0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

76 wyników dla tematu: odliczenie-podatku-vat

Artykuły:

Koszty reprezentacji i reklamy a koszt uzyskania przychodu

Koszty reprezentacji i reklamy od wielu lat budzą kontrowersje w odniesieniu do ich rozliczenia. Sprawdź, kiedy wspomniane wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów i kiedy możliwe jest odliczenie podatku VAT. Odpowiedź znajdziesz w naszym w artykule!

17 maja 2023

Termin odliczenia VAT z faktur zakupu - warto wiedzieć

Odliczenie podatku naliczonego VAT następuje po otrzymaniu faktury przez czynnego podatnika VAT bądź może to nastąpić w jednym z trzech kolejnych okresów rozliczeniowych. Przeczytaj i dowiedz się, jaki dokładnie obowiązuje termin odliczenia VAT?

27 stycznia 2023

Odliczenie VAT z faktury wystawionej przez podmiot niezarejestrowany

Kupujący musi wykazać się należytą starannością przy zawieraniu transakcji handlowych, stąd powinien dokonywać weryfikacji swoich kontrahentów. Czy faktura wystawiona przez podmiot nieistniejący lub podmiot niezarejestrowany pozwala na odliczenie VAT?

16 grudnia 2022

Niedobory w towarze a korekta odliczonego podatku VAT

Czy w sytuacji, gdy w trakcie sporządzania remanentu wykryte zostały niedobory w towarze obowiązuje mnie korekta VAT?

12 maja 2022

Prawo do odliczenia podatku naliczonego przed rejestracją firmy do VAT

Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie działalności gospodarczej często ponosi wydatki na poczet przyszłej aktywności gospodarczej. Czy po otrzymaniu faktury będzie mieć prawo do odliczenia podatku naliczonego przed rejestracją firmy do VAT?

23 września 2021

Odliczenie podatku VAT od biletów PKS, PKP, MPK, e-bilety

Zdarzają się sytuacje, gdzie przedsiębiorca jest zmuszony korzystać z publicznych środków transportu - pociągów, autobusów czy komunikacji miejskiej. Czy możliwe jest księgowanie kosztów na podstawie biletów i odliczenie podatku VAT od biletów?

19 lipca 2021

Faktury otrzymane od małych podatników - sposób rozliczania

Mali podatnicy mają możliwość wyboru metody rozliczania podatku VAT w dacie faktycznego otrzymania płatności do faktury. Taki sposób rozliczania VAT nazywany jest metodą kasową. Dowiedz się, jak powinny być ujęte faktury otrzymane od małych podatników!

11 czerwca 2021

Czy odszkodowanie podlega VAT?

Otrzymałem odszkodowanie z tytułu kolizji od ubezpieczyciela sprawcy, czy odszkodowanie podlega VAT?

24 sierpnia 2020

Zakup od oszusta a podatek VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz, jak zachować należytą staranność dokonując zakupów od nieznanych kontrahentów? Sprawdź, jakie wątpliwości w kwestii takiej jak zakup od oszusta a podatek VAT mają przedsiębiorcy i jakie jest stanowisko fiskusa w tej sprawie! Dowiedz się więcej!

29 kwietnia 2019

Odliczenie podatku VAT przez podatnika - możliwości a brak prawa

Częstą praktyką przedsiębiorców jest odliczenie podatku VAT od dokonanych zakupów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach podatnicy mają możliwość odliczenia podatku oraz kiedy całkowicie zachodzi brak prawa do jej realizacji.

21 lutego 2018

Odliczenie VAT od zakupów sprzed rejestracji jako czynny podatnik

Kupiłeś coś, zanim zarejestrowałeś się jako czynny podatnik VAT? Odliczenie VAT od zakupów sprzed rejestracji jako czynny podatnik VAT jest możliwe. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby odliczyć podatek od tych zakupów!

5 czerwca 2017

Faktury kosztowe z zeszłych miesięcy - księgowanie

Czy dozwolone jest księgowanie otrzymanych faktur dokumentujących wydatki w następnych okresach rozliczeniowych?

6 marca 2017

Wartość początkowa środka trwałego a VAT

Pomiędzy amortyzacją środka trwałego a VAT istnieje ścisła zależność. Przedsiębiorca, w zależności od swojego statusu podatkowego, musi podjąć decyzję o wpływie tego podatku na amortyzację. Jak wartość początkowa środka trwałego wpływa na VAT?

27 października 2016

Odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją VAT

Odliczenie VAT jest podstawowym prawem podatnika. Ale czy takie prawo ma również początkujący przedsiębiorca, który zarejestrował się jeszcze do VAT? Sprawdź, czy możliwe jest odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją!

4 października 2016

Transakcja sporadyczna - czym jest i czego dotyczy?

Podatnik dokonując rozliczenia podatku VAT nie musi uwzględniać w obrocie przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dotyczących nieruchomości oraz usług finansowych

30 września 2016

Wybór kasowej metody rozliczania VAT

Metoda kasowa rozliczania VAT charakteryzuje się późniejszym niż w przypadku zasad ogólnych, terminem powstawania obowiązku podatkowego.

23 września 2016

Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

Opłacanie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której podatnik nie będzie dysponował odpowiednimi środkami, umożliwiającymi mu uregulowanie niedopłaty. Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

18 września 2016

Odliczenie podatku VAT od zakupu motocykla i paliwa do jego napędu

Planujesz zakup firmowego motocykla, który będziesz użytkował w prowadzonej działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wygląda odliczenie podatku VAT od zakupu motocykla oraz wydatków związanych z jego eksploatacją.

12 września 2016

Prawo do odliczenia VAT od paliwa

Czy prawo do odliczenia VAT dotyczy również wydatków związanych z zakupem paliwa do samochodu osobowego?

15 stycznia 2016

Bycie podatnikiem VAT często się opłaca

W zależności od rodzaju wykonywanych transakcji i rodzaju nabywców, czasem bycie podatnikiem VAT czynnym jest opłacalne. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy w przypadku świadczenia usług na rzecz podatników z innych krajów UE, warto rejestrować się do VAT!

7 stycznia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów