0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: sprzedaz-mieszkania

Artykuły:

Sprzedaż prywatnej nieruchomości a opodatkowanie

Planujesz sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się czy będziesz musiał zapłacić od tej czynności podatek? A jeśli tak to jaki i o jakiej stawce? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się z jakim podatkiem wiąże się sprzedaż prywatnej nieruchomości!

1 lutego 2023

Sprzedaż nieruchomości opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym

Nieruchomości to coraz częściej wykorzystywana alternatywa na inwestowanie pieniędzy, a usługi wynajmu to świetny pomysł na biznes. Przedsiębiorcy zastanawiają się, w jaki sposób rozliczyć sprzedaż nieruchomości opodatkowanych ryczałtem. Przeczytaj!

9 maja 2022

Sprzedaż mieszkania otrzymanego w drodze umowy dożywocia – skutki w PIT

Sprzedaż mieszkania co do zasady jest to czynność podlegająca opodatkowaniu na gruncie PIT. Czy sprzedaż mieszkania nabytego w drodze umowy dożywocia polega także opodatkowaniu? W artykule przedstawiamy skutki w PIT sprzedaży tego typu nieruchomości.

15 lipca 2021

Sprzedaż mieszkania używanego w działalności gospodarczej

Niejednokrotnie przedsiębiorcy korzystają ze swojego mieszkania w celach prowadzenia działalności gospodarczej. W jakich przypadkach sprzedaż mieszkania, w którym była prowadzona działalność będzie opodatkowana? Dowiedz się z artykułu!

9 kwietnia 2021

Sprzedaż nieruchomości – jakie dokumenty należy zgromadzić przed wizytą u notariusza?

Do sprzedaży mieszkania, domu i działki konieczna jest wizyta u notariusza. Jak się do niej przygotować i jakie dokumenty należy zgromadzić, aby sprzedaż nieruchomości poszła szybko i sprawnie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 kwietnia 2021

Zadatek pozwala uniknąć PIT przy sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania wiąże się z uzyskaniem przychodu opodatkowanego PIT. Strony bardzo często decydują się na umowę przedwstępna i wpłatę zadatku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy otrzymany zadatek pozwala uniknąć PIT przy sprzedaży mieszkania!

18 marca 2021

Zniesienie współwłasności nieruchomości – skutki w PIT

Zniesienie współwłasności nieruchomości, dokonywane jest dosyć często przez osoby fizyczne. Czynność ta może być dokonana zarówno odpłatnie, jak i nieodpłatnie. Czy wiążą się z tym skutki podatkowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 stycznia 2021

Wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości w orzecznictwie. Część 2

Ulga mieszkaniowa jest dochodem ze sprzedaży nieruchomości która jest wolna od podatku dochodowego przy czym może ona stanowić cały dochód lub tylko jego część. Przedstawiamy drugą część cyklu: wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży!

20 sierpnia 2020

Wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości w orzecznictwie. Część 1

Podatnicy chętnie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego i środki ze sprzedaży poprzedniej nieruchomości, przeznaczają na nabycie kolejnej nieruchomości. Co mówi orzecznictwo, na wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości?

19 sierpnia 2020

Sprzedaż nieruchomości a prawo do zwolnienia z opodatkowania

Czy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z opodatkowania? Czym są koszty odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić aby uniknąć obowiązku zapłacenia podatku przy sprzedaży mieszkania.

25 czerwca 2020

Sprzedaż domu wykorzystywanego w sposób mieszany a VAT

Przy sprzedaży budynków i lokali prywatnych wykorzystywanych do celów mieszanych, może okazać się konieczne sporządzenie korekty podatku VAT naliczonego. Sprawdź, na jakich zasadach odbywa się sprzedaż domu wykorzystywanego w sposób mieszany.

29 października 2019

Sprzedaż nieruchomości wycofanej z działalności na gruncie ustawy PIT

Zdarza się, że przedsiębiorca postanawia wycofać nieruchomość z majątku firmowego i przekazać ją do majątku prywatnego. Co w sytuacji, gdy postanowi ją sprzedać? Sprawdź, w jaki sposób należy opodatkować sprzedaż nieruchomości wycofanej z działalności!

18 lipca 2019

Sprzedaż mieszkania kupionego od dewelopera a zwolnienie z podatku PIT

Odpłatne zbycie nieruchomości źródło podlega opodatkowaniu, jeżeli zbycie to ma miejsce przed upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie. Czy sprzedaż mieszkania kupionego od dewelopera podlega tym samym zasadom?

26 kwietnia 2019

Sprzedaż mieszkania a prawo do ulgi mieszkaniowej

Sprzedaż mieszkania wiąże się z koniecznością opodatkowania powstałego dochodu. Możliwe jest jednak uniknięcie zapłacenia podatku przez skorzystanie z prawa do ulgi mieszkaniowej. Dowiedz się, w jaki sposób możesz skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania.

12 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów