0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

66 wyników dla tematu: czas-pracy

Artykuły:

Ile powinien wynosić okres rozliczeniowy czasu pracy?

Okres rozliczeniowy w firmie pozwala na bardziej elastyczne zarządzanie czasem pracy pracowników. Długości okresów rozliczeniowych są różne i często zależą od systemu czasu pracy obowiązującego w firmie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

12 lipca 2024

Organizacja czasu pracy – jak prawidłowo postępować?

Organizacja czasu pracy to proces planowania i zarządzania czasem przeznaczonym na wykonywanie zadań i osiąganie celów. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jak prawidłowo organizować czas pracy w swojej firmie!

5 lipca 2024

Czas pracy - noce, niedziele i święta a rekompensata

To czy pracujesz w nocy, niedzielę czy święto zależy od przyjętego w zakładzie systemu czasu pracy. Jednak powinieneś wiedzieć, że za taką pracę należy się dodatkowe wynagrodzenie lub dzień wolny. Sprawdź, jak należy rekompensować czas pracy!

23 maja 2024

Równoważny czas pracy - ile dni pod rząd może pracować pracownik?

W każdej firmie mogą występować różne systemy czasu pracy. Równoważny czas pracy pozwala na pracę powyżej 8 godzin dziennie. Jak rozliczać taki system czasu pracy? Czy mogą wystąpić nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 maja 2024

Ewidencja czasu pracy — aktualny stan prawny

Ewidencja czasu pracy należy do jednych z najważniejszych czynności związanych z rozliczaniem czasu pracy, pozwala bowiem na ustalenie uprawnień pracowniczych w zakresie należności za pracę, w tym dodatkowych składników wynagrodzenia. Sprawdź więcej!

30 kwietnia 2024

Godziny pracy 2024 - ilość godzin roboczych i jaki jest wymiar czasu pracy 2024

Czas pracy pracowników etatowych ściśle określa kodeks pracy. W każdym miesiącu jest konkretna liczba godzin do wypracowania przez zatrudnionych na cały etat. Określona jest również liczba dni pracujących oraz dni wolnych. Sprawdź godziny pracy 2024!

22 kwietnia 2024

System równoważnego czasu pracy - jak rozliczyć nadgodziny?

System równoważnego czasu pracy umożliwia świadczenie pracy w różnych wymiarach. Wiąże się to z pewnymi komplikacjami w zakresie rozliczania pracy wykonywanej w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 marca 2024

Systemy czasu pracy - przewodnik

Kodeks pracy określa, jakie systemy czasu pracy mogą być stosowane przez pracodawców. Jak można wyróżnić systemu? Czym się charakteryzują poszczególne systemy? Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda praca w poszczególnych systemach czasu pracy!

22 marca 2024

Elastyczny czas pracy dla rodziców 2024

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak od kwietniu 2023 r. stał się on bardziej powszechny ze względu na nowelizację kodeksu pracy. Zmiany wynikające z unijnych dyrektyw w tym zakresie dotyczyły pracujących rodziców. Dowiedz się więcej!

30 stycznia 2024

Czas pracy - 2023

Czas pracy pracowników etatowych ściśle określa kodeks pracy. W każdym miesiącu jest konkretna liczba godzin do wypracowania przez zatrudnionych na cały etat. Określona jest również liczba dni pracujących oraz dni wolnych. Sprawdź czas pracy 2023!

21 grudnia 2023

Czas pracy — zaliczanie okresów niewykonywania pracy lub pracy innej niż podstawowa

Oprócz okresu świadczenia pracy do czasu pracy wlicza się okresy niewykonywania obowiązków służbowych przez pracownika, Jak wygląda zaliczanie okresów niewykonywania pracy lub pracy innej niż podstawowa. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

24 listopada 2023

Czas pracy pracownika - podstawowe zagadnienia

Pojęcie określające długość pracy jak i jego organizację to czas pracy. Czy wymiar czasu pracy zależy od rodzaju zawartej umowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych pracowników!

31 października 2023

Jak powinno wyglądać ewidencjonowanie czasu pracy?

Czy ewidencjonowanie czasu pracy jest obowiązkowe dla każdego pracodawcy? Kiedy zatrudniający jest zobowiązany do stworzenia i regularnego aktualizowania danych dotyczących ram czasowych pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 października 2023

Praca zmianowa a zmiana rozkładu czasu pracy

Przepisy Kodeksu pracy szczegółowo określają zasady czasu pracy. Pracodawca w określonym terminie musi powiadomić pracowników o obowiązującym rozkładzie czasu pracy. Jak zmienić rozkład czasu pracy kiedy w firmie obowiązuje praca zmianowa? Sprawdź!

19 września 2023

Jak rozliczać nadgodziny w dłuższych okresach rozliczeniowych?

Jak ustalić i opłacić godziny nadliczbowe dobowe i tygodniowe w dłuższym niż miesiąc okresie rozliczeniowym? Czy nadgodziny dobowe wypłaca się w innym momencie niż tygodniowe? Dowiedz się jak rozliczać nadgodziny w dłuższych okresach rozliczeniowych!

8 sierpnia 2023

Obwieszczenie o czasie pracy – kiedy je sporządzić?

Czy obwieszczenie o czasie pracy należy sporządzić zawsze, kiedy u pracodawcy nie obowiązuje regulamin pracy lub zbiorowy układ pracy? Jak powinno wyglądać takie obwieszczanie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 lipca 2023

Czas pracy w podróży służbowej - co się na niego składa?

Czas pracy to czas, w którym zatrudniony pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy bądź innym miejscu wyznaczonym do jej wykonania. Czym jest podróż służbowa? Co wlicza się w czas pracy w podróży służbowej? Przeczytaj w artykule!

11 lipca 2023

Okresy niewykonywania pracy wliczane do czasu pracy

Prawo pracy zawiera liczne przepisy odnoszące się do okresów wykonywania pracy, które są wliczane do czasu pracy. Czy okresy niewykonywania pracy są zawsze wliczane do czasu pracy? Kiedy pracownik ma prawo do pensji? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

12 maja 2023

Ewidencja czasu pracy - czy pracodawca musi ją prowadzić?

Ewidencja czasu pracy wpływa na prawidłowe rozliczenie czasu pracy i jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy. Kto powinien ją prowadzić i jak to robić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

10 maja 2023

Doba pracownicza – pojęcie, konsekwencje jej naruszania

Często w aspekcie rozliczania czasu pracy można znaleźć pojęcie doby pracowniczej. Czym ona jest? Jakie są konsekwencje jej naruszenia? Czy doba pracownicza trwa tyle samo w każdym zakładzie? W artykule poruszamy te kwestie i wyjaśniamy szczegóły!

4 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów