0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: maly-zus-plus

Artykuły:

Mały ZUS ile wynosi w 2024 roku i kto może z niego korzystać?

Ulg w opłacaniu składek społecznych jest kilka. Najnowszą z nich jest mały ZUS plus. Kto może skorzystać z opłacania niższych składek? Poznaj odpowiedzi na pytania o mały ZUS ile wynosi w 2024 roku i kiedy jest opłacalny dla przedsiębiorcy!

27 czerwca 2024

Mały ZUS Plus 2024 – czy warto korzystać z tej ulgi?

Przedsiębiorca może korzystać z różnych ulg w opłacaniu składek, jeśli spełni odpowiednie warunki. Czy Mały ZUS Plus 2024 pozwoli osobie osiągającej niskie przychody na duże oszczędności? Jak skorzystać z tej ulgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

27 czerwca 2024

Składki ZUS 2024 dla jednoosobowej działalności gospodarczej — sprawdź koszty prowadzenia JDG

Zastanawiasz się, ile wynoszą Twoje składki ZUS 2024 roku? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Czy przedsiębiorca może skorzystać z jakiś ulg? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2024

Ulga „Mały ZUS plus” w trakcie roku i nie tylko – w praktyce

Ulga mały ZUS plus jest przeznaczona dla przedsiębiorców, których przychód nie jest większy niż 120 tysięcy rocznie. Przedsiębiorcy zadają sobie pytania, ile wynosi ulga w praktyce i co zrobić by ją uzyskać. Zobacz, jak jak ubiegać się o ulgę!

18 marca 2024

Mały ZUS plus, czyli składki od dochodu - zgłoszenie się do 31 stycznia!

Przedsiębiorcy zyskali kolejną ulgę w opłacaniu składek. Na jakie oszczędności może liczyć przedsiębiorca opłacający składki ustalone na podstawie dochodu? Poznaj szczegóły programu mały ZUS plus i sprawdź czy możesz z niej skorzystać!

30 stycznia 2024

Mały ZUS dla małych firm – kto skorzysta na zmianach?

Regulacje prawne dotyczące obniżenia składek ZUS dla małych przedsiębiorstw zmieniają się praktycznie co roku. Kto zapłaci mniej i które składki będą niższe? Przeczytaj i sprawdź, co zmienił mały ZUS dla małych firm.

25 stycznia 2024

Możliwość skorzystania z Małego ZUS-u Plus – stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Możliwość skorzystania z Małego ZUS-u Plus dla wielu przedsiębiorców jest bardzo ważna, ponieważ znacznie obniża to zobowiązania. Czy osoby, które korzystały z Małego ZUS-u Plus w latach 2019–2021, będą mogły skorzystać z tej ulgi w 2024 roku? Sprawdź!

15 stycznia 2024

Mały ZUS Plus - dla kogo i na jakich warunkach?

Ebook "Mały ZUS Plus - dla kogo i na jakich warunkach?" omawia najważniejsze zagadnienia związane z ulgą Mały ZUS Plus na rok 2024. Pobierz darmowy ebook bez rejestracji!

12 stycznia 2024

Działalność nieewidencjonowana i mały ZUS plus - zmiany

Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji skierowała projekt ustawy, który ma na celu uproszczenie procedur urzędowych. Działalność nieewidencjonowana i mały ZUS plus - jakie zmiany przewiduje projekt ustawy? Sprawdź!

20 grudnia 2023

Mały ZUS Plus jako kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców

Często po zakończeniu okresu preferencji przedsiębiorca nie ma środków, by opłacać ponad dwa razy wyższe składki. Dlatego wprowadzono kolejne ułatwienie w tym zakresie. Czy Mały ZUS Plus rozwiąże ten problem? Sprawdź jak się do niego zgłosić!

20 grudnia 2023

Mały ZUS od dochodu – przepisy w praktyce!

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z małego ZUS plus, dzięki któremu można naliczać składki ZUS od dochodu. Kto może skorzystać z tej ulgi i jak ustalić wysokość składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 grudnia 2023

Współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS

Wiele osób obawia się założenia działalności. Pomocna może być współpraca z byłym pracodawcą do czasu rozwinięcia działalności. Sprawdź, jak wygląda współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS. Jakie korzyścią są z takiego rozwiązania dla obydwu stron.

25 października 2023

Obniżone składki ZUS dla nowych firm - co warto wiedzieć?

Ustalenie daty rozpoczęcia działalności gospodarczej to jedna z formalności jaka staje na drodze początkującego przedsiębiorcy, aby obniżone składki ZUS dla nowych firm były najbardziej opłacalne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest ulga na start!

29 września 2023

Składki ZUS – jak obliczana jest ich wysokość?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością uiszczania należności publicznoprawnych. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na ich niższy wymiar. Jakie składki ZUS musza opłacać? Jakie ulgi są przewidziane? Przeczytaj!

28 września 2023

Mały ZUS Plus zostaje wydłużony

Mały ZUS Plus jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których przychody nie przekraczają 120 tys. zł. Niższe składki na ubezpieczenia społeczne można płacić maksymalnie przez 36 miesięcy. Jednak niektórzy mogą skorzystać z przedłużenia. Dowiedz się więcej!

31 sierpnia 2023

Dłuższy mały ZUS dla przedsiębiorców

Mały ZUS Plus to ulga w składkach na ubezpieczenia społeczne dla najmniejszych przedsiębiorców, która obowiązuje od 2020 roku. Czy w 2023 roku mały ZUS dla przedsiębiorców jest dłuższy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 sierpnia 2023

Przekroczenie przychodu przy Małym ZUS Plus - podstawa prawna

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą skorzystać z preferencyjnych form opłacania składek. Czy przekroczenie przychodu przy Małym ZUS Plus będzie skutkować dopłatą do składek ubezpieczeniowych na ogólnych zasadach? Więcej w artykule!

13 kwietnia 2023

Mały ZUS plus przy zmianie formy opodatkowania po zakończeniu roku

W jaki sposób ustalić podstawę małego ZUS-u plus w przypadku, gdy przedsiębiorca przez cały rok 2022 korzystał z opodatkowania ryczałtem, a następnie zmienia formę opodatkowania? Ile wyniesie mały ZUS plus przy zmianie formy opodatkowania? Przeczytaj!

22 lutego 2023

Obowiązki przedsiębiorcy na koniec stycznia

Prowadzenie własnej firmy to też konieczność wywiązywania się z pewnych zobowiązań względem urzędu skarbowego i ZUS-u. Czy wiesz, jakie są najważniejsze obowiązki przedsiębiorcy na koniec stycznia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

30 stycznia 2023

Pułapki w uldze Mały ZUS Plus w 2023 roku

Przedsiębiorca, który chce wykorzystać w 2023 roku z naliczania składek społecznych od dochodu musi spełnić wiele warunków. Mały ZUS Plus może dać wiele korzyści, ale nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Na co uważać korzystając z tej ulgi? Sprawdź!

27 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów