0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

26 wyników dla tematu: zmiana-formy-opodatkowania

Artykuły:

Zmiana formy opodatkowania w ciągu roku - kiedy jest możliwa?

Przedsiębiorcy mają wiele form opodatkowania do wyboru. Często decydują się na najbardziej korzystną dla nich na początku prowadzenia działalności, jednak później chcą skorygować swój wybór. Czy zmiana formy opodatkowania w ciągu roku jest możliwa?

22 maja 2023

Czy nadpłata składki zdrowotnej może być ujęta w kosztach podatkowych?

W rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej może powstać niedopłata bądź nadpłata składki zdrowotnej. Powstała nadpłata podlega zwrotowi na wniosek przedsiębiorcy lub zaliczeniu na poczet zaległości składkowych. Czy może ona jednak stanowić koszt podatkowy?

12 maja 2023

Zmiana formy opodatkowania w nowym roku podatkowym

Podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej zobowiązani są wybrać formę opodatkowania. Dowiedz się, kiedy i w jakim terminie możliwa jest zmiana formy opodatkowania oraz jakich formalności w związku z tym należy dopełnić!

2 maja 2023

Zmiana formy opodatkowania na koniec roku a Polski Ład

Wielu przedsiębiorców ma wątpliwości co do wyboru sposobu opodatkowania. Sprawdź, kogo obowiązuje zmiana formy opodatkowania w ramach zmian wprowadzonych przez Polski Ład i jakich formalności i w jakim terminie w związku z tym należy dopełnić!

12 kwietnia 2023

Mały ZUS plus przy zmianie formy opodatkowania po zakończeniu roku

W jaki sposób ustalić podstawę małego ZUS-u plus w przypadku, gdy przedsiębiorca przez cały rok 2022 korzystał z opodatkowania ryczałtem, a następnie zmienia formę opodatkowania? Ile wyniesie mały ZUS plus przy zmianie formy opodatkowania? Przeczytaj!

22 lutego 2023

Zmiana formy opodatkowania na ryczałt a środki trwałe w działalności

Dla przedsiębiorców zmiana formy opodatkowania na ryczałt jest możliwa w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Z jakich preferencji podatkowych mogą korzystać ryczałtowcy? Dlaczego warto wybrać taką formę opodatkowania? Odpowiadamy w artykule!

10 lutego 2023

Jak zmienić formę opodatkowania i kiedy należy to zrobić?

Myślisz nad zmianą formy opodatkowania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić formę opodatkowania oraz poznaj wady i zalety każdej z nich. Sprawdź też, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza!

16 stycznia 2023

Zmiana formy opodatkowania działalności - w jakim terminie?

Czy wiesz, która forma opodatkowania jest dla Ciebie najkorzystniejsza? Czy do 20 stycznia możliwa jest zmiana formy opodatkowania działalności gospodarczej? Czy wiesz, jak krok po kroku zgłosić w US zmianę formy opodatkowania? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2022

Zmiana formy opodatkowania - jak jej dokonać?

Zmiana formy opodatkowania? Którą formę wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są najkorzystniejsze formy opodatkowania i w jakim terminie można dokonać zmiany. Czy wszyscy mogą zmienić formę opodatkowania i w jaki sposób, o tym w naszym artykule!

23 listopada 2022

Zmiana formy opodatkowania – analiza opłacalności

Czy wiesz, jak zmiana formy opodatkowania wpływa na wysokość podatku dochodowego? Polski Ład 2.0. wprowadza możliwość przejścia z ryczałtu na skalę podatkową w trakcie roku lub koniec roku. Sprawdź, która opcja jest bardziej opłacalna na przykładzie!

29 czerwca 2022

Polski Ład 2.0 z podpisem Prezydenta a zmiany w PIT

Przedsiębiorców czekają kolejne zmiany Polskiego Ładu. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta. Sprawdź, jakie zmiany czekają przedsiębiorców. Polski Ład 2.0. zmienia zasady w składce zdrowotnej, obniża PIT dla podatników na skali oraz inne zmainy!

14 czerwca 2022

Zmiana formy opodatkowania za pośrednictwem CEIDG

Przedsiębiorca prowadząc działalność może wybrać najbardziej odpowiadającą mu formę opodatkowania. W trakcie prowadzenia firmy może jednak ją zmienić. Zmiana formy opodatkowania może być dokonana kilkoma sposobami. Sprawdź jakimi, czytając artykuł!

3 stycznia 2022

Zmiana formy opodatkowania z ryczałtu ewidencjonowanego kiedy konieczna?

Co do zasady każdy przedsiębiorca może wybrać formę opodatkowania. W przypadku ryczałtu, należy mieć na względzie, że istnieją czynności, których wykonanie wyklucza ryczałt i następuje przymusowa zmiana formy opodatkowania. Sprawdź kiedy!

1 czerwca 2021

Jak zmienić formę opodatkowania w przypadku działalności na karcie podatkowej?

Prowadzisz działalność na postawie karty podatkowej, ale chcesz zmienić formę opodatkowania na inną niż? Odpowiadamy jak to zrobić oraz w jakich terminach! Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zmienić formę opodatkowania z karty podatkowej na inną!

23 kwietnia 2021

Przymusowa zmiana formy opodatkowania z karty podatkowej

Czy możliwa jest przymusowa zmiana formy opodatkowania w sytuacji utraty prawa do rozliczania się w oparciu o kartę podatkową? W jaki sposób może nastąpić utrata takiego prawa i jaka forma opodatkowania będzie koniczna do zastosowania? Dowiedz się!

13 stycznia 2021

Zmiana formy opodatkowania w zeznaniu rocznym

Decyzja o wyborze właściwej formy opodatkowania może poprawić płynność przedsiębiorstwa oraz usprawnić rozliczenia. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy i w jakich przypadkach możliwa jest zmiana formy opodatkowania w zeznaniu rocznym oraz co się z tym wiąże!

11 stycznia 2021

Zmiana formy opodatkowania po założeniu działalności

Czy możliwa jest zmiana formy opodatkowania po założeniu działalności ale przed osiągnięciem pierwszego przychodu?

10 grudnia 2020

Zmiana formy opodatkowania - ostatni dzwonek!

Z każdym nowym rokiem podatkowym podatnicy mają możliwość zmiany stosowanej formy opodatkowania. Jenak aby zmiana formy opodatkowania była możliwa należy tego dokonać w określonym terminie. Dowiedz się, do kiedy i jak można zmienić formę opodatkowania!

20 lutego 2020

Oświadczenie o wyborze formy opodatkowania - jak złożyć?

W 2019 r. zmieniły się przepisy dotyczące terminów wyboru formy opodatkowania. Z punktu widzenia płatnika jest to zmiana korzystna. Co zmieniło się od 2019 r.? Do kiedy i jak złożyć oświadczenie o wyborze formy opodatkowania? Sprawdź!

31 stycznia 2020

Wniosek o zmianę formy opodatkowania - wzór z omówieniem

Wszystkich przedsiębiorców obowiązuje zasada kontynuowania formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Jeśli jednak zdecydują się ją zmienić, muszą sporządzić odpowiedni wniosek. Co powinien zawierać wniosek o zmianę formy opodatkowania? Sprawdź!

30 stycznia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów