0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: amortyzacja-wnip

Artykuły:

Wszystko o wartościach niematerialnych i prawnych

Wartości niematerialne i prawne, w skrócie: WNIP to nabyte przez jednostkę prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o określonym okresie ekonomicznej użyteczności dla potrzeb jednostki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

26 czerwca 2023

Amortyzacja strony internetowej - czy jest możliwa?

Posiadanie fanpage'a jest dla przedsiębiorców jedną z najbardziej atrakcyjnych form reklamy i gromadzenia bazy klientów. W związku z tym warto rozważyć, w jaki sposób przebiega amortyzacja strony internetowej oraz kiedy jest możliwa. Czytaj więcej!

30 stycznia 2023

Amortyzacja strony internetowej jako wartości niematerialnej i prawnej

Stronę internetową klasyfikowaną jako wartość niematerialną i prawną należy ująć w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób przebiega amortyzacja strony internetowej!

12 kwietnia 2022

Amortyzacja programu komputerowego w księdze podatkowej

Jak powinna zostać wykazana amortyzacja programu komputerowego w księgach podatkowych? Dowiedz się, kiedy i na jakich zasadach podatnik zobowiązany jest do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od zakupionych wartości niematerialnych i prawnych.

17 marca 2021

Spółdzielcze własnościowe prawo w działalności gospodarczej

Co do zasady spółdzielcze własnościowe prawo uznawane jest za wartość niematerialną i prawną, bo jest prawem zbywalnym, przechodzi na spadkobierców i podlega egzekucji. Sprawdź, jak ustalić wartość początkową WNiP oraz jaką stawkę amortyzacji zastosować!

15 listopada 2019

Jednorazowa amortyzacja przy zakupie wartości niematerialnych i prawnych

Czy możliwa do zastosowania jest jednorazowa amortyzacja przy zakupie wartości niematerialnych i prawnych?

20 września 2017

Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych - podstawowe informacje

Przedsiębiorcy oprócz środków trwałych mogą użytkować w firmie wartości niematerialne i prawne. Jak powinna prawidłowo przebiegać amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, ile wynosi minimalny okres amortyzacji.

31 lipca 2017

Dodatkowy moduł programu - rozliczenie

Jak przedsiębiorca powinien rozliczyć dodatkowy moduł programu do firmy? Powinien potraktować go jako ulepszenie a może jako oddzielną wartość niematerialną i prawną? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.

21 listopada 2016

Program komputerowy - jaka stawka amortyzacji?

Czy zakupiony przez przedsiębiorcę program komputerowy o wartości powyżej 3 500 zł jest środkiem trwałym? Jaką stawkę amortyzacji należy w takiej sytuacji zastosować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 listopada 2016

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. I

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak należy ewidencjonować środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR. Dowiedz się, jakie metody amortyzacji środków trwałych oraz WNiP dopuszcza ustawa o PIT oraz na czym każda z nich polega.

26 sierpnia 2016

Amortyzacja programów komputerowych - jaka stawka i metoda?

Przedsiębiorca, który zakupił program komputerowy, w pewnych sytuacjach może dokonywać jego amortyzacji. Jest to zależne od rodzaju programu, jego wartości i czasu wykorzystywania w firmie. Sprawdź, kiedy amortyzacja programów komputerowych jest możliwa!

18 sierpnia 2016

Wartości niematerialne i prawne - co to takiego

Wartości niematerialne i prawne - definicja Zgodnie z przepisami przez wartości niematerialne i prawne należy zakwalifikować nabyte przez firmę prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o przewidywanym okresie ekonomicznej użytecznośc

12 lutego 2016

Stawka indywidualna amortyzacji używanego samochodu osobowego

Zakupiłem samochód osobowy 8-letni, czy mogę amortyzować go z użyciem stawki indywidualnej?

1 sierpnia 2013

Czy mały podatnik może dokonać amortyzacji jednorazowej samochodu osobowego?

Zakupiłem na potrzeby firmy używany samochód osobowy,. Czy w związku z tym, że jestem małym podatnikiem mogę poddać pojazd jednorazowej amortyzacji?

22 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów