0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

34 wyniki dla tematu: umowa-o-prace

Artykuły:

Umowa o pracę a umowa zlecenie - czym się różnią?

Umowa o pracę a umowa zlecenie - czym się różnią? Która z form zatrudnienia jest korzystniejsza dla pracownika? Czym charakteryzuje się umowa zlecenie? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj zasadnicze różnice pomiędzy umową o pracę i umową zlecenie!

21 maja 2024

Rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę – czym się różnią?

Umowę o pracę można rozwiązać m.in. na mocy porozumienia stron lub z upływem czasu, na który była zawarta. Czym różni się rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę? Czy wymagane jest oświadczenia woli obu stron? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 marca 2024

Komu przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy?

Kodeks pracy przewiduje dni wolne na poszukiwanie pracy. Kto możne skorzystać z tych dni wolnych i w jakich przypadkach? Jakie warunki muszą zostać spełnione? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

20 marca 2024

Informacja o warunkach zatrudnienia pracownika - co powinna zawierać?

Informacja o warunkach zatrudnienia - jak powinna wyglądać i jakie informacje powinny się w niej znaleźć? Czy pracodawca ma obowiązek aktualizacji informacji o warunkach zatrudnienia? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w poniższym artykule.

13 marca 2024

Umowa o pracę - poznaj podstawowe informacje

Umowa o pracę jest czynnością prawną, która polega na złożeniu przez pracownika i pracodawcę zgodnych oświadczeń woli. Sprawdź, jaka jest definicja umowy o pracę oraz co umowa o pracę powinna zawierać! Przeczytaj więcej o rodzajach umowy o pracę!

11 marca 2024

Umowa na czas nieokreślony w 2024 roku czyli limity w praktyce

Już od kilku lat obowiązują nowe przepisy dotyczące zawierania umów terminowych. Zmienił się okres ich wypowiedzenia oraz zostały ustalone limity co do ich zawierania. Czy czwarta umowa będzie to już umowa na czas nieokreślony? Dowiedz się więcej!

11 stycznia 2024

Wzór umowy o pracę 2024 z szerokim omówieniem

Przez nawiązanie stosunku pracy rozumie się zobowiązanie pracownika do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem. Dowiedz się, jak powinna wyglądać umowa. Do pobrania darmowy wzór umowy o pracę! Sprawdź to!

2 stycznia 2024

Pozorność umowy o pracę według ZUS

Stosunek pracy jest jedną z najczęściej zawieranych form zatrudnienia. Kiedy ZUS może stwierdzić pozorność umowy o pracę? Jakie konsekwencje niesie za sobą pozorność zatrudnienia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

28 listopada 2023

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 15) - Zatrudnienie pracownika - cz. I

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami formalnymi. Zatrudnienie pracownika generuje dodatkowe obowiązki. Sprawdź, o czym należy pamiętać zatrudniając pracowników! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

23 stycznia 2023

Obowiązki pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników

Jakie są obowiązki pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników? Czy wstępne badania lekarskie i szkolenie BHP są niezbędne przy podpisywaniu umowy o pracę? Co zawierają akta osobowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lipca 2022

Umowa śmieciowa - jaka to umowa i czym się charakteryzuje?

Jakie korzyści daje umowa o pracę w porównaniu do zatrudnienia na umowy cywilnoprawnej? Jakie świadczenia przysługują z tytułu zatrudnienia na tych umowach? Komu przysługuje zasiłek chorobowy? Dowiedz się czym charakteryzuje się umowa śmieciowa!

22 lipca 2022

Skan umowy o pracę - czy jest wiążący dla stron umowy?

Stosunek pracy jest regulowany przepisami Kodeksu pracy. W myśl przepisów umowę o pracę zawiera się na piśmie. Czy niezachowanie formy pisemnej umowy o pracę powoduje jej nieważność? Czy skan umowy o pracę jest wiążący? Przeczytaj i sprawdź!

23 marca 2020

Ustalenie stosunku pracy - co powinien zawierać pozew?

Zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną zwykle jest niekorzystną zmianą dla pracownika. Aby uniknąć takiej sytuacji pracownik może wnieść pozew o ustalenie stosunku pracy. Dowiedz się, w jaki sposób należy go napisać i co powinien zawierać!

16 września 2019

Umowa o pracę - wzór z szerokim omówieniem

Umowa o pracę stanowi podstawowy dokument, który potwierdza nawiązanie stosunku pracy. Zobacz co powinna zawierać umowa o pracę oraz poznaj rodzaje umów o pracę. W artykule udostępniamy do pobrania darmowy wzór umowy o pracę w formacie PDF oraz DOCX!

16 lipca 2019

Umowa o pracę przez SMS? Czy to możliwe?

W dzisiejszych czasach zawieranie umów za pomocą poczty e-mail czy w inny sposób elektroniczny jest na porządku dziennym. Jednak czy umowa o pracę przez SMS jest skuteczną formą zawarcia stosunku pracy? Na to pytanie odpowiada poniższy artykuł!

20 września 2018

Zatrudnianie kierowców – jakie są obowiązki pracodawcy?

Zatrudnianie kierowców - nie jest łatwym zadaniem, bowiem ubiegający się o to stanowisko musi przejść wstępną i uzupełniającą kwalifikację. Kierowca również powinien przechodzić cykliczne szkolenia, które są nakazane przez ustawodawcę. Dowiedz się więcej!

21 czerwca 2018

Umowa o pracę - na co zwrócić uwagę przy jej podpisywaniu?

Sporządzona umowa o pracę powinna określać na piśmie podstawowe ustalenia dotyczące zatrudnienia nowego pracownika oraz zawierać wszystkie elementy regulowane przez Kodeks pracy. Przeczytaj i sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy jej podpisywaniu.

20 września 2017

Umowa o pracę - jakie elementy powinna zawierać?

Sporządzając umowę o pracę, przedsiębiorca powinien zwrócić szczególną uwagę aby uwzględnić w niej wszystkie konieczne informacje, które określa Kodeks pracy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie niezbędne elementy powinna zawierać umowa o pracę!

28 sierpnia 2017

Umowa przedwstępna a negocjacje

Umowa przedwstępna nie jest prawnie zastrzeżona dlatego przed jej podpisaniem należy podjąć negocjacje dotyczące warunków płacy i pracy aby wynegocjować dla siebie najkorzystniejszą umowę. Sprawdź jak to zrobić skutecznie!

24 sierpnia 2017

Świadczenie pracy na postawie umowy innej, niż umowa o pracę

Umowa o pracę przestała być jedynym bezpiecznym sposobem na zatrudnianie pracowników. Coraz więcej osób stawia na inne formy zatrudnienia takie jak samozatrudnienie czy umowy cywilnoprawne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ich temat!

24 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów