0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

64 wyniki dla tematu: czas-pracy

Artykuły:

Praca zmianowa a zmiana rozkładu czasu pracy

Przepisy Kodeksu pracy szczegółowo określają zasady czasu pracy. Pracodawca w określonym terminie musi powiadomić pracowników o obowiązującym rozkładzie czasu pracy. Jak zmienić rozkład czasu pracy kiedy w firmie obowiązuje praca zmianowa? Sprawdź!

19 września 2023

Czas pracy - 2024

Czas pracy pracowników etatowych ściśle określa kodeks pracy. W każdym miesiącu jest konkretna liczba godzin do wypracowania przez zatrudnionych na cały etat. Określona jest również liczba dni pracujących oraz dni wolnych. Sprawdź czas pracy 2024!

30 sierpnia 2023

Czas pracy - 2023

Czas pracy pracowników etatowych ściśle określa kodeks pracy. W każdym miesiącu jest konkretna liczba godzin do wypracowania przez zatrudnionych na cały etat. Określona jest również liczba dni pracujących oraz dni wolnych. Sprawdź czas pracy 2023!

30 sierpnia 2023

Jak rozliczać nadgodziny w dłuższych okresach rozliczeniowych?

Jak ustalić i opłacić godziny nadliczbowe dobowe i tygodniowe w dłuższym niż miesiąc okresie rozliczeniowym? Czy nadgodziny dobowe wypłaca się w innym momencie niż tygodniowe? Dowiedz się jak rozliczać nadgodziny w dłuższych okresach rozliczeniowych!

8 sierpnia 2023

Obwieszczenie o czasie pracy – kiedy je sporządzić?

Czy obwieszczenie o czasie pracy należy sporządzić zawsze, kiedy u pracodawcy nie obowiązuje regulamin pracy lub zbiorowy układ pracy? Jak powinno wyglądać takie obwieszczanie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 lipca 2023

Czas pracy w podróży służbowej - co się na niego składa?

Czas pracy to czas, w którym zatrudniony pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy bądź innym miejscu wyznaczonym do jej wykonania. Czym jest podróż służbowa? Co wlicza się w czas pracy w podróży służbowej? Przeczytaj w artykule!

11 lipca 2023

Systemy czasu pracy - przewodnik

Kodeks pracy określa, jakie systemy czasu pracy mogą być stosowane przez pracodawców. Jak można wyróżnić systemu? Czym się charakteryzują poszczególne systemy? Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda praca w poszczególnych systemach czasu pracy!

27 czerwca 2023

Okresy niewykonywania pracy wliczane do czasu pracy

Prawo pracy zawiera liczne przepisy odnoszące się do okresów wykonywania pracy, które są wliczane do czasu pracy. Czy okresy niewykonywania pracy są zawsze wliczane do czasu pracy? Kiedy pracownik ma prawo do pensji? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

12 maja 2023

Ewidencja czasu pracy - czy pracodawca musi ją prowadzić?

Ewidencja czasu pracy wpływa na prawidłowe rozliczenie czasu pracy i jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy. Kto powinien ją prowadzić i jak to robić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

10 maja 2023

Elastyczny czas pracy – zmiany dla rodziców

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak już w kwietniu 2023 r.stanie się on bardziej powszechny ze względu na nowelizację kodeksu pracy. Zmiany wynikające z unijnych dyrektyw w tym zakresie będą dotyczyły pracujących rodziców. Dowiedz się więcej!

17 kwietnia 2023

Czas pracy pracownika - podstawowe zagadnienia

Pojęcie określające długość pracy jak i jego organizację to czas pracy. Czy wymiar czasu pracy zależy od rodzaju zawartej umowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych pracowników!

14 kwietnia 2023

Doba pracownicza – pojęcie, konsekwencje jej naruszania

Często w aspekcie rozliczania czasu pracy można znaleźć pojęcie doby pracowniczej. Czym ona jest? Jakie są konsekwencje jej naruszenia? Czy doba pracownicza trwa tyle samo w każdym zakładzie? W artykule poruszamy te kwestie i wyjaśniamy szczegóły!

4 kwietnia 2023

Równoważny czas pracy - ile dni pod rząd może pracować pracownik?

W każdej firmie mogą występować różne systemy czasu pracy. Równoważny czas pracy pozwala na pracę powyżej 8 godzin dziennie. Jak rozliczać taki system czasu pracy? Czy mogą wystąpić nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 kwietnia 2023

Liczba godzin pracy w miesiącu - jak ją prawidłowo ustalić?

Liczba godzin pracy w miesiącu określana jest na podstawie przepisów kodeksu pracy. Dokonując obliczeń, należy wziąć pod uwagę etat, na jaki pracownik jest zatrudniony oraz święta przypadające w innym dniu niż niedziela, które obniżają wymiar czasu pracy.

13 lutego 2023

Kiedy warto wprowadzić 4-dniowy tydzień pracy?

Czy wiedziałeś, że pracodawca może modyfikować czas pracy swojego podwładnego? Przyjęło się, że praca na etacie oznacza zatrudnienie od poniedziałku do piątku. Dowiedz się, jak 4-dniowy tydzień pracy może wpłynąć na twoje życie i czy to możliwe!

2 lutego 2023

Obowiązek sporządzania harmonogramu a stały rozkład czasu pracy

Czy pracodawca zawsze ma bezwzględny obowiązek sporządzania harmonogramu czasu pracy? Czy istnieją wyjątki, dla których jest zwolniony z tego obowiązku? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy pracodawca ma obowiązek przygotować harmonogram czasu pracy!

31 stycznia 2023

35-godzinny tydzień pracy - od kiedy będziemy pracować krócej?

Posłowie lewicy zgłosili projekt zmiany Kodeksu pracy i innych ustaw, który wprowadza 35-godzinny tydzień pracy. Czy to oznacza, że będziemy pracować krócej? Jakie normy będą obowiązywały? Od kiedy można spodziewać się nowych przepisów? Sprawdź!

13 stycznia 2023

Czas pracy - jak go rozliczyć na koniec roku?

Koniec roku jest trudnym czasem dla przedsiębiorców. Wyzwaniem dla nich jest między innymi rozliczenie czasu pracy swoich pracowników. O tym, jak rozliczyć czas pracy na koniec roku, dowiesz się z artykułu. Koniecznie przeczytaj!

1 grudnia 2022

System i rozkład czasu pracy - tryb wprowadzenia i jego zmiana

W ramach systemów czasu pracy, pracodawca może stosować wobec pracowników różny rozkład czasu pracy, który powinien być odpowiednio wprowadzony lub zmieniony. Jak dokonać wprowadzenia i zmiany rozkładu czasu pracy? Przeczytaj nasz atykuł i sprawdź!

14 listopada 2022

Czas pracy - 2022

Czas pracy pracowników etatowych ściśle określa kodeks pracy. W każdym miesiącu jest konkretna liczba godzin do wypracowania przez zatrudnionych na cały etat. Określona jest również liczba dni pracujących oraz dni wolnych. Sprawdź czas pracy 2022!

7 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów