0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-05-16

Artykuły:

Wielkimi krokami zbliża się X edycja Sustainable Economy Summit!

Już 20 i 21 maja odbędzie się X edycja Sustainable Economy Summit! Wydarzenie obejmie dyskusje na temat wdrożenia i realizacji celów zrównoważonego rozwoju w kontekście działań globalnych. Kliknij, aby poznać więcej informacji na temat wydarzenia!

16 maja 2024

Błędna porada w internecie – czy ktoś za nią odpowiada?

Internet to źródło wiedzy, ale nie zawsze rzetelnej. Każdy może publikować treści, a one nie zawsze są prawdziwe. Czy autorzy ponoszą odpowiedzialność, gdy błędna porada spowoduje czyjąś szkodę? Przeczytaj i dowiedz się tego!

16 maja 2024

Ponowne zatrudnienie a okres wypowiedzenia

Przepisy nie zabraniają pracodawcy ponownie zatrudnić tego samego pracownika. Jednak taka decyzja wiąże się zakreślonymi konsekwencjami formalnymi. Jak ponowne zatrudnienie wpływa na ustalenie okresu wypowiedzenia? Przeczytaj i dowiedz się!

16 maja 2024

Pakiety medyczne dla pracowników – PIT i ZUS w zależności od tego, kto finansuje świadczenie

Mimo, że składki zdrowotne są obowiązkowe dla wszystkich zatrudnionych, korzystanie z publicznego systemu opieki zdrowotnej jest uciążliwe. Dlatego też, wielu pracodawców zapewnia pakiety medyczne dla pracowników. Czy stanowią one przychód? Sprawdź!

16 maja 2024

Świadczenia opiekuńcze już na nowych zasadach

Świadczenia opiekuńcze to forma wsparcia finansowego dla osób, które opiekują się niepełnosprawnymi lub potrzebującymi pomocy członkami rodziny. Ich celem jest częściowe pokrycie kosztów związanych z opieką. Przeczytaj co się zmieniło w tym zakresie.

16 maja 2024

Amortyzacja lokali mieszkalnych przy estońskim CIT – korzyści i ograniczenia

Amortyzacja lokali mieszkalnych przy estońskim CIT stanowi wyjątek od ogólnych zasad dotyczących odpisów amortyzacyjnych, pozwalając przedsiębiorcom na korzystniejsze rozliczenia podatkowe. Sprawdź, czy możesz zoptymalizować podatki swojej firmy!

16 maja 2024

Zakup klimatyzatora - w jaki sposób ująć?

Czy zakup klimatyzatora oraz jego montaż w firmie może zostać zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu?

16 maja 2024

Wniesienie darowizny przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej bez VAT

Czy wniesienie darowizny przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej jest opodatkowane na gruncie podatku VAT? Sprawdź, czy traktowane jest jako zbycie przedsiębiorstwa i kiedy korzysta ze zwolnienia z VAT. Przeczytaj i dowiedz się więcej o fundacji rodzinnej!

16 maja 2024

Limit pracy w nadgodzinach – kiedy i jak można go zmienić?

W wielu firmach braki kadrowe na poszczególnych stanowiskach powodują, że pozostali pracownicy muszą zostawać po godzinach. Jednakże, wykonywanie obowiązków w godzinach nadliczbowych jest ograniczone ilościowo. Ile wynosi limit pracy w nadgodzinach?

16 maja 2024

Preferencyjna stawka CIT - kto może ją stosować?

Preferencyjna stawka CIT 9% jest korzystną formą opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych. Możliwość jej zastosowania obejmuje wąską, określoną grupę podatników. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z tej stawki podatku!

16 maja 2024

Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego

W pierwszym roku pracy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika młodocianego wynosi w sumie 38 dni roboczych. Dlaczego i na jakich zasadach przysługuje mu tak długi urlop wypoczynkowy? Sprawdź jakie uprawnienia urlopowe mają młodociani!

16 maja 2024

Rozliczenia międzyokresowe kosztów - najważniejsze informacje

Zgodnie ze wskazanymi w ustawie o rachunkowości zasadami, podmioty prowadzące pełne księgi stosują rozliczenia międzyokresowe kosztów. Dowiedz się, jak rozliczane są koszty w czasie wraz z zastosowaniem czynnych oraz biernych RMK. Przeczytaj nasz artykuł!

16 maja 2024

Wystawianie faktur przed wykonaniem świadczenia a puste faktury

Wystawianie faktur przed wykonaniem świadczenia jest możliwe przy spełnieniu określonych warunków. To z kolei może jednak skutkować wystawieniem tzw. pustej faktury. Wprowadzanie takich faktur do obrotu może wiązać się z nałożeniem sankcji na ich wystawcę

16 maja 2024

Darowizna między małżonkami - najważniejsze informacje

Kiedy ma miejsce darowizna między małżonkami, mogą oni w pewnych sytuacjach skorzystać ze zwolnień podatkowych. Poznaj szczegóły zwolnień i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie ze sobą niezgłoszenie darowizny między małżonkami. Przeczytaj nasz artykuł!

16 maja 2024

Kiedy zawiesić działalność, żeby zaoszczędzić na składkach ZUS?

Przedsiębiorca ma prawo czasowo wstrzymać prowadzenie działalności gospodarczej. Wielu zastanawia się jednak, kiedy zawiesić działalność, aby jak najwięcej zaoszczędzić na opłacaniu składek ZUS. Sprawdź, kiedy zawiesić działalność gospodarczą!

16 maja 2024

Cardsharing – na czym polega przestępstwo?

Cardsharing polega na nielegalnym rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej i udostępnieniu tych uprawnień osobom do tego nieuprawnionym. Jakie kary grożą za nielegalny odbiór sygnału od nieuprawnionego nadawcy? Przeczytaj!

16 maja 2024

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej – wątpliwości i problemy

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej spędza sen z powiek wielu przedsiębiorców. W artykule odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania, między innymi kto i do kiedy jest zobowiązany do rozliczenia rocznej składki zdrowotnej!

16 maja 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów