0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-01-28

Artykuły:

Kto zobowiązany jest złożyć sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych?

Już wkrótce upływa termin na złożenie sprawozdania o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Jakie podmioty zobowiązane złożyć sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych? W jakiem terminie należy dopełnić formalności? Sprawdziliśmy!

28 stycznia 2022

Odszkodowanie za zakażenie COVID-19 w pracy! – nowy projekt ustawy

Aktualnie trwa V fala koronawirusa. Rząd szuka różnych rozwiązań na opanowanie sytuacji. Wczoraj na stronie sejmu pojawił się nowy projekt ustawy przeciwdziałającej COVID-19. Wprowadza ona odszkodowanie za zakażenie COVID-19 w pracy! Przeczytaj o tym!

28 stycznia 2022

Odpowiedzialność księgowego na etacie a biuro rachunkowe

Przedsiębiorcy mają wybór, by prowadzić księgowość w firmie samodzielnie lub powierzyć ją księgowemu w biurze rachunkowym. Jaka jest odpowiedzialność księgowego, który wykonuje operacje księgowe w imieniu firmy, a jaka księgowego w biurze rachunkowym?

28 stycznia 2022

Biznes w kobiecych rękach - rekrutacja do programu wystartowała!

Jeśli jesteś kobietą, którą cechuje przedsiębiorczość, posiadasz pomysł na biznes oraz jesteś zdeterminowana w dążeniu do celu to nie czekaj dłużej i weź udział w rekrutacji do programu biznes w kobiecych rękach. Nie czekaj!

28 stycznia 2022

Ryczałt dla branży IT – czy samozatrudnieni mogą z niego skorzystać?

W branży IT dominującym modelem zatrudnienia jest relacja B2B, jednak zobowiązuje ona do rozpoczęcia własnej działalności. Przedsiębiorca musi zatem podjąć decyzję w zakresie formy opodatkowania. Czy ryczałt dla branży IT jest możliwy? Sprawdziliśmy!

28 stycznia 2022

Dzieło wykonane dla zagranicznej firmy – bez zgłoszenia do ZUS-u?

Umowa o dzieło zawarta z obywatelem polskim lub cudzoziemcem mieszkającymi poza granicami Polski będzie podlegała zgłoszeniu w ZUS-ie wyłącznie w określonych przypadkach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat umowy o dzieło!

28 stycznia 2022

Śmierć zleceniobiorcy a obowiązki zleceniodawcy

Śmierć zleceniobiorcy, choć bywa zdarzeniem rzadkim, to jest prawdopodobna. Konieczne jest wówczas podjęcie odpowiednich działań. Jak będzie kształtowała się kwestia ZUS-u i podatków? Dowiedz się więcej na temat obowiązków pracodawcy w tym zakresie!

28 stycznia 2022

Siła przetargowa dostawców - czyli jak wykorzystać model 5 sił Portera?

Siła przetargowa dostawców jest jednym z elementów modelu 5 sił Portera, służącym do analizy otoczenia firmy. Od czego zacząć analizę modelem 5 sił Portera? Jak należy rozumieć pojęcie siły przetargowej dostawców? Na te pytania odpowiadamy w artykule!

28 stycznia 2022

Układ w upadłości – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Gdy firma ogłasza upadłość ,by móc spłacić długi wobec wierzycieli, może okazać się, że wcale nie trzeba posuwać się do tak drastycznych kroków. Opcją, którą powinni przemyśleć przedsiębiorcy jest układ w upadłości. Dowiedz się, czym jest czytając artykuł

28 stycznia 2022

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania a czynność pozorna

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania ma na celu przeciwdziałać agresywnej zmianie systemu podatkowego. Na czym polega jej zastosowanie? Jaka jest relacja pomiędzy czynnościami pozornymi a takiego rodzaju klauzulą? Odpowiadamy w poniższym artykule!

28 stycznia 2022

Przychód ze sprzedaży miejsca parkingowego – rozliczenie PIT i VAT

Przychód ze sprzedaży miejsca parkingowego będzie podlegać opodatkowaniu PIT, jak i podatkiem VAT. Od czego to zależy i jaką kwotę podatku należy zapłacić w przypadku takiego rodzaju przychodu? Czy przychód może korzystać z ulgi mieszkaniowej? Sprawdź!

28 stycznia 2022

Miejsce rozpoczęcia dostawy w ramach SOTI - jak uniknąć problemów?

SOTI, czyli sprzedaż na odległość towarów importowanych, obowiązuje od 1 lipca 2021 i sprawia przedsiębiorcom pewne trudności. W artykule przeanalizujemy miejsce rozpoczęcia dostawy w ramach SOTI odpowiadając, jak prawidłowo ustalić sposób opodatkowania!

28 stycznia 2022

Stawka VAT dla wstępu na zajęcia taneczne

Sprzedaż wstępu na zajęcia taneczne zobowiązuje przedsiębiorcę do zastosowania właściwej stawki VAT. Ile wynosi stawka VAT dla wstępu na zajęcia taneczne? Odpowiadamy w artykule, w którym poruszamy również kwestie obowiązku posiadania kasy fiskalnej!

28 stycznia 2022

Plan urlopów a konieczność złożenia wniosku urlopowego

Urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikowi zgodnie z określonymi w kodeksie pracy przepisami i powinien zostać udzielony w roku, w którym pracownik nabył do niego prawo. Czy pracodawca ma obowiązek tworzyć plan urlopów? Koniecznie przeczytaj artykuł!

28 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów