0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: wartosc-poczatkowa

Artykuły:

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Środki trwałe oraz metody ich amortyzacji - wszystko co warto wiedzieć!

Zakupiłeś lub chcesz wprowadzić do firmy majątek? Sprawdź czy wprowadzane składniki można uznać za środki trwałe. Dowiedz się jak powinno wyglądać ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz jego amortyzacja.

9 maja 2022

Wartość początkowa środka trwałego - czy można zrobić korektę wstecz?

Przedsiębiorcy chętnie wykazują odpisy amortyzacyjne w kosztach firmy. Aby dokonać odpisów amortyzacyjnych taki środek trwały trzeba odpowiednio ustalić wartość początkową. Błędna wartość początkowa środka trwałego wpływa na wysokość kosztów.

8 listopada 2021

Wartość początkowa środków trwałych i WNiP - jak ustalić?

Wartość początkowa środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych ustalana jest m. in. na podstawie sposobu ich nabycia. Przedsiębiorca powinien wiedzieć jaką metodę wyceny wartości początkowej tych elementów należy zastosować. Dowiedz się więcej!

17 sierpnia 2021

Amortyzacja programu komputerowego w księdze podatkowej

Jak powinna zostać wykazana amortyzacja programu komputerowego w księgach podatkowych? Dowiedz się, kiedy i na jakich zasadach podatnik zobowiązany jest do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od zakupionych wartości niematerialnych i prawnych.

17 marca 2021

Zmiana wartości początkowej środka trwałego - co warto wiedzieć!

Wartość składników majątku, które są środkami trwałymi może ulec zmianie. Może ona nastąpić w drodze ulepszenia lub odłączenia części składowej. Jak zmiana wartości początkowej środka trwałego może wpłynąć na odpisy amortyzacyjne? Przeczytaj artykuł!

19 lutego 2021

Wartość początkowa środków trwałych i WNiP - jak ustalić?

Podatnicy korzystają w swoich działalnościach ze środków trwałych i WNiP. Dowiedz się, kiedy składnik majątku, można uznać za środek trwały lub WNiP oraz w jaki sposób ustalana jest ich wartość początkowa, od której dokonywane są odpisy amortyzacyjne.

19 sierpnia 2019

Odsetki od kredytu zwiększą wartość początkową środka trwałego

Odsetki od kredytu, z którego sfinansowany został w firmie zakup środka trwałego, w większości przypadków ujmowane są w podatkowej księdze przychodów i rozchodów na dwa sposoby.

8 lipca 2019

Wartość początkowa tylko wyjątkowo może być ustalana w drodze wyceny

W jaki sposób określana jest wartość początkowa środków trwałych? Czy podatnik może sam określić wartość początkową środka trwałego, czy potrzebna jest opinia biegłego? Sprawdź, o czym należy pamiętać dokonujący wyceny wartości środka trwałego!

31 grudnia 2017

Czy ubezpieczenie OC zwiększa wartość początkową samochodu?

Czy zakupione ubezpieczenie OC przed wprowadzeniem pojazdu do środków trwałych zwiększy jego wartość początkową?

17 lipca 2017

Ulepszenie wartości niematerialnej i prawnej

Czy możliwe jest ulepszenie wartości niematerialnej i prawnej? Zobacz, co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć na temat ulepszenia wartości niematerialnych i prawnych. Sprawdź,jak obliczyć ich wartość początkową oraz amortyzację.

20 stycznia 2017

Środek trwały wykorzystywany w firmie otrzymany w darowiźnie

Niekiedy zdarza się, że przedsiębiorca otrzymuje w darowiźnie środek trwały. Sprawdź, jakie wiążą się z tym skutki? Czy powstanie dla niego z tego tytułu przychód? Czy taki środek trwały podlega amortyzacji? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!

27 września 2016

Wartości niematerialne i prawne w działalności gospodarczej

Wartości niematerialne i prawne to nabyte przez jednostkę, zaliczane do aktywów trwałych prawa majątkowe, które nadają się do ekonomicznego wykorzystania. Sprawdź, jak obliczyć ich wartość początkową i jak je prawidłowo amortyzować.

24 września 2016

Jak wprowadzić prywatny samochód do ewidencji środków trwałych firmy?

Prowadzisz działalność gospodarczą i chciałbyś na jej potrzeby wprowadzić prywatny samochód do ewidencji środków trwałych firmy? Przeczytaj porady naszego eksperta i zobacz, jak tego dokonać. Sprawdź, dlaczego wartość początkowa pojazdu jest tak istotna!

6 kwietnia 2016

Dokumentowanie ulepszenia środka trwałego

Sprawdź, jak dokumentować ulepszenie środka trwałego.

17 października 2014

Implementacja oprogramowania w KPiR

W której kolumnie podatkowej książki przychodów i rozchodów należy ująć koszty na implementację oprogramowania?

25 sierpnia 2014

Przekazanie prezentu na cele działalności gospodarczej

W jaki sposób można przekazać prywatny majątek na cele prowadzonej działalności gospodarczej?

10 czerwca 2014

Koszty związane z zakupem środka trwałego

Czy mogę ująć w kosztach 180 zł za zarejestrowanie samochodu w Urzędzie Miejskim? Dodam, że samochód będzie środkiem trwałym firmy.

3 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów