0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: amortyzacja-samochodu-osobowego

Artykuły:

Amortyzacja samochodu osobowego firmowego

Kiedy samochód osobowy może stanowić środek trwały firmy? Jakie są metody amortyzacji? Zobacz, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i czy przy wyborze amortyzacji istotny jest fakt, że samochód był używany lub eksploatowany w trudnych warunkach!

18 kwietnia 2024

Amortyzacja samochodu osobowego i ciężarowego - warto wiedzieć

Najczęstszą metodą zaliczenia pojazdu do majątku firmowego jest wprowadzenie go do ewidencji środków trwałych. Wiąże się to z dokonaniem amortyzacji. Sprawdź, czytając artykuł w jaki sposób powinna przebiegać amortyzacja samochodu osobowego i ciężarowego!

3 kwietnia 2024

Zakup nowego samochodu z salonu a podatki

Zakup fabrycznie nowego auta z salonu jest dla wielu przedsiębiorców znaczącym obciążeniem finansowym. Ważne jest, aby ocenić korzyści podatkowe takiego zakupu. Sprawdź, jak na gruncie PIT, VAT i PCC wygląda zakup nowego samochodu z salonu!

1 marca 2024

Prywatny samochód osobowy - wprowadzenie do majątku firmy

W jaki sposób mogę przekazać prywatny samochód osobowy na potrzeby działalności gospodarczej?

13 czerwca 2023

Amortyzacja samochodu osobowego w 2022 roku

Od 2019 r. wprowadzone zostały nowe limity odpisów amortyzacyjnych samochodów osobowych. Sprawdź, jak wygląda amortyzacja samochodu osobowego w 2022 roku oraz jak rozliczyć samochody wprowadzonego do środków trwałych przed obowiązywaniem nowych limitów!

3 sierpnia 2022

Amortyzacja samochodu osobowego o wartości powyżej 150 000 PLN

Duża grupa przedsiębiorców nie wyobraża sobie prowadzenia działalności bez użycia samochodu. Wydatki związane z użytkowaniem pojazdu mogą zostać zaliczone do kosztów firmowych. Dowiedz się, kiedy możliwa jest amortyzacja samochodu osobowego!

17 maja 2022

Leasing finansowy samochodu - rozliczenie podatkowe

Planujesz zakupić samochód w leasingu? Leasing finansowy jest mniej popularny od leasingu operacyjnego, głównie dlatego, że jest trudniejszy do rozliczenia. Przeczytaj nasz artykuł a leasing finansowy samochodu nie będzie sprawiał Ci problemów!

9 września 2021

Samochód w firmie - najważniejsze informacje

Samochód w firmie jest bardzo powszechny, więc przedsiębiorcy decydują się często na jego używanie w działalności. Czy wiesz, kiedy przysługuje 100% i 50% odliczenie VAT oraz jaką stawkę amortyzacji do samochodu zastosować? Dowiedz się więcej!

29 marca 2021

Jednorazowa amortyzacja samochodu osobowego

Czy jednorazowa amortyzacja jest metodą, z której mogę skorzystać w przypadku zakupu samochodu osobowego?

18 marca 2021

Amortyzacja samochodu osobowego na 3 sposoby

Samochód osobowy to specyficzny rodzaj środka trwałego, do którego nie można zastosować każdej ze znanych metod amortyzacji. Amortyzacja samochodu osobowego może przebiegać według: metody liniowej, indywidualnej i jednorazowej. Dowiedz się więcej!

23 września 2020

Możesz amortyzować samochód współmałżonka w działalności gospodarczej!

Posiadasz z małżonkiem samochód, który chciałbyś wykorzystywać w prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej i zastanawiasz się, czy jest to w ogóle możliwe? Czy możesz amortyzować samochód współmałżonka? Na pytania odpowiadamy w artykule.

15 maja 2020

Limity amortyzacji samochodu osobowego od 2019 r. a pojazdy niezamortyzowane

Od 2019 roku wprowadzone zostały nowe limity amortyzacji samochodu osobowego. Dowiedz się, jak rozliczyć odpisy amortyzacyjne jeżeli chodzi o niezamortyzowany w pełni samochód osobowy oraz czy opłaca się podnieść jego stawkę amortyzacyjną!

4 kwietnia 2019

Jak księgować wydatki na zakup samochodu - nowe limity od 2019 roku

Od 2019 roku wprowadzone zostały nowe limity w księgowaniu wydatków dotyczących pojazdów. Co się zmieniło? Jak księgować wydatki na zakup samochodu? Jak zmieniły się warunki amortyzacji samochodu osobowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

22 marca 2019

Amortyzacja jednorazowa - czy stosujemy ją dla samochodu osobowego?

Po spełnieniu jakich warunków amortyzacja jednorazowa może zostać zastosowana dla firmowych samochodów osobowych?

1 sierpnia 2018

Amortyzacja nowego samochodu osobowego - warto wiedzieć

W przypadku zakupu nowego samochodu osobowego przedsiębiorca ma możliwość zastosowania wyłącznie jednego rodzaju amortyzacji. Sprawdź, jaka amortyzacja jest dostępna w takiej sytuacji. Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

8 stycznia 2018

Amortyzacja samochodu osobowego wykorzystywanego w sposób mieszany

Amortyzacja samochodu wykorzystywanego do celów służbowych, jak i prywatnych może być odpisana od pełnej wartości samochodu. Przeczytaj, jak dokonać amortyzacji samochodu osobowego z 50% odliczeniem VAT i w jakich sytuacjach amortyzacja nie jest możliwa!

7 listopada 2017

Kalkulator amortyzacji

Sprawdź nasz kalkulator amortyzacji, wylicza odpisy amortyzacyjne metodą liniową i degresywną

8 października 2017

Kiedy ująć w KPiR jednorazowy odpis amortyzacyjny?

Kiedy można zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny? Kto może skorzystać z tego przywileju? Jakie składniki majątku można w ten sposób amortyzować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat amortyzacji jednorazowej!

30 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów