0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatek cukrowy - kiedy zostanie wprowadzony w związku z koronawirusem?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Koronawirus nie pomoże branży spożywczej. Podatek cukrowy wejdzie w życie zgodnie z planem. Pojawienie się koronawirusa w Polsce wymusiło na rządzących wiele zmian. Z powodu epidemii przesunięty zostanie przykładowo obowiązek składania nowego JPK_VAT czy zgłoszenia danych do CRBR.

Podatek cukrowy - kiedy zostanie wprowadzony?

Branża spożywcza liczyła, że zmianie ulegnie również termin wejścia w życie podatku cukrowego. Pojawiały się informacje, że pobór tej daniny może zostać odłożony nawet do końca roku.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się kogo dotknie podatek cukrowy.
Aktualna sytuacja w kraju może mocno odbić się również na tym segmencie rynku. Zmiana terminu niewątpliwie byłaby korzystna dla producentów żywności, którzy zyskaliby więcej czasu na przygotowanie do nowych przepisów.

Tymczasem, jak donosi “Puls Biznesu”, w trakcie telekonferencji z przedstawicielami branży, minister Emilewicz poinformowała o pozostaniu przy pierwotnym terminie wprowadzenia podatku.

Podatek cukrowy najprawdopodobniej wejdzie w życie w dotychczas deklarowanym terminie - 1 lipca 2020 r.
Wprowadzenie podatku będzie miało ogromny wpływ nie tylko na branżę spożywczą ale pośrednio również na rolnictwo a ostatecznie także konsumentów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów