0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Paragon fiskalny w pliku JPK V7- stanowisko MF! Co się zmieni?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Już od 1 października 2020 r. czynnych podatników VAT obowiązywać będzie nowa struktura JPK V7! Jeden dokument zastąpi dotychczasową deklaracje VAT oraz plik JPK VAT. Ponadto w życie wejdą również inne zmiany, na których zapoznanie się przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu. Ministerstwo Finansów wskazało w pytaniach i odpowiedziach w jaki sposób przebiegać będzie ewidencja sprzedaży na rzecz osób prywatnych w JPK V7. Czy paragon fiskalny w pliku JPK V7 może być ujmowany osobno? Sprawdź!

Oznaczenie RO - ewidencja sprzedaży na kasie

W związku z wprowadzeniem nowego jednolitego pliku kontrolnego, w rejestrze sprzedaży obowiązywać będą nowe symbole dokumentów. Jednym z nich jest kod RO czyli tzw. zbiorczy dokument wewnętrzny zawierający sprzedaż z kas rejestrujących. 

Powinność stosowania go będzie ciążyć na przedsiębiorcach prowadzących sprzedaż na rzecz osób prywatnych, nie prowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, korzystających z kasy fiskalnej. Natomiast podatnik nie rejestrujący sprzedaży przy udziale kasy, oznaczenia RO w nowym JPK nie zastosuje wcale. 

Paragon fiskalny w pliku JPK V7- czy będzie można ująć osobno w pliku?

Dotychczas nie było przeszkód aby ewidencjonować paragony fiskalne osobno w ewidencjach podatkowych. Natomiast, w związku z wprowadzeniem nowego pliku JPK V7  od 1 października 2020 podatnicy nie będą mieli możliwości wprowadzania do nowej struktury JPK każdego paragonu z osobna, a sprzedaż należy ujmować na podstawie raportu okresowego.

Podsumowując, osobny paragon fiskalny w pliku JPK V7 nie będzie mógł być wykazywany! W przypadku dokonywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, bądź rolników ryczałtowych istnieje obowiązek sporządzenia raportu okresowego i na jego podstawie wykazanie go w ewidencjach podatkowych. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów