0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

SLIM VAT 3 - transakcje zagraniczne

Wielkość tekstu:

W ebooku "SLIM VAT 3 - transakcje zagraniczne" eksperci wyjaśniają najważniejsze zagadnienia dotyczące braku faktury za WNT a odliczeniu VAT, korekcie WDT oraz korekcie deklaracji VIU-DO.

 

Do pobrania:

Ebook: SLIM VAT 3 - transakcje zagraniczne.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "SLIM VAT 3 - transakcje zagraniczne"?

W ramach kompendium odpowiadamy na pytania:

  • Czy możliwe jest odliczenie VAT pomimo braku faktury dokumentującej WNT od kontrahenta z innego kraju Unii Europejskiej?
  • Jakie są przesłanki, które polski podatnik musi spełnić zgodnie z nowymi przepisami SLIM VAT 3, aby móc odliczyć VAT pomimo braku faktury WNT?
  • Czy podatnik ma obowiązek wystawić fakturę korygującą w przypadku transakcji WDT, jeśli nie posiada dokumentów potwierdzających wywóz towaru do innego kraju Unii Europejskiej?
  • Czy przedsiębiorcy mają możliwość składania korekty deklaracji VIU-DO w ramach VAT OSS w celu poprawienia błędów lub zmian w pierwotnej deklaracji związanej z rozliczeniem podatku VAT?
  • Czy istnieją określone procedury i wytyczne dotyczące korekty deklaracji VIU-DO w ramach SLIM VAT 3?

SLIM VAT 3 a transakcje zagraniczne

SLIM VAT 3 to pakiet zmian, który ma na celu ułatwienie i uproszczenie rozliczania transakcji na gruncie VAT. Nowelizacja ta wprowadza również szereg udogodnień i zmian w procedurach dotyczących transakcji międzynarodowych.

W ramach SLIM VAT 3, przedsiębiorcy otrzymują większą elastyczność i uproszczenia w zakresie rozliczeń transakcji wewnątrzwspólnotowych (WDT i WNT). SLIM VAT 3 dąży do zmniejszenia formalności i usprawnienia procedur rozliczeniowych, co może przyczynić się do zwiększenia płynności finansowej przedsiębiorców oraz ograniczenia liczby korekt.

Dzięki wprowadzonym zmianom w SLIM VAT 3 przedsiębiorcy mają możliwość lepszego dostosowania się do nowych przepisów dotyczących transakcji zagranicznych i skuteczniejszego zarządzania swoimi obowiązkami podatkowymi.

Ebook "SLIM VAT 3 - transakcje zagraniczne" stanowi wszechstronne źródło informacji na temat najnowszych zmian wprowadzanych w zakresie transakcji zagranicznych związanych z VAT. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Polecamy:

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów