0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: biala-lista

Artykuły:

Płatności firmowe z konta prywatnego - czy to możliwe?

Czy płatności firmowe mogą być dokonywane z prywatnego konta przedsiębiorcy? Czy posiadanie firmowego konta jest konieczne? Od jakiej kwoty jest obowiązek dokonywania transakcji bezgotówkowych? Jaki jest limit transakcji gotówkowych? Dowiedz się więcej!

24 sierpnia 2023

Biała lista podatników a opłaty za najem prywatny

Kogo obejmuje biała lista podatników VAT? Czy regulowanie opłaty za najem prywatny również powinno być dokonywane na rachunek bankowy wskazany na białej liście? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy w tym przypadku mogą wystąpić konsekwencje karne.

4 lipca 2023

Sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy

Biała lista podatników VAT daje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji swoich kontrahentów. Jak przebiega weryfikacja numerów rachunków bankowych kontrahentów? Dowiedz się, jakie są konsekwencje i sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy!

15 czerwca 2023

Aktualizacja rachunku na białej liście – wniosek do szefa KAS o sprostowanie danych w rejestrze

Przepisy dotyczące białej listy wiążą się z dotkliwymi sankcjami. Istotne jest aby sprawdzać dane zarówno własne jak i kontrahentów aby uniknąć konsekwencji. Aktualizacja rachunku na białej liście - jak dokonać zmian i sprostowania danych podatnika?

24 maja 2022

Biała lista, czyli wykaz podatników VAT – co warto wiedzieć?

Czym jest biała lista podatników VAT i jakie dane zawiera? Jakie obowiązki ciążą na partnerach biznesowych w związku z jej wprowadzeniem? Sprawdź, o czym należy pamiętać, by nie narazić się na sankcje. Więcej na ten temat w artykule.

3 września 2021

Czy zapłata gotówką za usługi ciągłe musi trafić na konto z białej listy?

Przedsiębiorcy nie mają obowiązku posiadania firmowego rachunku bankowego do czasu gdy nie dokonają transakcji split payment. Sankcje dotyczą płatności za fakturę kosztową której wartość przekracza 15 000 zł. Jak dokonać płatności za usługi ciągłe?

14 lipca 2021

Biała lista i mechanizm podzielonej płatności – bądź uważny i uniknij sankcji!

Podatników prowadzących działalność obowiązują biała lista i mechanizm podzielonej płatności. Jaka jest różnica między białą listą i MPP oraz czym grozi pomylenie tych pojęć? Na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

31 maja 2021

Biała lista podatników a usługi ciągłe - jak uniknąć sankcji?

Biała lista podatników a usługi ciągłe? Jakie wątpliwości może mieć przedsiębiorca przy ustalaniu wysokości transakcji przy usługach ciągłych? Jakie sankcje podatkowe grożą za wpłatę należności na zły rachunek? Odpowiedź na powyższe pytania w artykule!

31 marca 2021

Weryfikacja kontrahenta w VAT - Biała lista

Od 1 września 2019 r. zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc firmom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Weryfikacja kontrahenta w VAT jest możliwa dzięki Białej liście. Przeczytaj artykuł!

9 marca 2021

Najem prywatny a biała lista - warto wiedzieć

Najem prywatny a biała lista? Ciekawym zagadnieniem jest sytuacja, gdy podatnik płaci za prywatny wynajem na rachunek bankowy , który nie znajduje się na białej liście. Sprawdź czy w takiej sytuacji można ująć wydatek w kosztach uzyskania przychodu.

22 stycznia 2021

Brak dochowania należytej staranności w VAT - konsekwencje

Czy brak dochowania należytej staranności pozbawia podatnika prawa do odliczenia podatku VAT? Jakie konsekwencje karne grożą za przelew na niewłaściwy numer rachunku? Dowiedz się, na czym polega należyta staranność oraz jak uniknąć konsekwencji!

2 czerwca 2020

Biała lista – sankcje za korzystanie z rachunków innych niż w wykazie

Biała lista podatników to temat, o którym ostatnio wiele się mówi. Jest to wykaz informacji o podatnikach VAT prowadzony przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Wśród opublikowanych danych są numery rachunków bankowych. Od 1 stycznia 2020 r. za korz

28 grudnia 2019

Czym jest biała lista podatników VAT i jak z niej korzystać?

Od 1 września 2019 r. do dyspozycji przedsiębiorców oddana została biała lista podatników VAT. To wykaz informacji o podatnikach VAT. Służy on przedsiębiorcom do weryfikowania kontrahentów przed przystąpieniem do współpracy. Gdzie udostępniana jest biała

29 listopada 2019

Biała lista podatników VAT – jak odbywa się weryfikacja kontrahentów?

By uszczelnić system podatkowy i skutecznie walczyć z wyłudzeniami VAT, przedsiębiorcy muszą mieć możliwość szybkiego zweryfikowania kontrahenta. Od 1 września 2019 r. w tym celu mogą korzystać z białej listy podatników VAT.

27 listopada 2019

Zawiadomienie o zapłacie na rachunek spoza wykazu - konsekwencje

Nowe przepisy wymagają od podatników szczególnej ostrożności przy dokonywaniu transakcji na kwotę powyżej 15.000 zł. Dowiedz się, czy zawiadomienie o zapłacie na rachunek spoza wykazu uchroni przedsiębiorców od kar za naruszenie obowiązujących przepisów!

13 listopada 2019

Przelew na rachunek niewskazany w oficjalnym wykazie - biała lista

W świetle nowych przepisów za przelew na rachunek niewskazany w oficjalnym wykazie będą grozić określone sankcje. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czym jest nowy wykaz podatników i jak uniknąć konsekwencji za niedostosowanie się do przepisów!

10 września 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów