0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: zmiany-w-kodeksie-pracy

Artykuły:

Okazjonalna praca zdalna w 2023 r. – zasady jej udzielania

Czym jest „okazjonalna praca zdalna” i jak ją stosować po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy? Ekspert odpowiada!

2 maja 2023

Umowa na okres próbny – zmiany w Kodeksie pracy

Polska dostosowała przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Nowymi regulacjami została objęta także umowa na okres próbny. Co się zmieniło w tym zakresie? O czym należy pamiętać podpisując taką umowę? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

26 kwietnia 2023

Rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia i nowe obowiązki pracodawcy

Od 26 kwietnia 2023 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Pracodawca będzie miał dodatkowe obowiązki informacyjne względem pracownika. Przez co konieczne jest rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia. Dowiedz się więcej!

18 kwietnia 2023

Elastyczny czas pracy – zmiany dla rodziców

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak już w kwietniu 2023 r.stanie się on bardziej powszechny ze względu na nowelizację kodeksu pracy. Zmiany wynikające z unijnych dyrektyw w tym zakresie będą dotyczyły pracujących rodziców. Dowiedz się więcej!

17 kwietnia 2023

Większe i mniejsze zmiany w Kodeksie pracy 2023, o których należy wiedzieć

Zmiany w Kodeksie pracy choć miały wejść w życie w sierpniu 2022 roku, weszły dopiero w kwietniu 2023 roku. Co sie zmieniło? Jaki nowe urlopy pojawiły się? Na co powinni wyczulić się pracodawcy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 kwietnia 2023

Urlopy związane z rodzicielstwem – co się zmieni od 2023 r.?

Przepisy unijne ułatwiające łączenie życia rodzinnego z wykonywaniem pracy miały wejść w życie już 2 sierpnia, Kodeks pracy nie został na czas znowelizowany. Nowe przepisy weszły w życie w 2023 roku. Jak wyliczane są urlopy związane z rodzicielstwem?

12 kwietnia 2023

Planowane w 2022 roku zmiany w Kodeksie pracy związane z rodzicielstwem

Wraz z początkiem nowego roku wprowadzone zostaną zmiany w Kodeksie pracy. Zmiany mają one dotyczyć tzw. work-life balance, czyli równowagi w życiu osobistym i zawodowym w stosunku do rodziców wychowujących dzieci. Co ma się zmienić? Przeczytaj!

21 czerwca 2022

Strategia demograficzna 2040 – rząd przedstawił projekt

Przedstawiciele rządu w tym premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przedstawili założenia projektu "Strategia Demograficzna 2040". Co to za projekt i jakie zmiany nastąpią w zakresie prawa pracy? Przeczytaj i dowiedz się!

18 czerwca 2021

Zmiany w Kodeksie pracy – nowa definicja pracownika!

Ostatni czas obfituje w liczne projekty oraz zmiany prawne, np. nowy Polski Ład. Kodeks pracy ma być zmodyfikowany i mają pojawić się w nim nowe, intrygujące zapisy. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o zmianach, jakie przewidywane są w Kodeksie

15 czerwca 2021

Pracujący rodzice zyskają nowe przywileje – zmiany w Kodeksie pracy!

Już od 26 kwietnia 2023 roku wejdą w życie nowe przepisy Kodeksu pracy. Są one wprowadzone w celu wprowadzenia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. Co zyskają pracujący rodzice? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

2 czerwca 2021

Dłuższy urlop wypoczynkowy, praca zdalna w Kodeksie pracy oraz niższy klin podatkowy – planowane zmiany?

Dłuższy urlop wypoczynkowy, obniżenie klina podatkowego oraz praca zdalna w Kodeksie pracy – tematy te zostały wzięte pod obrady w ramach stworzenia umowy społecznej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie potencjalne zmiany czekają nas w prawie!

18 stycznia 2021

Nowy kodeks pracy od września 2019! Co się zmieni?

W poniedziałek został podpisany projekt ustawy o zmianie kodeksu pracy oraz innych ustaw. Nowy kodeks pracy wprowadza przychylne dla pracowników zapisy. Jednak wejdą one w życie dopiero za kilka miesięcy! Dowiedz się, czego dotyczą nowe regulacje!

7 czerwca 2019

RODO - rewolucja w Kodeksie pracy w zakresie ochrony danych osobowych

Od 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO, czyli nowe przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. W związku z tym, pracodawcy powinni się odpowiednio przygotować na nadchodzące zmiany. Jak RODO wpłynie na Kodeks pracy? Przeczytaj artykuł!

8 maja 2018

Jakie zmiany w Kodeksie pracy od 1 stycznia 2017 r.?

Rok 2017 przyniósł zmiany w Kodeksie pracy, między innymi pracodawcy nie będą musieli tworzyć regulaminu pracy i wynagradzania, uproszczona zostaje procedura wystawiania świadectw pracy czy ZFŚS. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj aktualne przepisy!

4 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów