0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: przychod-z-nieodplatnych-swiadczen

Artykuły:

Nieodpłatne świadczenie w działalności gospodarczej

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy, którzy otrzymali nieodpłatne świadczenie zobowiązani są do wykazania uzyskanego przychodu w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ustalić wartość otrzymanego świadczenia!

5 kwietnia 2024

Przychód z korzystania z firmowej komórki - kiedy występuje?

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej powierzają swoim pracownikom służbowe telefony. Czy w momencie wykorzystywania telefonów do prywatnych połączeń powstaje przychód z korzystania z firmowej komórki? Przeczytaj i sprawdź!

28 kwietnia 2021

Przychód ze wsparcia Tarczy Antykryzysowej - czy powstanie?

Przedsiębiorcy coraz bardziej odczuwają negatywne skutki panującej epidemii, w związku z czym rząd wprowadził w życie działania, które mają na celu wsparcie podatników. Sprawdź, czy masz obowiązek wykazać przychód ze wsparcia Tarczy Antykryzysowej!

21 kwietnia 2020

Przychód z nieodpłatnych świadczeń a zakwaterowanie pracowników

Czy w przypadku pokrycia kosztów zakwaterowania i przejazdu pracowników do miejsca pracy, otrzymane świadczenie, stanowi dla nich przychód z nieodpłatnych świadczeń? Czy pracodawca musi w takim przypadku odprowadzać zaliczkę na podatek? Sprawdź!

6 sierpnia 2018

Kiedy powstaje przychód z tytułu pakietów medycznych?

Przychód z tytułu pakietów medycznych należy opodatkować. Przeczytaj, kiedy należy to zrobić i co jest przychodem w przypadku takich pakietów. Dowiedz się również, czy przedsiębiorca musi ująć otrzymany pakiet medyczny jako przychód! Dowiedz się więcej!

21 sierpnia 2017

Przychód z nieodpłatnych świadczeń a poręczenie

Każdorazowe udzielenie zabezpieczenia zobowiązań jednoznaczne jest z pojawieniem się przychodu podatkowego. Wraz z otrzymaniem nieodpłatnego poręczenia powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń podlegający opodatkowaniu. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 lipca 2017

Podatek dla firmy wykorzystującej programy uzyskane nieodpłatnie

Czy programy uzyskane nieodpłatnie i wykorzystywane w firmie rodzą obowiązek podatkowy na gruncie PIT?

7 listopada 2016

Firma rodzinna - przychody i koszty w rodzinnej firmie

Prowadzenie działalności gospodarczej związane jest z podnoszeniem kosztów oraz osiąganiem przychodów. Firmy rodzinne jednak podlegają specyficznym rozliczeniom. Sprawdź, jak traktować przychody i koszty w rodzinnej firmie i jak je rozliczać!

11 lutego 2016

Przychód z nieodpłatnych świadczeń - rozliczenie podatkowe

Czy wiesz kiedy powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń? Jak go ustalić i jak wykazać w prowadzonych ewidencjach księgowych? W których przypadkach taki przychód jest zwolniony z podatku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie!

16 listopada 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów