0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: rejestracja-do-vat-ue

Artykuły:

Rejestracja do VAT i VAT UE - wszystko co warto wiedzieć!

Rejestracja do VAT i VAT UE dokonywana jest na formularzu VAT-R. Kto zobowiązany jest do dokonania rejestracji a kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT? W jakim terminie należny dokonać rejestracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2023

Rejestracja do VAT-UE - obowiązek przy transakcjach unijnych

Czy dla potrzeb handlu wewnątrzwspólnotowego podatnik powinien posługiwać się numerem VAT-UE? Kogo i w jakich okolicznościach obowiązuje rejestracja do VAT-UE? Kiedy należy składać informację VAT-UE? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest VAT-UE!

6 czerwca 2022

Sprzedaż do UE - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż do UE dla wielu przedsiębiorców może być szansą na zwiększenie dochodów firmy. Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób należy zarejestrować się do VAT UE? Czy wiesz, jaką stawkę podatku należy wybrać i jak udokumentować transakcje zagraniczne? Sprawdź!

23 maja 2022

Rejestracja do VAT UE - co warto wiedzieć przed zakupem unijnym

Zakupy na terenie Unii Europejskiej to coraz częstsze zjawisko. Przedsiębiorcy mają pewne problemy związane z rozliczeniem tego typu transakcji. Przeczytaj i dowiedz się, z czym wiąże się transakcja unijna i kiedy obowiązkowa jest rejestracja do VAT UE.

2 września 2021

Kiedy składać deklaracje VAT-UE a kiedy nie?

Deklaracje VAT-UE a prawidłowo mówiąc informacje VAT-UE zobowiązani składać Ci co dokonują transakcji WNT lub świadczą sprzedaż usług lub towarów w UE. Czy wiesz kiedy należy obowiązkowo składać deklaracje VAT-UE a kiedy nie?

4 czerwca 2021

Jak rozliczyć fakturę za zakup reklamy na Facebooku?

Jak należy poprawnie rozliczyć fakturę za zakup reklamy na portalu społecznościowym - Facebook?

15 sierpnia 2020

Jeśli planujesz nabywać towary z UE, zarejestruj się do VAT-UE

Jak prawidłowo rozliczyć zakupione towary z UE oraz czy powinnam się zarejestrować do VAT-UE?

15 lutego 2018

Rejestracja do celów unijnych wstecz - wszystko co warto wiedzieć

Przedsiębiorcy, dokonujący transakcji wewnątrzwspólnotowych, powinni zarejestrować się jako podatnicy VAT-UE. Jak dokonać rejestracji do celów VAT-UE oraz w jakim terminie? Czy możliwa jest rejestracja do celów unijnych wstecz? Odpowiedź w artykule!

15 września 2017

Rejestracja VAT-UE wstecz

Dokonujesz transakcji wewnątrzwspólnotowych? Pamiętaj o obowiązku rejestracji do VAT-UE. Sprawdź, czy możliwa jest rejestracja VAT-UE wstecz! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak tego dokonać w systemie do samodzielnej księgowości wFirma.pl.

9 lutego 2017

Przed zakupem usługi reklamowej na Facebooku musisz zarejestrować się do VAT-UE

Oprócz tradycyjnych form reklamowania swojej firmy, coraz częściej przedsiębiorcy promują swoją działalność przez portale społecznościowe. Jeżeli chcesz kupić reklamę na Facebooku, dowiedz się, jak zarejestrować się do VAT-UE.

9 lutego 2017

Deklaracja VAT-UE kiedy należy ją składać?

Jestem płatnikiem VAT-UE. Jak wygląda kwestia składania deklaracji. Czy zerowa deklaracja VAT-UE powinna być składana?

9 lutego 2017

Deklaracja VAT UE a NIP kontrahenta

Chcę przygotować deklarację VAT UE, ale mam problem z transakcją, która ma charakter WNT tj. zakup w Chinach i odprawa na terenie Niemiec.

17 sierpnia 2016

Faktura za prowizję Uber a import usług

Świadczenie usług transportowych przy wykorzystaniu aplikacji Uber jest coraz bardziej powszechne. Czy faktura za prowizję Uber stanowi import usług z terytorium UE art. 28b ustawy o VAT? Sprawdź, jak ją prawidłowo zewidencjonować? Przeczytaj i sprawdź!

21 czerwca 2016

Jak zweryfikować numer VAT zagranicznego kontrahenta?

Przystąpienie do wspólnoty, jaką jest Unia Europejska, wiąże się z możliwością rozszerzenia działalności firmy o kontakty z zagranicznymi kontrahentami.

9 sierpnia 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. I

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą,

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów