0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: zmiany-w-kodeksie-pracy

Artykuły:

Szykują się zmiany w kodeksie pracy

Obecnie obowiązuje zakaz handlu w większości niedziel. Istnieją jednak wyjątki, m.in. możliwość handlu w wybrane niedziele miesiąca. Nowelizacja Kodeksu Pracy może poszerzyć lub ograniczyć te wyjątki, a także wprowadzić inne zmiany w kodeksie pracy!

24 maja 2024

Okazjonalna praca zdalna w 2024 r. – zasady jej udzielania

Czym jest „okazjonalna praca zdalna” i jak ją stosować po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy? Ekspert odpowiada!

19 lutego 2024

Elastyczny czas pracy dla rodziców 2024

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak od kwietniu 2023 r. stał się on bardziej powszechny ze względu na nowelizację kodeksu pracy. Zmiany wynikające z unijnych dyrektyw w tym zakresie dotyczyły pracujących rodziców. Dowiedz się więcej!

30 stycznia 2024

Umowa na okres próbny – zmiany w Kodeksie pracy

Polska dostosowała przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Nowymi regulacjami została objęta także umowa na okres próbny. Co się zmieniło w tym zakresie? O czym należy pamiętać w 2024 roku podpisując taką umowę? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

12 stycznia 2024

Uprawnienia pracownika w razie niezgodnego z prawem rozwiązania stosunku pracy – zmiany w Kodeksie pracy

Nowy Kodeks pracy, który obowiązuje od kwietnia 2023 roku wprowadził wiele zmian. Zmieniły się także uprawnienia pracownika w razie niezgodnego z prawem rozwiązania stosunku pracy. Na czym polegają zmiany? Czy są korzystne dla pracownika? Sprawdźmy!

23 czerwca 2023

Rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia i nowe obowiązki pracodawcy

Od 26 kwietnia 2023 r. obowiązują nowe przepisy Kodeksu pracy. Pracodawca ma zatem dodatkowe obowiązki informacyjne względem pracownika. Przez co konieczne jest rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia. Dowiedz się więcej!

14 czerwca 2023

Większe i mniejsze zmiany w Kodeksie pracy 2023, o których należy wiedzieć

Zmiany w Kodeksie pracy choć miały wejść w życie w sierpniu 2022 roku, weszły dopiero w kwietniu 2023 roku. Co sie zmieniło? Jaki nowe urlopy pojawiły się? Na co powinni wyczulić się pracodawcy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 kwietnia 2023

Urlopy związane z rodzicielstwem – co się zmieni od 2023 r.?

Przepisy unijne ułatwiające łączenie życia rodzinnego z wykonywaniem pracy miały wejść w życie już 2 sierpnia, Kodeks pracy nie został na czas znowelizowany. Nowe przepisy weszły w życie w 2023 roku. Jak wyliczane są urlopy związane z rodzicielstwem?

12 kwietnia 2023

Planowane w 2022 roku zmiany w Kodeksie pracy związane z rodzicielstwem

Wraz z początkiem nowego roku wprowadzone zostaną zmiany w Kodeksie pracy. Zmiany mają one dotyczyć tzw. work-life balance, czyli równowagi w życiu osobistym i zawodowym w stosunku do rodziców wychowujących dzieci. Co ma się zmienić? Przeczytaj!

21 czerwca 2022

Strategia demograficzna 2040 – rząd przedstawił projekt

Przedstawiciele rządu w tym premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przedstawili założenia projektu "Strategia Demograficzna 2040". Co to za projekt i jakie zmiany nastąpią w zakresie prawa pracy? Przeczytaj i dowiedz się!

18 czerwca 2021

Zmiany w Kodeksie pracy – nowa definicja pracownika!

Ostatni czas obfituje w liczne projekty oraz zmiany prawne, np. nowy Polski Ład. Kodeks pracy ma być zmodyfikowany i mają pojawić się w nim nowe, intrygujące zapisy. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o zmianach, jakie przewidywane są w Kodeksie

15 czerwca 2021

Pracujący rodzice zyskają nowe przywileje – zmiany w Kodeksie pracy!

Już od 26 kwietnia 2023 roku wejdą w życie nowe przepisy Kodeksu pracy. Są one wprowadzone w celu wprowadzenia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. Co zyskają pracujący rodzice? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

2 czerwca 2021

Dłuższy urlop wypoczynkowy, praca zdalna w Kodeksie pracy oraz niższy klin podatkowy – planowane zmiany?

Dłuższy urlop wypoczynkowy, obniżenie klina podatkowego oraz praca zdalna w Kodeksie pracy – tematy te zostały wzięte pod obrady w ramach stworzenia umowy społecznej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie potencjalne zmiany czekają nas w prawie!

18 stycznia 2021

Nowy kodeks pracy od września 2019! Co się zmieni?

W poniedziałek został podpisany projekt ustawy o zmianie kodeksu pracy oraz innych ustaw. Nowy kodeks pracy wprowadza przychylne dla pracowników zapisy. Jednak wejdą one w życie dopiero za kilka miesięcy! Dowiedz się, czego dotyczą nowe regulacje!

7 czerwca 2019

RODO - rewolucja w Kodeksie pracy w zakresie ochrony danych osobowych

Od 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO, czyli nowe przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. W związku z tym, pracodawcy powinni się odpowiednio przygotować na nadchodzące zmiany. Jak RODO wpłynie na Kodeks pracy? Przeczytaj artykuł!

8 maja 2018

Jakie zmiany w Kodeksie pracy od 1 stycznia 2017 r.?

Rok 2017 przyniósł zmiany w Kodeksie pracy, między innymi pracodawcy nie będą musieli tworzyć regulaminu pracy i wynagradzania, uproszczona zostaje procedura wystawiania świadectw pracy czy ZFŚS. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj aktualne przepisy!

4 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów