0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: zwolnienia-grupowe

Artykuły:

Redukcja etatów – o czym powinien pamiętać pracodawca?

W razie planowania zmniejszenia zatrudnienia jest kilka czynników, o których powinien pamiętać pracodawca. Istotna jest znajomość regulacji dotyczących zwolnień grupowych. Dowiedz się o czym powinien pamiętać pracodawca, gdy nastąpi redukcja etatów!

1 lutego 2023

Zwrot odprawy w przypadku przywrócenia do pracy

Odprawa pieniężna wypłacana jest zwolnionemu pracownikowi. Może zdarzyć się, że zostanie on przywrócony do pracy. Czy w takim wypadku zobligowany jest do jej zwrotu? Zwrot odprawy po przywróceniu do pracy - dowiedz się więcej czytając artykuł!

23 stycznia 2023

Zwolnienia grupowe a przebywanie na urlopie wychowawczym

Pracodawca, który zdecyduje się na zwolnienia grupowe musi mieć na uwadze, jakie konsekwencje się z tym wiążą. Czy możliwe jest wtedy zakończenie stosunku pracy z osobą przebywającą na urlopie wychowawczym? Przeczytaj i dowiedz się!

7 września 2022

Zwolnienia indywidualne z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika

Rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę z przyczyn niedotyczących pracowników dzieli się na dwa rodzaje: zwolnienia indywidualne i zwolnienia grupowe. Czym charakteryzują się zwolnienia indywidualne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

22 czerwca 2022

Likwidacja stanowiska pracy - teoria i praktyka

Jedną z najczęstszych przyczyn wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy. Czy pracodawca powinien podjąć taką decyzję dopiero po uwzględnieniu kilku ważnych aspektów? Dowiedz się dlaczego likwidacja stanowiska pracy jest tak popularna!

26 listopada 2021

Co różni zwolnienia grupowe od zwolnień indywidualnych?

Gdy w zakładzie pracy następują zwolnienia, może się zdarzyć że będą to zwolnienia grupowe. Na czym one polegają? jakie obowiązki ma przy nich pracodawca? Przeczytaj i dowiedz się czym zwolnienia grupowe różnią się do indywidualnych!

29 września 2021

Program dobrowolnych odejść z pracy

Pracodawca zatrudniający pracowników ma możliwość rozwiązać stosunek pracy z zatrudnionym. Czy jednak przedsiębiorca ma możliwość zwolnić większą ilość pracowników tworząc tzw. program dobrowolnych odejść z pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

10 sierpnia 2021

Program dobrowolnych odejść sposobem na zwolnienia grupowe

Na czym polega program dobrowolnych odejść? Czy program dobrowolnych odejść jest zgodny z prawem? Czy pracownik może żądać objęcia go programem? Jakie mogą występować zachęty dla pracowników planowo objętych programem? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

8 grudnia 2020

Grupowe zwolnienie wszystkich pracowników – jakie obowiązki ma płatnik?

Zwolnienie wszystkich pracowników rodzi dodatkowe obowiązki dla pracodawców. Jak powinien przebiegać ten proces? O czym powinien pamiętać płatnik po zwolnieniu wszystkich pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na omawiany temat!

26 października 2020

Syndyk a zwolnienia grupowe w świetle upadłości

Ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa związane jest z utratą zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Przy upadłości przedsiębiorstwa rolę pracodawcy może przejąć syndyk. Czy syndyk może zwolnić pracowników? Dowiedz się z artykułu!

21 lutego 2020

Zwolnienia grupowe z przyczyn niedotyczących pracowników

Pomimo dużego zapotrzebowania na pracowników dalej zdarzają sytuacje w których pracodawcy decydują się na zwolnienia grupowe. Kogo one dotyczą? Na jakich zasadach muszą być realizowane? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

28 października 2019

Zwolnienia grupowe - co się należy pracownikom, co musi pracodawca?

Zwolnienia grupowe w firmie oznaczają dla zwalnianych pracowników prawo do odpraw. Dla pracodawcy to też szereg obowiązków. Kiedy zwolnienia w firmie są zwolnieniami grupowymi? Ile wynoszą odprawy i od czego zależy ich wysokość?

27 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów