0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: nadgodziny

Artykuły:

Limit pracy w nadgodzinach – kiedy i jak można go zmienić?

W wielu firmach braki kadrowe na poszczególnych stanowiskach powodują, że pozostali pracownicy muszą zostawać po godzinach. Jednakże, wykonywanie obowiązków w godzinach nadliczbowych jest ograniczone ilościowo. Ile wynosi limit pracy w nadgodzinach?

16 maja 2024

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin?

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin? Tak, ale tylko w określonych Kodeksem pracy sytuacjach. W zamian za wykonywanie pracy przez pracownika w godzinach nadliczbowych, ma obowiązek udzielić dnia wolnego lub wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Sprawdź!

2 maja 2024

Praca w nadgodzinach - wszystko co należy wiedzieć

Za nadgodziny pracownikowi przysługuje czas wolny lub dodatek do wynagrodzenia. Praca w nadgodzinach jest dopuszczalna m.in. w razie szczególnych potrzeb pracodawcy. Dowiedz się, kto nie może pracować w nadgodzinach i komu nie przysługuje rekompensata!

28 marca 2024

Praca na część etatu? Sprawdź, jakie masz uprawnienia!

Praca na część etatu wiąże się nie tylko z niższym dobowym czasem pracy, ale także ze stosunkowo niższym wynagrodzeniem. Czy praca na część etatu jest dobrym rozwiązaniem? Dowiedz się, z naszego artykułu ile możesz stracić, a ile zyskać!

28 marca 2024

Jak ustalić wynagrodzenie za nadgodziny w 2024 roku?

Za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje czas wolny. Jeśli nie jest możliwe udzielenie go pracownikowi w okresie rozliczeniowym, to oprócz zwykłej pensji przysługuje również odpowiedni dodatek. Sprawdź, jak obliczyć wynagrodzenie za nadgodziny!

12 stycznia 2024

Wynagrodzenie za nadgodziny dla kierownika - kiedy należy wypłacić?

Czy nadgodziny kadry kierowniczej mogą mieć tylko charakter sporadyczny i występować z konieczności? Czy wypłaca się za nie normalne wynagrodzenie i dodatek za pracę ponad normę? Kiedy należy wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny dla kierownika? Sprawdź!

25 sierpnia 2023

Jak rozliczać nadgodziny w dłuższych okresach rozliczeniowych?

Jak ustalić i opłacić godziny nadliczbowe dobowe i tygodniowe w dłuższym niż miesiąc okresie rozliczeniowym? Czy nadgodziny dobowe wypłaca się w innym momencie niż tygodniowe? Dowiedz się jak rozliczać nadgodziny w dłuższych okresach rozliczeniowych!

8 sierpnia 2023

Czy prawo do bycia offline zostanie wprowadzone?

Unia Europejska nie zgadza się, aby ludzie nie mieli prawa do prywatnego życia, dlatego chce wprowadzić prawo do bycia offline. Czy jest ono konieczne i na czym polega? Jakie mogą być konsekwencje takiego zarządzenia? Przeczytaj w naszym artykule!

24 lipca 2023

Czy praca w godzinach nadliczbowych uznawana jest za nadgodziny?

Wykonywanie pracy poza normalnym czasem pracy można w wyjątkowych sytuacjach uznać za pracę w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie warunki musi spełnić zarówno pracodawca jak i pracownik.

24 maja 2023

Nadgodziny w pigułce z praktycznymi przykładami - część 2

Czym są nadgodziny dobowe, a czym średniotygodniowe? W jaki sposób oblicza się liczbę przepracowanych przez pracownika nadgodzin? Jakie wynagrodzenie przysługuje za wypracowane nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

28 listopada 2022

Wykonywanie pracy po godzinach bez zgody pracodawcy

Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy wynikające z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Czy wykonywanie pracy po godzinach bez zgody pracodawcy jest możliwe? Sprawdź!

23 marca 2022

Nadgodziny w pigułce z praktycznymi przykładami

Czym są nadgodziny zgodnie z Kodeksem pracy? Czym natomiast jest okres rozliczeniowy i ile może maksymalnie wynieść? Ile tak naprawdę nadgodzin może wypracowywać pracownik? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

22 lipca 2021

Koronawirus wydłuży czas pracy pracownikom!

Koronawirus spadł na wszystkich pracodawców i pracowników niespodziewanie. Rząd od kilku dni pracuje nad specjalną ustawą, która ma w tym trudnym czasie pomóc złagodzić kryzys. Czego mogą spodziewać się pracodawcy? Przeczytaj i dowiedz się!

24 marca 2020

Czy za nadgodziny przysługuje wolne?

Nadgodziny pracownika muszą zostać mu zrekompensowane dodatkowym wynagrodzeniem lub czasem wolnym. Kto decyduje o zasadach rozliczania godzin nadliczbowych - pracodawca czy przepisy? Dowiedz się więcej o wolnym za nagdodziny, czytając nasz artykuł!

16 kwietnia 2019

Nadgodziny w pracy na etat - rozliczenie z pracownikiem

Prowadząc działalność, przedsiębiorcy często potrzebują aby pracownicy pracowali w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy rozliczyć nadgodziny pracownika oraz ile wynosi dopuszczalna liczba nadgodzin w roku. Sprawdź to!

25 lipca 2018

Praca w godzinach nadliczbowych - charakterystyka

Praca w godzinach nadliczbowych może być wykonywana w wyjątkowych przypadkach. Za ten czas pracodawca powinien wypłacić dodatek do wynagrodzenia lub udzielić czasu wolnego. Sprawdź, kiedy mamy do czynienia z tzw. nadgodzinami oraz kto może je wykonywać!

20 lutego 2018

Godziny nadliczbowe – jak ustalić dodatkowe wynagrodzenie?

Godziny nadliczbowe umożliwiają pracownikowi uporanie się z zaległościami, znalezienie czasu na własną inicjatywę oraz zarobienie dodatkowego wynagrodzenie. Przeczytaj i dowiedz się, ile dodatkowego wynagrodzenia przysługuje za pracę w nadgodzinach!

30 sierpnia 2017

Praca w godzinach nadliczbowych - czy pracownik może odmówić?

Praca w godzinach nadliczbowych to coraz częściej spotykane zjawisko. Jakie obowiązki z tego tytułu ciążą na pracodawcy? Kiedy możemy odmówić nadgodzin? Jakie są konsekwencje odmowy pracy w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów