0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: wiek-emerytalny

Artykuły:

Wcześniejsza emerytura – kto może z niej skorzystać?

Emerytura to wypłacane co miesiąc świadczenie pieniężne przysługujące osobie ubezpieczonej, która rozwiązała stosunek pracy. Wcześniejsza emerytura Jest przyznawana po przepracowaniu odpowiedniej liczby lat. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

31 stycznia 2023

Emerytura dla osoby pracującej w innym państwie UE

Państwa UE nie stworzyły jednego systemu emerytalnego i rentowego, każde państwo członkowskie samodzielnie decyduje o warunkach otrzymania świadczenia emerytalnego. Dowiedz się ile wynosi emerytura dla osoby pracującej w innym państwie UE. Dowiedz się!

20 października 2022

Niezdolność do pracy pracownika w wieku przedemerytalnym a brak możliwości zapewnienia innej pracy

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi objętemu ochroną przedemerytalną. Co gdy występuje niezdolność do pracy pracownika w wieku przedemerytalnym a nie ma możliwości zapewnienia mu innej pracy? Sprawdź w naszym artykule!

19 września 2022

Emerytura KRUS – jakie warunki trzeba spełnić, aby ją uzyskać?

Rolnicy, którzy opłacają składki na ubezpieczenia społeczne, mogą starać się o różnego rodzaju świadczenia z tego tytułu. Emerytura KRUS przyznawana jest tylko na wniosek zainteresowanego. Jakie warunki należy spełnić, by mieć do niej prawo? Sprawdź!

12 sierpnia 2022

Ukończenie przez przedsiębiorcę wieku emerytalnego – formalności

Czy ukończenie przez przedsiębiorcę wieku emerytalnego powoduje powstanie dodatkowych obowiązków? Czy po otrzymaniu emerytury należy opłacać składki społeczne? Sprawdź, o czym powinien pamiętać emeryt prowadzący działalność!

27 maja 2022

Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego

Jak można wypowiedzieć umowę osobie, która osiągnęła wiek emerytalny? Czy osiągnięcie wieku emerytalnego jest wystarczającym powodem wypowiedzenia umowy o prace? Jakie jest orzecznictwo sądów w tej sprawie? Przeczytaj o dowiedz się więcej!

26 czerwca 2020

Czy istnieje sprawdzony kalkulator emerytalny?

Kalkulator emerytalny jest najszybszym sposobem na obliczenie wysokości przyszłego świadczenia. Sprawdź, czy jest on wiarygodny!

19 września 2019

Ile aktualnie wynosi wiek emerytalny w Polsce?

Wiek emerytalny w Polsce jest różny ze względu na płeć. Ile wynosi zgodnie z aktualnymi przepisami? Dowiedz się!

5 września 2019

Wszystko, co powinien wiedzieć ubezpieczony, który osiągnie wiek emerytalny

Na emeryturę można przejść, gdy osiągnie się wiek emerytalny. Ile wynosi i od czego jest zależny? Czy wniosek o emeryturę należy złożyć dopiero po jego osiągnięciu? A może w ogóle nie trzeba tego robić? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

28 sierpnia 2019

Emerytura częściowa – czym jest i kogo dotyczy?

Emerytura częściowa zaczęła obowiązywać w 2013 roku. Po reformie w 2017 r. nastąpiły liczne zmiany w systemie emerytalnym, które objęły również emeryturę częściową. Czym ona jest? Czy jeszcze obowiązuje? Dowiedz się więcej na temat emerytury częściowej!

11 lipca 2019

Emerytura - najważniejsze informacje dotyczące zmian w prawie

Warunkiem do otrzymania emerytury jest osiągnięcie określonego wieku emerytalnego. Po podpisaniu przez prezydenta nowelizacji od 1 października obowiązuje nowy wiek emerytalny. Przeczytaj od kiedy przysługuje emerytura i co ma wpływ na jej wysokość!

15 marca 2018

Ochrona przedemerytalna pracowników - zmiany od 1 października 2017

W 2017 r. zmieniają się przepisy dotyczące wieku ochronnego osób, które będę odchodzić na emeryturę. Podyktowane jest to zmianą przepisów dotyczących wieku emerytalnego. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy ochrona przedemerytalna będzie obowiązywać?

2 listopada 2017

Freelancerze zapewnij sobie emeryturę

Już od jakiegoś czasu jesteś freelancerem. Masz klientów, a co za tym idzie – także zlecenia. Nie narzekasz na swoje zarobki.

21 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów