0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: ulga-abolicyjna

Artykuły:

Ulgi podatkowe pracownika – z jakich zwolnień może on skorzystać?

Osoby zatrudnione na umowę o pracę znajdą szereg rozwiązań prawnych, które w jakiś sposób pozwolą im obniżyć podatek dochodowy opłacany z wynagrodzenia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie ulgi podatkowe pracownika można zastosować!

22 września 2023

Ulgi podatkowe za rok 2022 część 1

Kiedy i kto może skorzystać z ulg podatkowych? Jakie są rodzaje ulg podatkowych? Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

15 kwietnia 2023

Abolicja podatkowa - czym jest i kogo dotyczy?

Abolicja podatkowa jest instytucją, która pozwalała podatnikom w latach 2002–2007 na uniknięcie niekorzystnych skutków umowy z powodu podwójnego opodatkowania. Obecnie na jej miejsce została przyjęta tzw. ulga abolicyjna. Dowiedz się więcej na ten temat!

5 stycznia 2023

Ulga abolicyjna a zaliczka na podatek

Ulga abolicyjna jest preferencją podatkową, która działa na korzyść osób zatrudnionych na terytorium Polski. Ulga ablicyjna ma pomóc podatnikom uniknięcia sytuacji zapłaty podwójnego podatku. Jak ulga wpływa na zaliczkę na podatek dochodowy? Przeczytaj!

24 grudnia 2021

Ulga abolicyjna - ograniczenia od 2021 roku

Ulga abolicyjna jest jedną z ulg podatkowych występujących w przepisach prawa podatkowego. Ulga ta przysługuje osobom, które mieszkają w Polsce i osiągają dochody za granicą. Jakie nowe regulacje weszły w życie i czy są korzystne dla podatnika? Sprawdź!

8 czerwca 2021

Sprzedaż nieruchomości za granicą a ulga abolicyjna

Polski rezydent podatkowy może dokonać sprzedaży nieruchomości położonej za granicą. Jakie są zasady opodatkowania takiej transakcji? Czy sprzedaż nieruchomości za granicą umożliwia również skorzystanie z ulgi abolicyjnej? Więcej w artykule!

15 kwietnia 2021

Jak udokumentować zagraniczną rezydencję podatkową?

Zmiany wprowadzone od 1 stycznia 2021 w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej rodzą pytania w jaki sposób potwierdzić miejsce spełnienia obowiązku podatkowego. W tym artykule dowiesz się, jak udokumentować zagraniczną rezydencję podatkową!

23 marca 2021

Ulga abolicyjna - od kiedy limit odliczenia?

Od stycznia 2021 roku zmienione zostały zasady dotyczące ulgi abolicyjnej. Ulga abolicyjna będzie mogła zostać odliczona w ramach określonego limitu. Przeczytaj i dowiedz się od kiedy kiedy zacznie obowiązywać nowy limit odliczenia ulgi abolicyjnej.

13 stycznia 2021

Opublikowane zmiany w ustawie PIT i ustawie ryczałtowej

Dnia 28 listopada 2020 roku opublikowane zostały zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawie ryczałtowej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie korzyści dla podatników niosą ze sobą zmiany w znowelizowanych ustawach.

8 grudnia 2020

Estoński CIT i ograniczenie ulgi abolicyjnej oficjalnie zatwierdzone – jakie zmiany czekają podatników?

Estoński CIT i ograniczenie ulgi abolicyjnej zostały oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę w dniu 28 listopada 2020 roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, z jakimi zmianami będą musieli zmierzyć się podatnicy od nowego roku!

1 grudnia 2020

Ograniczenie ulgi abolicyjnej przyjęte przez Sejm!

Ograniczenie ulgi abolicyjnej - sejm ogłosił przyjęcie ustawy. Została ona zmniejszona do kwoty 1360 zł. Jak zmiany w ustawie o podatku dochodowym wpłyną na sytuację podatników? Sprawdź, kto będzie zmuszony do płacenia podwójnego podatku PIT!

2 listopada 2020

Ulga abolicyjna mocno ograniczona! Nie będzie jej likwidacji!

Jak zapowiadało Ministerstwo Finansów, ulga abolicyjna miała zostać zlikwidowana. Taka decyzja spotkała się ze sprzeciwem osób pracujących za granicą. Okazuje się, że ulga abolicyjna będzie nadal obowiązywać, tyle że na zupełnie nowych zasadach.

18 września 2020

Likwidacja ulgi abolicyjnej – kolejne zmiany podatkowe w 2021!

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawiła się informacja o przygotowywanym przez Ministerstwo Finansów projekcie zmian ustawy o PIT. Przewidywana jest w niej likwidacja ulgi abolicyjnej, która dotknie osoby zarabiające za granicą.

9 września 2020

Konwencja MLI o unikaniu podwójnego opodatkowania a rozliczenie podatku

Konwencja MLI ma na celu zapobieganie sytuacjom uchylenia się od opodatkowania i przenoszenia zysków przez podatników. Zakłada zastąpienie metody wyłączenia z progresją metodą proporcjonalnego odliczenia. Co to oznacza w praktyce dla podatnika?

16 sierpnia 2019

Jak ująć przychody z zagranicy w zeznaniu rocznym przedsiębiorcy?

Prowadzisz firmę i pracujesz okazjonalnie u zagranicznego pracodawcy? Zastanawiasz się, czy powinieneś rozliczyć zagraniczne przychody w Polsce? Dowiedz się, za pomocą jakich metod możesz skorzystać. by rozliczyć przychody z zagranicy w zeznaniu rocznym!

1 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów