0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co wziąć pod uwagę przy wyborze konta dla firmy jednoosobowej?

Wielkość tekstu:

Rachunek biznesowy może być przydatnym narzędziem przy prowadzeniu własnej działalności. Możesz nie tylko skutecznie oddzielić finanse firmowe od prywatnych, ale również korzystać z dedykowanych produktów i usług. Sprawdź, co może zaoferować dobre konto bankowe dla firmy jednoosobowej.
Optymalny rachunek dla przedsiębiorcy powinien być praktyczny, nowoczesny, a przy tym nie obciążać firmowego budżetu. Przekonaj się, na jakie cechy konta warto zwrócić uwagę, żeby wybrać produkt optymalny dla Twojego biznesu.

Czy konto bankowe dla firmy jednoosobowej kosztuje?

Założenie konta firmowego nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli porównasz oferty rachunków biznesowych, możesz zauważyć, że w wielu przypadkach samo prowadzenie konta nie będzie wiązać się z opłatami. Najczęściej żeby móc korzystać z rachunku bez opłat, trzeba spełnić podstawowe wymagania, jak np. konieczność wykonywania z konta przelewów do ZUS czy regularne wpływy w określonej kwocie. Generalnie jednak konto bankowe dla firmy jednoosobowej nie wiąże się z obciążeniem dla firmowego budżetu.

Znacznie więcej różnic znaleźć można w przypadku tabeli opłat i prowizji dla poszczególnych usług, które przysługują przedsiębiorcom w ramach rachunku. Mowa tu o tak popularnych funkcjach jak korzystanie z karty płatniczej, realizacje zlecenia stałego czy wypłatę gotówki z bankomatu. Tutaj również warto poszukać oferty konta, które nie będzie na każdym kroku naliczać opłat za powszechnie używane funkcjonalności.

Na jakie usługi przy koncie firmowym warto zwrócić uwagę?

Wykonywanie przelewów czy płacenie kartą to podstawowe cechy każdego rachunku firmowego. Jednak jak już wspomnieliśmy, współczesne konta bankowe dla firmy jednoosobowej to znacznie więcej ułatwień dla przedsiębiorców oraz oferty przygotowane z myślą o najmniejszych firmach. Dobrym przykładem może być dostęp do dodatkowych środków.

Przed wyborem konta warto sprawdzić politykę banku w zakresie m.in. do limitu odnawialnego w rachunku, warunków pożyczki firmowej czy chociażby kwestii związanych z leasingiem. Jeśli upatrzony bank będzie oferował łatwy dostęp do różnych form finansowania działalności gospodarczej, wygodniej będzie Ci sięgnąć po dodatkowe środki w razie potrzeby. Korzystając z produktów finansowych w banku, w którym posiadasz konto firmowe, minimalizujesz formalności związane z uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy.

Inną powszechną potrzebą przedsiębiorców jest terminal płatniczy. Dziś coraz więcej banków umożliwia wyposażenie firmy w sprzęt do płatności bezgotówkowych i to na atrakcyjnych warunkach finansowych. Zwiększa się też wachlarz instrumentów płatniczych. Oprócz tradycyjnych urządzeń POS możesz wyposażyć się także w mobilne terminale Soft POS, dzięki którym klienci będą mogli wygodnie uregulować każdą należność.

Ponadto banki oferują szereg udogodnień, które mogą mieć znaczenie dla Twojej branży. Przykładem mogą być przedsiębiorcy, wykonujący transakcje międzynarodowe. Dla nich istotne będą, chociażby warunki prowadzenia kont walutowych czy np. takie rozwiązania jak kantor w aplikacji, który możesz znaleźć w ofercie konta bankowego dla firmy jednoosobowej w Crédit Agricole.

Miej firmę pod ręką dzięki najnowszym technologiom

Kolejnym kryterium wyboru konta firmowego będzie funkcjonalność aplikacji mobilnej banku. Dziś zakres możliwości aplikacji jest bardzo szeroki, a stwierdzenie, że możesz zarządzać swoim biznesem z poziomu smartfona, wcale nie jest przesadzone. Aplikacja pozwala monitorować wydatki, wykonywać przelewy, zarządzać kartami płatniczymi i wiele, wiele więcej. Dziś z poziomu mobilnego możesz zaciągnąć pożyczkę, a potem zarządzać jej spłatą.

Szczególnie dla początkujących przedsiębiorców ważnym aspektem wyboru konta firmowego jest dostęp do wsparcia merytorycznego. Dobra podpowiedź doradcy finansowego biznesowego może pozwolić Ci skutecznej zarządzać firmowym budżetem. Dziś taka funkcjonalność nie jest zarezerwowana wyłącznie dla klientów premium i nawet prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, możesz liczyć na wskazówki dotyczące, chociażby wyboru optymalnego źródła finansowania dla swojego biznesu.

Wykorzystaj bieżące promocje

Korzyści związane z założeniem konta firmowego nie muszą kończyć się na uniknięciu opłat. Wręcz przeciwnie. Dziś niejeden bank zachęca nowych klientów do otwarcia rachunku, proponując szereg bonusów. Obecnie konto bankowe dla firmy jednoosobowej to wiele szans dla przedsiębiorców, którzy dążą do profesjonalizmu i nowoczesnych rozwiązań biznesowych. Wybierz swoje konto firmowe i ciesz się z wszystkich funkcjonalności!

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów