0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: transakcje-zagraniczne

Artykuły:

SLIM VAT 3 - transakcje zagraniczne

SLIM VAT 3 wprowadza udogodnienia i zmiany w procedurach dotyczących transakcji zagranicznych. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

16 lipca 2023

Sprzedaż za granicę a kasa fiskalna - jak dokumentować?

Przedsiębiorca, który dokonuje sprzedaży za granicę zobowiązany jest do właściwego udokumentowania takiej transakcji. Dowiedz się, jak sprzedaż za granicę dokonywana na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności powinna zostać udokumentowana.

14 czerwca 2023

Sprzedaż na odległość towarów importowanych z państw trzecich w praktyce

SOTI, czyli sprzedaż na odległość towarów importowanych z terytoriów trzecich lub państw trzecich oznacza dostawy towarów wysłanych lub transportowanych przez dostawcę lub na jego rzecz. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest to w praktyce!

5 października 2021

Usługi programistyczne dla zagranicznych kontrahentów - opodatkowanie

Jak należy rozliczać usługi programistyczne dla zagranicznych kontrahentów? Czy możliwe jest odliczenie podatku VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką formę opodatkowania wybrać oraz jak wystawiać faktury dla zagranicznych kontrahentów!

12 lipca 2021

Oznaczenia transakcji zagranicznych w JPK_V7

Obowiązkiem podatników jest stosowanie właściwych oznaczeń w JPK_V7. Czy przy WNT i imporcie usług należy stosować kody GTU? W jaki sposób oznaczać transakcje trójstronne? Sprawdź jakie oznaczenia transakcji zagranicznych należy stosować w JPK_V7.

22 stycznia 2021

Import towarów z Chin - co warto wiedzieć?

Coraz większą popularnością cieszy się import towarów z Chin. Po stronie podatników pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób rozliczyć taką transakcję w zależności od miejsca przeprowadzenia odprawy celnej. Sprawdź, jak rozliczyć import towarów z Chin!

21 stycznia 2021

Podatek od wartości dodanej – koszt i przychód podatkowy

Chcesz wiedzieć jak należy rozliczać transakcje zagraniczne? Czy podatek od wartości dodanej stanowi koszt lub przychód firmowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać faktury, na których znajduje się podatek z innego państwa!

5 sierpnia 2020

Nabycie towarów od unijnego dostawcy posługującego się polskim NIP-em

Rozliczenie zagranicznych transakcji często bywa skomplikowane i zależy od wielu czynników. Czy nabycie towarów od unijnego dostawcy posługującego się polskim NIP-em zalicza się do WNT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 marca 2020

Ulga za złe długi w transakcjach zagranicznych

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzenia podatku od sprzedanych towarów i usług. Gdy nie otrzyma zapłaty za swoje usługi może skorzystać z ulgi na złe długi. Przeczytaj i dowiedz się na czym polega ulga za złe długi w transakcjach zagranicznych!

1 marca 2018

Transakcje zagraniczne a sprzedaż mieszana

Przedsiębiorcy często decydują się na prowadzenie sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej z podatku VAT tzw. sprzedaży mieszanej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak w takim przypadku przedsiębiorca powinien rozliczyć zawierane transakcje zagraniczne!

29 września 2017

Transakcje zagraniczne - moment powstania obowiązku podatkowego

W 2014 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o VAT, która zawiera istotne zmiany w zakresie powstawania obowiązku podatkowego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak na gruncie podatku od towarów i usług należy rozliczyć zawierane transakcje zagraniczne!

24 września 2016

Metoda kasowa w VAT a transakcje zagraniczne

Dla małych przedsiębiorców mających problem ze ściąganiem należności od kontrahentów korzystna jest metoda kasowa w VAT. Na czym ona polega i jak zastosować ją przy rozliczaniu transakcji zagranicznych? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

7 lutego 2016

Transakcje towarowe niezakwalifikowane jako WNT a podatek VAT

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup towarów zagranicą. Ich prawidłowe rozliczenie często rodzi wiele problemów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć transakcje towarowe niezakwalifikowane jako WNT!

14 stycznia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów