0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: fundusz-pracy

Artykuły:

Fundusz Pracy - kto nie musi go opłacać?

Fundusz pracy jest celowym funduszem państwowym. Finansowany jest ze składek odprowadzanych od wynagrodzenia pracowników i przedsiębiorców. Jednak czy wiesz, że nie wszyscy muszą go płacić? Przeczytaj i dowiedz się, kto nie musi opłacać składek na FP!

9 maja 2023

Czym jest FP oraz FGŚP oraz kogo dotyczy obowiązek opłacania składek?

Czy wiesz, czym jest Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz w jakim celu został powołany? Kto ma obowiązek opłacać i w jakiej wysokości składki na FP oraz FGŚP? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 marca 2023

Fundusz Pracy - wszystko co powinieneś wiedzieć

Przedsiębiorco, czy zastanawiałeś się kiedyś w jakim celu opłaca się składki na Fundusz Pracy oraz za kogo opłacane są składki na FP? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach jesteś zwolniony z obowiązku opłacania składek na FP!

26 stycznia 2023

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2022

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2022 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

27 grudnia 2022

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2023

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2023 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

27 grudnia 2022

FP, FS i FGŚP za zleceniobiorcę pracującego także w innej firmie na etacie

Jak należy postąpić w odniesieniu do składek na tzw. fundusze pozaubezpieczeniowe od zleceniobiorcy zatrudnionego także na etacie u innego pracodawcy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej czy należy opłacać FP i FGŚP za zleceniobiorcę!

21 grudnia 2022

Zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym a kolejny urlop macierzyński

Za osobę zatrudnioną, która powróciła do pracy po wykorzystaniu jednego z urlopów związanych z rodzicielstwem pracodawca nie ma obowiązku opłacać składek na FP. Czy na zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym ma wpływ kolejny urlop macierzyński? Sprawdź!

19 grudnia 2022

Zmiany dla bezrobotnych – Fundusz Pracy wzrośnie!

Od 2023 roku być może wejdzie w życie ustawa o aktywizacji zawodowej, która wprowadzi wiele zmian w zakresie zasiłków dla bezrobotnych oraz w ubezpieczeniach, w tym Fundusz Pracy wzrośnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zmieni się w tym obszarze.

7 października 2022

Ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają młode osoby bezrobotne mogą liczyć na pewne przywileje. Poznaj ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać!

27 września 2022

Wątpliwości związane ze składkami na fundusz pracy i FGŚP - jak je rozstrzygać?

Czy składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) są obowiązkowe? Co jest celem ww. funduszy? Jak rozstrzygane są wątpliwości związane ze składkami na Fundusz Pracy i FGŚP? Sprawdź w naszym artykule!

3 czerwca 2022

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych to fundusze utworzone z myślą o pracownikach. Składki na nie musi odprowadzać większość przedsiębiorców. Dowiedz się, jaka jest wysokość składek i na co przeznaczane są Twoje pieniądze!

22 kwietnia 2022

Grant z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska w formie telepracy

Co do zasady pracodawcy są zobowiązani opłacać składki na Fundusz pracy za wszystkich pracowników. Jednak z tych środków można także korzystać. Przeczytaj nasz artykuł, jak uzyskać grant z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska w formie telepracy!

28 lutego 2022

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2021

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2021 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

26 października 2021

Składka na Fundusz Pracy od łącznego przychodu z kilku tytułów do ubezpieczenia

Składka na Fundusz Pracy wyliczana jest od kwoty stanowiącej podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. W jakich przypadkach pracodawca ma obowiązek opłacać Fundusz Pracy za pracownika? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

6 maja 2021

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 2020

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są funduszami celowymi. Ile wynoszą stopy procentowe składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w 2020 roku? Przeczytaj i dowiedz się!

18 listopada 2020

Wyższy ZUS w 2021? To kiepska wiadomość dla przedsiębiorców!

Przewidywany jest wzrost przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego co przekłada się na wzrost wysokości składek, które zobligowani są płacić przedsiębiorcy. Wzrost składek ZUS w 2021 wiąże się z wieloma obawami wśród przedsiębiorców.

3 listopada 2020

Fundusz Pracy za pracownika skierowanego z urzędu pracy

Czym jest Fundusz pracy? Czy za każdego pracownika należy go opłacać? Przez jaki okres oraz w jakich przypadkach pracodawca nie musi opłacać składek na Fundusz Pracy za pracownika? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

28 sierpnia 2020

Zmiana składki na Fundusz Pracy

Kto jest zwolniony z opłacania składek na Fundusz Pracy i jak poinformować o tym fakcie ZUS?

14 kwietnia 2020

Rozliczenia z ZUS - najważniejsze terminy rozliczeń

Rozliczenia z ZUS często spędzają przedsiębiorcom sen z powiek. Jednak nie musi tak być. Dowiedz się najważniejszych rzeczy na temat rozliczeń z ZUS. Wysokość składek, terminy przekazywania deklaracji, rodzaje dokumentów. Przeczytaj o tym wszystkim!

24 stycznia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów