0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: kara-porzadkowa

Artykuły:

Kary porządkowe dla pracowników – jakie i kiedy można stosować?

Kary porządkowe dla pracowników, choć ograniczone przepisami ustawy, mają stanowić zabezpieczenie na wypadek przewinienia, które spowodowało szkodę w interesach pracodawcy. Jakie kary i kiedy można stosować w myśl przepisów? Dowiedz się!

13 czerwca 2024

Zatarcie kary porządkowej w aktach osobowych pracownika

Uznanie kary za niebyłą wiąże się z usunięciem wszystkich dokumentów związanych z nałożeniem na pracownika kary z jego akt osobowych. Po jakim czasie następuje zatarcie kary porządkowej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 października 2023

Kara pieniężna nałożona na pracownika - jak ustalić wynagrodzenie jednodniowe?

Pracodawca zgodnie z Kodeksem pracy ma prawo nałożyć na pracownika karę. Kara pieniężna nakłada na pracownika ma formę pieniężną, a jej górną granicę stanowi równowartość jednodniowego wynagrodzenia. Jak ustalić tą wartość? Sprawdź!

20 czerwca 2022

Nieobecność pracownika a zawiadomienie o zastosowaniu kary porządkowej

Zawiadomienie o zastosowaniu kary porządkowej stanowi ostatni etap postępowania w przedmiocie nałożenia sankcji. Czy nieobecność pracownika wpływa na obowiązek jego sporządzenia przez pracodawcę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź.

26 maja 2022

Czy biuro rachunkowe może zostać ukarane karą porządkową?

Kara porządkowa nakładana jest w toku czynności sprawdzających, kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego. Narażeni są na nią przedsiębiorcy, ale także biura rachunkowe. Za jakie czyny biuro rachunkowe może zostać ukarane karą porządkową? Sprawdź!

25 lutego 2022

Kary porządkowe - kiedy można je stosować?

Dzięki przepisom Kodeksu pracy pracodawca w przypadku, gdy pracownik nie wywiązuje się w sposób należyty ze swoich obowiązków ma możliwość wprowadzenia kar porządkowych. Jakie kary porządkowe są dopuszczalne do zastosowanie? Sprawdź w artykule!

24 stycznia 2020

Kara porządkowa – jak ją stosować, aby nie naruszyć praw pracowniczych?

Pracownik notorycznie spóźnia się do pracy bądź za wcześniej wychodzi? Łamie przepisy BHP i szkodzi mieniu firmy? Co w takich sytuacjach może zrobić pracodawca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tym co to jest kara porządkowa!

15 kwietnia 2019

Kary porządkowe nakładane na pracownika

Kodeks pracy określa prawa, ale także obowiązki pracownika. Co jednak w sytuacji kiedy pracownik nie wywiązuje się z nich? Co może zrobić pracodawca? jakie kary porządkowe może nałożyć na pracownika i za jakie przewinienia? Przeczytaj o tym!

28 lipca 2017

Kara porządkowa - jak nałożyć i wyliczyć?

Pracownik nie przestrzega przepisów BHP czy przychodzi do pracy w stanie nietrzeźwym? Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Masz prawo zastosować karę - przeczytaj czym jest kara porządkowa, jakie są jej rodzaje i jak obliczyć wysokość kary pieniężnej!

21 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów