0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

24 wyniki dla tematu: pomoc-de-minimis

Artykuły:

Kto nie ma prawa do amortyzacji jednorazowej z pomocy de minimis?

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych w ramach pomocy de minimis przysługuje początkującym przedsiębiorcom oraz małym podatnikom. Dowiedz się, w jakiej wysokości można otrzymać wsparcie z pomocy de minimis i jak uzyskać status małego podatnika PIT!

17 sierpnia 2023

Pomoc de minimis - sprawdź, czy i ile możesz dostać

Pomoc de minimis to forma wsparcia publicznego dla małych i średnich firm. Kto może z niej skorzystać i jaki zakres środków unijnych obejmuje? Sprawdź w jakich przypadkach przysługuje jednorazowa amortyzacja oraz możliwość umorzenia pomocy de minimis!

1 sierpnia 2023

Amortyzacja środków trwałych, czyli jak skutecznie obniżyć podatek

Amortyzacja środków trwałych polega na rozłożonym w czasie stopniowym zużyciu składników majątku. Pozwala na skuteczne obniżenie podatku dochodowego. Jakie są metody amortyzacji i w jakich sytuacjach stosować odpisy amortyzacyjne?

21 czerwca 2023

Amortyzacja jednorazowa - kto może z niej skorzystać?

Podatnicy, którzy nabyli na potrzeby firmy określone składniki majątkowe, muszą podjąć decyzje jaką wybrać metodę amortyzacji. Jedną z nich jest amortyzacja jednorazowa, ale co i do jakiej wysokości można amortyzować jednorazowo? Przeczytaj i sprawdź!

20 stycznia 2023

Amortyzacja jednorazowa - ulga dla firm de minimis

Przedsiębiorcy o statusie małego podatnika oraz rozpoczynający działalność gospodarczą mogą skorzystać z jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy dokładnie może zostać zastosowana amortyzacja jednorazowa.

3 sierpnia 2022

Rozliczenie pomocy de minimis - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy maja możliwość skorzystania z rożnego rodzaju wsparcia finansowego. Jedną z możliwości jest unijna pomoc de minimis. Czy skorzystanie z takiego wsparcia powoduje obowiązki na gruncie podatkowym? Sprawdź, Rozliczenie pomocy de minimis!

4 maja 2022

Amortyzacja jednorazowa de minimis - kto może skorzystać?

Czy przysługuje mi amortyzacja jednorazowa de minimis dla zakupionego komputera o wartości powyżej 10 000 zł?

8 grudnia 2021

Wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek cz. II

Jakie dane są potrzebne by wypełnić wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek? Dowiedz się, jakie uzupełnić tego rodzaju formularz, aby prawidłowo wnioskować o odroczenie wskazanych terminów!

28 maja 2021

Wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek, cz. I

Przedsiębiorcy mają możliwość przesunąć termin zapłaty za zobowiązanie podatkowe za pomocą złożonego wniosku. Przeczytaj i sprawdź, jakie osoby mogą wypełnić wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek!

27 maja 2021

Limit pomocy publicznej dla przedsiębiorców

Rząd mocno zaangażował się w walkę ze skutkami ekonomicznymi COVID-19. Ponieważ udzielona pomoc zgodna zarówno z prawem europejskim jak i tym na poziomie krajowym jest limitowana, warto zastanowić się na jaką pomoc de minimis i nie tylko mogą liczyć firmy

30 lipca 2020

Pomoc de minimis - podpisane rozporządzenie w sprawie udzielania gwarancji!

Ministerstwo Finansów podpisało rozporządzenie w sprawie udzielania przez BGK gwarancji spłaty kredytów w formule - pomoc de minimis. Skierowana jest ona dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP). Dowiedz się, na czym polega!

19 marca 2020

Gwarancja de minimis dla początkujących firm

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w celu uzyskania kredytu mogą skorzystać z pomocy de minimis. Sprawdźmy, na czym polega gwarancja de minimis oraz co należy zrobić, aby móc skorzystać z tej formy zabezpieczenia kredytu.

17 marca 2020

Wniosek o odroczenie terminu płatności składek ZUS - wzór z omówieniem

ZUS nie udziela pomocy w formie pieniężnej przedsiębiorcom ale może wyrazić zgodę na odroczenie terminu płatności składek. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek. Przeczytaj ten artykuł i pobierz wniosek o odroczenie terminu płatności składek ZUS!

29 lipca 2019

Amortyzacja jednorazowa środka trwałego zakupionego z dotacji

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą bardzo często korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania. Czy środek trwały sfinansowany dotacją może być amortyzowany? Czy amortyzacja jednorazowa może być zastosowana w tym przypadku? Sprawdź!

28 czerwca 2018

Gwarancje de minimis (cz. 1): Informacje ogólne

Czy gwarancje de minimis udzielane przez banki są dobrym rozwiązaniem dla firm? Co można sfinansować z takiego kredytu?

8 marca 2018

Tanie pieniądze dla firm - kto może z nich skorzystać i na jakich zasadach?

Czy firma, która nie może uzyskać kredytu obrotowego może ubiegać się o gwarancję de minimis czyli tzw. tanie pieniądze?

11 grudnia 2017

Optymalizacja podatkowa - ulga de minimis

Optymalizacja podatkowa jest dla przedsiębiorców szansą na utrzymanie działalności w dobrej kondycji finansowej. Czy wiesz, kiedy możliwe jest skorzystanie z pomocy de minimis oraz jakie warunki należy spełnić? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

8 maja 2017

Regionalne i Subregionalne Fundusze Pożyczkowe (cz. 1) - Informacje ogólne

Czy znasz regionalne i subregionalne fundusze pożyczkowe? Dla kogo przeznaczona jest regionalna pomoc?

4 listopada 2016

Pomoc de minimis przy jednorazowej amortyzacji samochodu ciężarowego

Prowadzę firmę transportową. W związku z tym zakupiłem samochód ciężarowy. Czy mogę skorzystać z pomocy de minimis?

9 września 2016

Układ ratalny dla przedsiębiorców opłacających składki tylko za siebie

W czasie prowadzenia firmy zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca traci płynność finansową. Wówczas pojawiają się problemy z regulowaniem składek do ZUS. W takim przypadku można starać się zawrzeć układ ratalny z ZUS. Przeczytaj, jak to zrobić!

16 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów