35 wyników dla tematu: spis-z-natury

Artykuły:

Co powinien zawierać spis z natury firmy deweloperskiej?

Prowadzenie działalności deweloperskiej na podstawie PKPiR wymaga bardzo szczegółowego ewidencjonowania i opisywania poniesionych kosztów związanych z każdą nieruchomością. Sprawdź jak kategoryzować koszty i sporządzić spis z natury firmy deweloperskiej!

5 stycznia 2021

Remanent likwidacyjny a środki trwałe

Remanent likwidacyjny należy sporządzić w przypadku likwidacji działalności gospodarczej! Jak w takim przypadku ująć w nim środki trwałe? Jakie skutki na gruncie VAT wywołuje likwidacja działalności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie!

23 grudnia 2020

Remanent na żądanie urzędu skarbowego - jak sporządzić?

W jaki sposób powinienem sporządzić remanent na żądanie urzędu skarbowego w trakcie roku podatkowego?

11 grudnia 2020

Comiesięczny spis z natury - jaki ma wpływ na podatek dochodowy?

Konieczność sporządzenia remanentu dla podatników prowadzących KPiR przypada na dwa dni w roku - 1 stycznia oraz 31 grudnia. Niekiedy jednak podatnicy decydują się sporządzać comiesięczny spis z natury. Co musi zawierać i jakie korzyści niesie? Sprawdź!

2 grudnia 2020

Zamknięcie roku podatkowego a Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy musza pamiętać o obowiązkach rozliczeniowych i ewidencyjnych związanych z zakończeniem roku podatkowego. Dowiedz się, jak we właściwy sposób powinno wyglądać zamknięcie roku podatkowego w prowadzonej KPiR!

2 grudnia 2020

Śródroczny spis z natury - kiedy należy przeprowadzać ?

Czy podatnik jest zobowiązany sporządzić i zgłosić do swojego urzędu skarbowego śródroczny spis z natury za każdy miesiąc?

13 listopada 2020

Zakup towarów przed rozpoczęciem działalności

Przed rozpoczęciem działalności zakupiłeś towar handlowy. Sprawdź czy zakup towarów przed rozpoczęciem działalności, można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów? Jak istnieją w tym przypadku ograniczenia i w jaki sposób należy je wycenić

16 stycznia 2020

Towary handlowe w obrocie firmy - co warto wiedzieć!

Nieodłączną czynnością przedsiębiorcy zajmujący się handlem jest zakup towarów handlowych na rzecz działalności gospodarczej. Pojęcie towary handlowe łączny się z takimi zagadnieniami jak marża handlowa, strata, remanent. Wyjaśniamy ich znaczenie!

23 listopada 2018

Zakładanie działalności na ryczałcie a spis z natury

Czy trzeba sporządzać spis z natury w związku z rozpoczęciem działalności opodatkowaną ryczałtem?

7 października 2016

Zakup towarów handlowych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej

Towary handlowe zakupione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej nie mogą zostać wprowadzone bezpośrednio do KPiR. W takim wypadku na dzień rozpoczęcia działalności, zakup towarów handlowych należy ująć w spisie z natury.

5 października 2016

Jak rozliczyć towary zakupione przed rozpoczęciem działalności?

Osoby chcące otworzyć własny biznes, już na długo przed jego rozpoczęciem dokonują pierwszych zakupów środków trwałych czy towarów. Jak rozliczyć towary zakupione przed rozpoczęciem działalności? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

22 sierpnia 2016

Kto może podpisać potwierdzenie salda?

Jednostki są zobowiązane do przeprowadzenia inwentaryzacji majątku, w tym również do inwentaryzacji należności. W związku z tym sporządza się dokument nazywany potwierdzeniem sald. Sprawdź, kto może podpisać potwierdzenie salda oraz jak to wygląda w prakt

15 czerwca 2016

Nieuregulowane zobowiązania a spis z natury

Osoby posiadające własną firmę są zobligowane do sporządzania spisu z natury. Przeczytaj, jak w poprawny sposób skonstruować spis z natury oraz dowiedz się, jaki wpływ na inwentaryzację mają nieuregulowane zobowiązania!

25 grudnia 2015

Spis z natury a zmiana lub rozszerzenie działalności

Twoja firma rozrasta się? Sprawdź, czy musisz przeprowadzić spis z natury!

17 września 2014

Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

Przedsiębiorca decydujący się na zakończenie działalności gospodarczej musi zmierzyć się z wieloma formalnościami, takimi jak sporządzenie remanentu likwidacyjnego. Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

28 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów