Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

77 wyników dla tematu: odliczenie-podatku-vat

Artykuły:

Podatek VAT możesz odliczyć 5 lat wstecz korygując pierwotną deklarację

Zgodnie z art. 86 ust. 13 ustawy o VAT podatnik, który nie dokonał obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, może tego dokonać poprzez złożenie korekty deklaracji podatkowej za okres,

25 czerwca 2013

Podatek VAT od mediów odlicza się w dacie płatności

Zgodnie z ustawą o VAT (art. 19 ust. 13 pkt 1) obowiązek podatkowy dla mediów powstaje z chwilą upływu terminu płatności z faktury. Dodatkowo faktura powinna zawierać informację jakiego okresu rozliczeniowego dotyczy.

25 czerwca 2013

Podatek VAT jest w Polsce od 1993 roku i zastąpił podatek obrotowy

Podatek obrotowy, czyli poprzednik znanego doskonale podatku od towarów i usług, funkcjonował do dnia 4 lipca 1993 r. Jego najważniejsze cechy:

24 czerwca 2013

Odliczenie VAT z faktury otrzymanej przed dostawą

W praktyce gospodarczej zdarza się, że faktury wystawiane są jeszcze przed wykonaniem usługi bądź dostawą towaru. Kiedy w takim razie odliczyć VAT z otrzymanej przed dostawą faktury?

21 czerwca 2013

Błędy, które nie pozwalają na odliczenie VAT

Możliwość odliczenia podatku VAT od wydatków firmowych stanowi jeden z ważniejszych przywilejów przedsiębiorcy. W związku z tym, że podstawowa kwota tej opłaty wynosi w Polsce 23%, bycie czynnym podatnikiem VAT pozwala znacząco zmniejszyć firmowe koszty.

20 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. II

Choć zazwyczaj sprzedawane przez przedsiębiorcę towary czy usługi są opodatkowane podatkiem VAT, zdarzają się sytuacje, w

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. I

Podatek VAT naliczony - związany z zakupem towarów, materiałów, usług i innych firmowych nabytków. Dzięki prawu do jego odliczenia przedsiębiorca może zmniejszyć kwotę opłat,

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 7) - Transakcje zagraniczne w podatku VAT cz. I

Od 1 maja 2004 roku, czyli od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, zmianie uległy rozliczenia związane z zakupem oraz sprzedażą towarów i usług pomiędzy

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 6) - Podstawa opodatkowania cz. II

Nie wszystkie transakcje sprzedaży mają taką samą podstawę opodatkowania. Należy zwrócić uwagę w szczególności na:

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 6) - Podstawa opodatkowania cz. I

W ustawie o podatku od towarów i usług zostały opisane szczegółowo zasady związane z rozliczaniem VAT. W tym podstawa opodatkowania, której został poświęcony dział VI ustawy.

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 13) - Szczególne procedury opodatkowania cz. I

Ogólne zasady rozliczania podatku VAT powinny być dobrze znane przedsiębiorcom - jest to wiedza niezbędna, aby poprawnie i intratnie kierować własną działalnością.

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. III

Faktury korygujące wystawia sprzedawca w ściśle określonych sytuacjach. Ustawa przewiduje wystawienie takiego dokumentu w przypadku, gdy:

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. II

Faktura jest dokumentem handlowym, który potwierdza operację gospodarczą pomiędzy sprzedającym a kupującym. Powinna ona zawierać szczegółowe dane na temat dokonanej transakcji.

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. I

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą,

18 czerwca 2013

Jak zaoszczędzić na freelancingu?

Bycie freelancerem to wolność, za którą czasem trzeba słono zapłacić. Decyzja o przejściu “na swoje” musi być dobrze przemyślana.

17 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów