0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: zmiany-w-kodeksie-pracy

Artykuły:

Elastyczny czas pracy – zmiany dla rodziców!

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak najprawdopodobniej od sierpnia stanie się on bardziej powszechny ze względu na pracujących rodziców. Co się zmieni i na co zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 listopada 2022

Umowa na okres próbny – zmiany w Kodeksie pracy

Polska ma obowiązek dostosować przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Znany jest już projekt zmian. Nowymi regulacjami zostanie objęta także umowa na okres próbny. Co się zmieni? Od kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Sprawdź to!

15 listopada 2022

Większe i mniejsze zmiany w Kodeksie pracy, o których należy wiedzieć

Zmiany w Kodeksie pracy są już pewne. Choć miały wejść w życie w sierpniu 2022 roku, wiadomo już, że tak się nie stanie. Warto jednak wiedzieć co czeka pracodawców i pracowników w tym zakresie. Dowiedz się, jakie zmiany są planowane!

14 listopada 2022

Rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia i nowe obowiązki i pracodawcy

Od jakiegoś czasu planowane są zmiany w kodeksie pracy. Pracodawca będzie miał dodatkowe obowiązki informacyjne względem pracownika. Przez co konieczne było rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

5 sierpnia 2022

Okazjonalna praca zdalna – zasady jej udzielania

Czym jest „okazjonalna praca zdalna” i jak ją stosować po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy? Ekspert odpowiada!

29 lipca 2022

Planowane w 2022 roku zmiany w Kodeksie pracy związane z rodzicielstwem

Wraz z początkiem nowego roku wprowadzone zostaną zmiany w Kodeksie pracy. Zmiany mają one dotyczyć tzw. work-life balance, czyli równowagi w życiu osobistym i zawodowym w stosunku do rodziców wychowujących dzieci. Co ma się zmienić? Przeczytaj!

21 czerwca 2022

Strategia demograficzna 2040 – rząd przedstawił projekt

Przedstawiciele rządu w tym premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przedstawili założenia projektu "Strategia Demograficzna 2040". Co to za projekt i jakie zmiany nastąpią w zakresie prawa pracy? Przeczytaj i dowiedz się!

18 czerwca 2021

Zmiany w Kodeksie pracy – nowa definicja pracownika!

Ostatni czas obfituje w liczne projekty oraz zmiany prawne, np. nowy Polski Ład. Kodeks pracy ma być zmodyfikowany i mają pojawić się w nim nowe, intrygujące zapisy. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o zmianach, jakie przewidywane są w Kodeksie

15 czerwca 2021

Pracujący rodzice zyskają nowe przywileje – zmiany w Kodeksie pracy!

1 czerwca 2021 roku pojawił się poselski projekt dotyczący aktualizacji Kodeksu pracy w celu wprowadzenia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. Co zyskają pracujący rodzice? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

2 czerwca 2021

Dłuższy urlop wypoczynkowy, praca zdalna w Kodeksie pracy oraz niższy klin podatkowy – planowane zmiany?

Dłuższy urlop wypoczynkowy, obniżenie klina podatkowego oraz praca zdalna w Kodeksie pracy – tematy te zostały wzięte pod obrady w ramach stworzenia umowy społecznej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie potencjalne zmiany czekają nas w prawie!

18 stycznia 2021

Nowy kodeks pracy od września 2019! Co się zmieni?

W poniedziałek został podpisany projekt ustawy o zmianie kodeksu pracy oraz innych ustaw. Nowy kodeks pracy wprowadza przychylne dla pracowników zapisy. Jednak wejdą one w życie dopiero za kilka miesięcy! Dowiedz się, czego dotyczą nowe regulacje!

7 czerwca 2019

RODO - rewolucja w Kodeksie pracy w zakresie ochrony danych osobowych

Od 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO, czyli nowe przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. W związku z tym, pracodawcy powinni się odpowiednio przygotować na nadchodzące zmiany. Jak RODO wpłynie na Kodeks pracy? Przeczytaj artykuł!

8 maja 2018

Jakie zmiany w Kodeksie pracy od 1 stycznia 2017 r.?

Rok 2017 przyniósł zmiany w Kodeksie pracy, między innymi pracodawcy nie będą musieli tworzyć regulaminu pracy i wynagradzania, uproszczona zostaje procedura wystawiania świadectw pracy czy ZFŚS. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj aktualne przepisy!

4 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów