0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: zwolnienie-z-kasy-fiskalnej

Artykuły:

Kasa fiskalna w 2023 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

6 czerwca 2023

Kasa fiskalna w 2023 roku dla kogo?

W 2023 r. obowiązuje stare Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak z niego wynika, kasa fiskalna dotyczy coraz większej ilości przedsiębiorców. Poznaj przepisy o kasach fiskalnych!

7 kwietnia 2023

Zaliczka na kasie fiskalnej - jak rozliczyć sprzedaż na rzecz osób prywatnych?

W jakim okresie powinna być wykazana przeze mnie zaliczka na kasie fiskalnej i czy powoduje skutki na gruncie VAT i PIT?

3 kwietnia 2023

Zwolnienie z kasy fiskalnej - kogo nie obejmuje w 2023 roku?

Zmiany w prawie objęły również kasy fiskalne. Czy wiesz, komu przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej w roku 2023 oraz jakie czynności nie mogą być nim objęte oraz na jakich zasadach jest ono przyznawane? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

25 stycznia 2023

Zwolnienie z kasy fiskalnej na podstawie struktury obrotu

Czy sprzedaż na rzecz osób fizycznych zawsze musi być ewidencjonowana na kasie? Komu przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej ze względu na limit obrotów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ewidencjonować sprzedaż w przypadku zwolnienia podmiotowego.

24 stycznia 2023

Zwolnienie z kasy fiskalnej - komu przysługuje?

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych powinna zostać zewidencjonowana na kasie fiskalnej, Jednak w niektórych przepadkach możliwe jest zwolnienie z kasy fiskalnej. Sprawdź, kto może skorzystać z tego rodzaju zwolnienia!

20 stycznia 2023

Sprzedaż akcesoriów samochodowych a kasa fiskalna

Czy sprzedaż akcesoriów samochodowych objęta jest obowiązkiem ewidencji na kasie fiskalnej?

17 maja 2022

Kasa fiskalna a usługi kulturalne i rozrywkowe

Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, przedsiębiorcy mają obowiązek ewidencjonowania swojej sprzedaży. Istnieją jednak wyjątki, kiedy można skorzystać ze zwolnienia z ewidencji. Czy kasa fiskalna jest konieczna przy usługach rozrywkowych?

26 sierpnia 2021

Kasa fiskalna dla hoteli i pensjonatów - kiedy jest wymagana?

Prowadząc hotel bądź pensjonat przedsiębiorcy najczęściej świadczą usługi dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej co rodzi obowiązek ewidencji na kasie fiskalnej. Sprawdź, kiedy kasa fiskalna dla hoteli i pensjonatów jest konieczna.

7 czerwca 2021

Kasa fiskalna - wszystko co warto wiedzieć

Wielu przedsiębiorców dokonując sprzedaży na rzecz osób fizycznych, zobowiązanych jest do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przeczytaj i sprawdź, kiedy kasa fiskalna jest niezbędna w firmie oraz kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia!

7 czerwca 2021

Limity zwolnień z kas fiskalnych - kto skorzysta ze zwolnienia?

Podatnicy objęci obowiązkiem użytkowania kasy fiskalnej mają możliwość skorzystania ze zwolnienia odnośnie rejestrowania sprzedaży na kasie pod pewnymi warunkami. Dowiedz się, jakie obecnie obowiązują limity zwolnień z kas fiskalnych! Przeczytaj artykuł!

28 maja 2021

Limit obrotów na kasę rejestrującą a płatność otrzymana przelewem

Czy ustalając limit obrotów na kasę fiskalną należy brać pod uwagę tylko kwoty zapłacone gotówką czy również przelewem?

22 marca 2021

Kasa fiskalna przy sprzedaży za granicę - sprzedaż dla osób prywatnych

Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rzecz osób prywatnych, którzy nie korzystają z prawa do zwolnienia, mają obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Czy kasa fiskalna przy sprzedaży za granicę również jest obowiązkowa? Sprawdź!

23 lutego 2021

Czy paragony przy sprzedaży usług online są obowiązkowe?

Dokonując sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, uzyskany przychód należy wykazać na kasie fiskalnej. Co w przypadku sprzedaży usług online? Czy należy wystawiać paragony przy sprzedaży usług online? Sprawdź!

18 lutego 2021

Zwolnienie z kasy fiskalnej - jaki jest limit obrotów?

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych dokonywana przez przedsiębiorców musi odbywać się z użyciem kas fiskalnych. Ustawa o VAT przewiduje jednak zwolnienie z kasy fiskalnej na podstawie ustalonego limitu obrotów. Przeczytaj artykuł!

14 stycznia 2021

Kasa fiskalna kiedy jest niezbędna w działalności?

Prowadzisz sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności i musisz kupić kasę fiskalną? Zastanawiasz się którą wybrać? W artykule odpowiadamy na pytanie “Kasa fiskalna czy kasa fiskalna online?”. Sprawdź, co jest dla Ciebie korzystne.

13 stycznia 2021

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej - 2021

W odniesieniu do sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych należy ewidencjonować ją na kasie rejestrującej. Zgodnie z przepisami możliwe jest jednak skorzystanie ze zwolnienia. Sprawdź, jaki jest limit zwolnienia z kasy fiskalnej!

1 stycznia 2021

Zwolnienie z kasy fiskalnej w 2021 roku - kiedy i komu będzie przysługiwać?

Przedsiębiorca po spełnieniu odpowiednich wymogów może korzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. W jakim przypadku obowiązuje zwolnienie z kasy fiskalnej? Czy są jakieś zmiany odnośnie do zwolnienia z kasy od 2021r.?

30 listopada 2020

Zwolnienie z kasy ze względu na rodzaj płatności - komu przysługuje? (cz.2)

Kasa fiskalna jest znanym narzędziem wśród podatników. Jednak czy każdy z przedsiębiorców prowadzących działalność ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej? Zwolnienie z kasy ze względu na rodzaj płatności, sprawdź jak to działa?

30 listopada 2020

Utrata zwolnienia z kasy - kiedy trzeba zainstalować ją ponownie?

Utrata zwolnienia z kasy fiskalnej obliguje podatnika do jej zakupu i ewidencjonowania na niej sprzedaży na rzecz osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej. Jednak co w przypadku likwidacji działalności i ponownego jej otwarcia? Sprawdź!

4 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów