - sprawdź ile to kosztuje

Jeżeli pracodawca udostępnia pracownikowi służbowy samochód i zezwala, aby ten korzystał z niego również prywatnie to musi pamiętać, że w takim przypadku u pracownika powstaje przychód z nieodpłatnego świadczenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

17 listopada 2016

Podatek VAT: Samochód z VAT-4

Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła niemałe zamieszanie związane ze sposobem rozliczania podatku od towarów i usług od wydatków związanych z samochodami w firmie. Dowiedz się, kiedy możesz odliczyć VAT od samochodu!

30 września 2016

Samochód służbowy nieodpłatnie wykorzystywany prywatnie a VAT

Zdarza się, że samochód służbowy wykorzystywany jest przez pracownika również do celów prywatnych, za co nie płaci on pracodawcy. Sprawdź, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieodpłatny użytek samochodu służbowego w VAT!

18 listopada 2015

Zajmowanie miejsc w służbowym samochodzie

Czy wiesz, jakie zasady obowiązują przy wsiadaniu do auta firmowego? Poznaj je koniecznie!

19 stycznia 2014

Jak rozliczać wykorzystywanie samochodów na potrzeby działalności gospodarczej?

Wykorzystywanie samochodów w działalności gospodarczej podatników powoduje wiele komplikacji. Dla poprawności rozliczeń podstawowe znaczenie ma podział na samochody osobowe oraz pojazdy inne.

28 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów