0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wakacje kredytowe, czyli jak koronawirus wstrzymuje spłatę kredytów

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W związku z pandemią koronawirusa banki umożliwią swoim klientom odroczenie terminu spłaty kredytów. Wakacje kredytowe mają obejmować kredyty hipoteczne, konsumpcyjne zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Niektóre banki już zaczęły udostępniać taką możliwość. Sprawdźmy na czym polegają wakacje kredytowe!

Wakacje kredytowe w praktyce

W poniedziałek Związek Banków Polskich poinformował na swojej stronie o wdrażaniu programu pomocowego, mającego na celu odroczenie terminu spłaty kredytów hipotecznych i konsumpcyjnych przez okres do 3 miesięcy oraz automatyczne wydłużenie o ten sam okres łącznego okresu spłaty kredytu pod warunkiem przedłużenia okresu obowiązywania zabezpieczenia spłaty kredytu. Plan pomocowy adresowany jest do klientów, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu z uwagi na pandemię koronawirusa COVID - 19.

W jaki sposób skorzystać z odroczonego terminu spłaty?

Aby skorzystać z wakacji kredytowych konieczne jest złożenie wniosku do odpowiedniej instytucji bankowej, w której zaciągnięty jest kredyt. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej, bankowości elektronicznej lub telefonicznie, bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń potwierdzających aktualną sytuację finansową jak również wychodzenia z domu. Przyjęcie i rozpatrzenie wniosków będzie wolne od opłat. 

Sprawdź, czy w Twoim banku udostępnili już takie rozwiązanie!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów