0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: maly-zus-plus

Artykuły:

Mały ZUS od dochodu – przepisy w praktyce!

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z małego ZUS plus, dzięki któremu składki społeczne można naliczać ZUS od dochodu. Kto może skorzystać z tej ulgi i jak ustalić wysokość składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 grudnia 2022

Mały ZUS Plus 2023 – czy warto korzystać z tej ulgi?

Przedsiębiorca może korzystać z różnych ulg w opłacaniu składek, jeśli spełni odpowiednie warunki. Czy mały ZUS pozwoli osobie osiągającej niskie przychody na duże oszczędności? Jak skorzystać z tej ulgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 listopada 2022

Mniejsze składki ZUS przez wprowadzenie dobrowolności w ich opłacaniu

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców postuluje, aby przedsiębiorcy mogli płacić mniejsze składki ZUS. Co zakłada reforma ZUS? Czy składki ZUS będzie można płacić dobrowolnie? Przeczytaj i sprawdź, co nas czeka w najbliższym czasie!

9 listopada 2022

Ulgi na start - korzyści dla początkujących przedsiębiorców

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z ulgi na start? Czym jest i czy warto założyć działalność nierejestrowaną? Przeczytaj i dowiedz się, jakie ulgi przysługują początkującym przedsiębiorcom oraz co zrobić aby móc z nich skorzystać!

25 października 2022

Obniżone składki ZUS dla nowych firm - co warto wiedzieć?

Ustalenie daty rozpoczęcia działalności gospodarczej to jedna z formalności jaka staje na drodze początkującego przedsiębiorcy, aby obniżone składki ZUS dla nowych firm były najbardziej opłacalne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest ulga na start!

23 sierpnia 2022

Współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS

Wiele osób obawia się założenia działalności. Pomocna może być współpraca z byłym pracodawcą do czasu rozwinięcia działalności. Sprawdź, jak wygląda współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS. Jakie korzyścią są z takiego rozwiązania dla obydwu stron.

6 kwietnia 2022

Mały ZUS ile wynosi w 2022 roku i kto może z niego korzystać?

Ulg w opłacaniu składek społecznych jest kilka. Najnowszą z nich jest mały ZUS plus. Kto może skorzystać z opłacania niższych składek? Poznaj odpowiedzi na pytania o mały ZUS ile wynosi w 2022 roku i kiedy jest opłacalny dla przedsiębiorcy!

9 lutego 2022

Obowiązki przedsiębiorcy na koniec stycznia

Prowadzenie własnej firmy to też konieczność wywiązywania się z pewnych zobowiązań względem urzędu skarbowego i ZUS-u. Czy wiesz, jakie są najważniejsze obowiązki przedsiębiorcy na koniec stycznia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

27 stycznia 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą

Zastanawiasz się, ile wyniosą Twoje składki ZUS? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Przeczytaj artykuł!

25 stycznia 2022

Mały ZUS jako kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców

Często po zakończeniu okresu preferencji przedsiębiorca nie ma środków, by opłacać ponad dwa razy wyższe składki. Dlatego wprowadzono kolejne ułatwienie w tym zakresie. Czy Mały ZUS rozwiąże ten problem? Sprawdź jak się do niego zgłosić!

14 stycznia 2022

Mały ZUS dla małych firm – kto skorzysta na zmianach?

Regulacje prawne dotyczące obniżenia składek ZUS dla małych przedsiębiorstw zmieniają się praktycznie co roku. Kto zapłaci mniej i które składki będą niższe? Przeczytaj i sprawdź, co zmienił mały ZUS dla małych firm.

7 stycznia 2022

Ulga „Mały ZUS plus” w trakcie roku i nie tylko – w praktyce

Ulga mały ZUS plus jest przeznaczona dla przedsiębiorców, których dochód nie jest większy niż 120 tysięcy rocznie. Przedsiębiorcy zadają sobie pytania, ile wynosi ulga w praktyce i co zrobić by ją uzyskać. Zobacz, jak jak ubiegać się o ulgę!

24 listopada 2021

Mały ZUS plus tylko na podstawie deklaracji rozliczeniowych – termin do 10 lub 15 lutego!

Czym jest ulga mały ZUS plus? Jakie warunki należy spełnić, żeby z niej skorzystać? Jak dokonuje się zgłoszenia do składek od dochodu? Do kiedy należy przesłać do ZUS deklaracje DRA z wykazaniem ulgi? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

9 lutego 2021

Ostatni dzień na zgłoszenie do Małego ZUS plus!

Mały ZUS plus może sprawić, że składki ubezpieczeniowe będą niższe nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Do kiedy należy złożyć zgłoszenie do Małego ZUS plus? Jakie deklaracje zgłoszeniowe należy wypełnić? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

2 marca 2020

Zgłoszenie do małego ZUS plus od lutego 2020!

Aby opłacać składki uzależnione od dochodu, konieczne jest dopełnienie niezbędnych formalności. Jak wygląda zgłoszenie do małego ZUS plus? W jakim terminie należy przystąpić do tej ulgi? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na te pytania!

3 lutego 2020

Mały ZUS plus, czyli składki od dochodu

Od lutego 2020 r. przedsiębiorcy zyskają kolejną ulgę w opłacaniu składek. Na jakie oszczędności może liczyć przedsiębiorca opłacający składki ustalone na podstawie dochodu? Poznaj szczegóły programu mały ZUS plus i sprawdź czy możesz z niej skorzystać!

17 stycznia 2020

Mały ZUS dla małych firm - kiedy warto i w jaki sposób zrezygnować?

Osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze, spełniając określone warunki dotyczące przychodu, mogą skorzystać z preferencyjnych składek ZUS. Jednak czy warto z nich skorzystać? Mały ZUS dla małych firm - przeczytaj i dowiedz się więcej!

2 stycznia 2020

Nowy druk ZUS DRA i ZUS RCA w 2020 roku

MRPiPS zamierza zmodyfikować m.in. formularz ZUS DRA cz. II. i ZUS RCA cz. II. Nowe druki mają obowiązywać już w styczniu 2020 roku. Czym jest spowodowana ta zmiana? Jak będą wyglądać nowy druk ZUS DRA i ZUS RCA. przeczytaj i sprawdź!

5 grudnia 2019

500 plus dla firm - kto może skorzystać?

Ulga 500 plus dla firm to nowy projekt ustawy przyjęty przez rząd, ma na celu ulepszenie i rozszerzenie wersji "małego Zus-u" Na czym dokładnie będzie polegać ulga 500 plus dla firm, kto i jak będzie mógł z niej skorzystać? Odpowiadamy w artykule!

26 listopada 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów