0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: zamkniecie-dzialalnosci-gospodarczej

Artykuły:

Likwidacja działalności - kiedy rozwiązać umowy z pracownikami?

Przedsiębiorca, w przypadku likwidacji działalności, powinien rozwiązać umowę o pracę ze wszystkimi pracownikami. Z jaką datą należy wręczyć pracownikom wypowiedzenie? Czy rozwiązanie umowy i likwidacja działalności powinny zbiegać się w czasie? Sprawdź!

21 czerwca 2022

Zamknięcie działalności gospodarczej - jak rozliczyć pracownika?

Zamknięcie działalności gospodarczej może być związana ze wszczęciem postępowania upadłościowego czy likwidacyjnego albo sprzedażą przedsiębiorstwa. Z czym wiąże się zamknięcie działalności gospodarczej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

23 września 2021

Uwzględnianie różnic remanentowych przy obliczaniu zaliczki przez podatników likwidujących działalność

Likwidacja działalności gospodarczej wiąże się z niejednymi zobowiązaniami po stronie przedsiębiorcy. Dowiedz się, czy konieczne jest uwzględnianie różnic remanentowych przy obliczaniu zaliczki przez podatników likwidujących działalność!

9 grudnia 2020

Likwidacja firmy - jak uniknąć podatku VAT od remanentu likwidacyjnego

Likwidacja firmy wiąże się z koniecznością dokonania wielu formalności. Między innymi zamykając firmę, czynny podatnik VAT musi sporządzić remanent likwidacyjny. Likwidujesz firmę? Dowiedz się, kiedy nie musisz płacić podatku VAT z tego tytułu!

4 grudnia 2018

Zamknięcie działalności gospodarczej - formalności

Zamknięcie działalności gospodarczej może wystąpić przez wiele powodów. Słaby pomysł na biznes, sytuację na rynku czy zmianę formy działalności. Jednak każdy przedsiębiorca w takiej sytuacji powinien pamiętać o dopełnieniu należytych formalności. Sprawdź.

20 grudnia 2017

Zamknięcie działalności gospodarczej - konsekwencje podatkowe

Zamknięcie działalności gospodarczej niesie za sobą liczne obowiązki. Sprawdź, jakie czynności musi wykonać przedsiębiorca likwidujący swoją firmę oraz z jakimi konsekwencjami podatkowymi musi się liczyć. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

2 października 2017

Zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej

Kiedy może nastąpić zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz jakie związane są z tym formalności? Jakie składki należy opłacać oraz gdzie zgłosić ten fakt? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2015

Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

Przedsiębiorca decydujący się na zakończenie działalności gospodarczej musi zmierzyć się z wieloma formalnościami, takimi jak sporządzenie remanentu likwidacyjnego. Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

28 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów