0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: podatek-cukrowy

Artykuły:

Czy podatek cukrowy jest kosztem podatkowym?

Podatek cukrowy jest publicznoprawnym obciążeniem finansowym podmiotów dokonujących sprzedaży detalicznej napojów zawierających substancje słodzące, kofeinę oraz taurynę. Czy te obciążenia można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Sprawdź!

26 maja 2021

Podatek cukrowy i opłata małpkowa w kompetencji Ministerstwa Finansów

Podatek cukrowy i opłata małpkowa po nowelizacji ustawy pozostaną we właściwości Ministerstwa Finansów. Co przyczyniło się do modyfikacji przepisów? Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze zmiany, jakie nastąpią w nowelizacji ustawy z 30 marca 2021!

14 kwietnia 2021

Podatek cukrowy – kiedy obowiązuje oraz kto musi go płacić?

Celem wprowadzenia podatku cukrowego jest zwiększenie ceny napojów z wysoką zawartością substancji słodzących. W ten sposób państwo planuje walczyć z nadwagą i otyłością w społeczeństwie. Przeczytaj i sprawdź, kogo dotyczy podatek cukrowy i ile wynosi.

1 marca 2021

Poszukiwanie wpływów do budżetu – czyli powrót do podatku cukrowego

Czym jest podatek cukrowy? Na co zostaną przeznaczone wpływy wynikające z podatku cukrowego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega podatek cukrowy, kto będzie zobowiązany do uiszczenia opłat oraz jakich towarów będzie dotyczył!

25 września 2020

Nadciągają nowe podatki w 2021 roku

W 2021 roku zapowiadają się intensywne zmiany w sektorze podatkowym. Podatek cukrowy czy podwyżka abonamentu RTV stanowią tylko niektóre z danin państwowych, jakie zostaną nałożone przez rząd. Sprawdź, jakie nowe podatki w 2021 roku czekają na podatników?

14 września 2020

Podatek cukrowy - kiedy zostanie wprowadzony w związku z koronawirusem?

Zmiany na rynku wywołane wybuchem epidemii skłaniają rząd do podejmowania szeregu działań. Z tego względów wejście w życie wielu obowiązków zostanie przesunięte w czasie. Podatek cukrowy, to wyzwanie dla branży spożywczej. Czy również zostanie opóźniony?

26 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów