0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

35 wyników dla tematu: fundusz-pracy

Artykuły:

Kiedy pracodawca jest zwolniony z opłacania składki na FP za zleceniobiorcę?

Przepisy przewidują pewne zwolnienia z opłacania składki na Fundusz Pracy. Dotyczą one w szczególności składek opłacanych za zleceniobiorców. Sprawdź, kiedy pracodawca jest zwolniony z opłacania składki na FP za zleceniobiorcę.

5 czerwca 2024

Zmiany dla bezrobotnych – co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Rząd zapowiada zmiany na rynku pracy, a jedną z kluczowych propozycji jest likwidacja ubezpieczenia zdrowotnego dla osób bezrobotnych. Pomysł ten budzi wiele kontrowersji. Przeczytaj i sprawdź jakie zmiany dla bezrobotnych są przewidziane.

24 kwietnia 2024

Czym jest FP oraz FGŚP oraz kogo dotyczy obowiązek opłacania składek?

Czy wiesz, czym jest Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz w jakim celu został powołany? Kto ma obowiązek opłacać i w jakiej wysokości składki na FP oraz FGŚP? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

14 marca 2024

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2024

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2024 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

18 stycznia 2024

Fundusz Pracy 2024 - wszystko co powinieneś wiedzieć

Przedsiębiorco, czy zastanawiałeś się kiedyś w jakim celu opłaca się składki na Fundusz Pracy oraz za kogo opłacane są składki na FP? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach jesteś zwolniony z obowiązku opłacania składek na FP!

16 stycznia 2024

Zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym a kolejny urlop macierzyński

Za osobę zatrudnioną, która powróciła do pracy po wykorzystaniu jednego z urlopów związanych z rodzicielstwem pracodawca nie ma obowiązku opłacać składek na FP. Czy na zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym ma wpływ kolejny urlop macierzyński? Sprawdź!

8 listopada 2023

Fundusz Pracy - kto nie musi go opłacać?

Fundusz pracy jest celowym funduszem państwowym. Finansowany jest ze składek odprowadzanych od wynagrodzenia pracowników i przedsiębiorców. Jednak czy wiesz, że nie wszyscy muszą go płacić? Przeczytaj i dowiedz się, kto nie musi opłacać składek na FP!

9 maja 2023

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2023

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2023 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

12 stycznia 2023

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2022

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2022 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

27 grudnia 2022

FP, FS i FGŚP za zleceniobiorcę pracującego także w innej firmie na etacie

Jak należy postąpić w odniesieniu do składek na tzw. fundusze pozaubezpieczeniowe od zleceniobiorcy zatrudnionego także na etacie u innego pracodawcy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej czy należy opłacać FP i FGŚP za zleceniobiorcę!

21 grudnia 2022

Ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają młode osoby bezrobotne mogą liczyć na pewne przywileje. Poznaj ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać!

27 września 2022

Wątpliwości związane ze składkami na fundusz pracy i FGŚP - jak je rozstrzygać?

Czy składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) są obowiązkowe? Co jest celem ww. funduszy? Jak rozstrzygane są wątpliwości związane ze składkami na Fundusz Pracy i FGŚP? Sprawdź w naszym artykule!

3 czerwca 2022

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych to fundusze utworzone z myślą o pracownikach. Składki na nie musi odprowadzać większość przedsiębiorców. Dowiedz się, jaka jest wysokość składek i na co przeznaczane są Twoje pieniądze!

22 kwietnia 2022

Grant z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska w formie telepracy

Co do zasady pracodawcy są zobowiązani opłacać składki na Fundusz pracy za wszystkich pracowników. Jednak z tych środków można także korzystać. Przeczytaj nasz artykuł, jak uzyskać grant z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska w formie telepracy!

28 lutego 2022

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2021

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2021 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

26 października 2021

Składka na Fundusz Pracy od łącznego przychodu z kilku tytułów do ubezpieczenia

Składka na Fundusz Pracy wyliczana jest od kwoty stanowiącej podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. W jakich przypadkach pracodawca ma obowiązek opłacać Fundusz Pracy za pracownika? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

6 maja 2021

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2020

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2020 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

18 listopada 2020

Wyższy ZUS w 2021? To kiepska wiadomość dla przedsiębiorców!

Przewidywany jest wzrost przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego co przekłada się na wzrost wysokości składek, które zobligowani są płacić przedsiębiorcy. Wzrost składek ZUS w 2021 wiąże się z wieloma obawami wśród przedsiębiorców.

3 listopada 2020

Fundusz Pracy za pracownika skierowanego z urzędu pracy

Czym jest Fundusz pracy? Czy za każdego pracownika należy go opłacać? Przez jaki okres oraz w jakich przypadkach pracodawca nie musi opłacać składek na Fundusz Pracy za pracownika? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

28 sierpnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów