0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: fakturowanie

Artykuły:

Dane niezbędne do wystawienia faktury - czyli jakie dane do faktury w 2022!

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych. Zakres danych jakie powinna zawierać faktura został określony w ustawie o VAT. Sprawdźmy, jakie dane do faktury są obligatoryjne, a jakie zawrzeć można dodatkowo! Przeczytaj nasz artykuł!

1 lipca 2022

Jakie plusy ma fakturowanie online?

Przedsiębiorco, szukasz oszczędnego rozwiązania na prowadzenie księgowości, a do tego cenisz sobie, czas, wygodę oraz pozytywnym wizerunku firmy? Fakturowanie online jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą fakturowanie online!

12 listopada 2020

SLIM VAT – na czym polega nowy projekt dotyczący podatku VAT?

SLIM VAT ma na celu zmniejszenie obowiązków ciążących na podatnikach małych i średnich firm! Dowiedz się, w jaki sposób nowe zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług wprowadzają uproszczenie rozliczania podatku przez podatników VAT!

27 października 2020

Jaki program do fakturowania wybrać?

Przejrzysty program do fakturowania online. Fakturowanie + CRM + Magazyn. Jaki program do fakturowania wybrać? W każdym miejscu i o każdej porze wygodnie wystawisz fakturę, wyślesz ją i odbierzesz płatność dzięki wFirmie.

20 listopada 2019

Mobilny program do fakturowania online

Mobilny program do fakturowania to wygoda pracy dla przedsiębiorcy. Generuj faktury w każdym momencie dzięki programowi wFirma.pl Fakturowanie + CRM + Magazyn. W każdym miejscu i o każdej porze wygodnie wystawisz fakturę, wyślesz ją i odbierzesz płatność.

20 listopada 2019

Fakturowanie - najczęstsze problemy

Fakturowanie wiąże się z wieloma problemami. Jakie są podstawowe zasady wystawiania faktur? Czy można anulować wystawioną fakturę? Czy przedsiębiorca ma obowiązek wystawienia faktury do paragonu? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

26 października 2015

Faktury uproszczone - jakie powinny zawierać dane

Jakie zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o VAT? Kiedy możliwe jest wystawienie faktury uproszczonej i jakie dane muszą się na niej znajdować? Kto może wystawiać faktury uproszczone? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2015

Fakturowanie MOSS

W 2015 czeka nas wielka zmiana - procedura MOSS. Sprawdź, jak należy fakturować według jej zasad!

20 października 2014

Podatek VAT 2014 (cz. 4) - Zmiany w zakresie zasad dotyczących wystawiania faktur

Wykorzystywane w rozliczeniach między przedsiębiorcami, nierzadko przekazywane też osobom prywatnym – faktury pozostają w Polsce najbardziej popularnymi dokumentami księgowymi.

5 marca 2014

Wystawianie faktur VAT - obecnie i w przyszłości

Czy wiesz, jakie zasady regulują wystawianie faktur VAT? Sprawdź, kiedy dokładnie należy wystawić fakturę, jakie elementy powinna zawierać oraz jakie są konsekwencje niedopełnienia formalności! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

13 listopada 2013

Faktura - zastrzeżenie własności i gwarancja

Przepisy ściśle regulują jakie dane powinny znajdować się na fakturze. Przepisy nie zabraniają jednak stosowania dodatkowych zapisów dzięki czemu faktura może spełniać dodatkowe funkcje. Sprawdź, jakie jeszcze funkcje może spełniać faktura!

16 października 2013

Regulamin wystawiania faktur - wzór z omówieniem

Przeczytaj, co powinien zawierać regulamin faktur, aby spełniały warunki autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności!

21 września 2013

Faktury elektroniczne w działalności gospodarczej

Podatnicy wraz z początkiem 2013 roku mają większą swobodę w wystawianiu i przesyłaniu faktur drogą elektroniczną. Jakie zalety maja faktury elektroniczne? Jak należy je wystawiać? Dowiesz się czytając nasz artykuł !

22 sierpnia 2013

Jak zweryfikować numer VAT zagranicznego kontrahenta?

Przystąpienie do wspólnoty, jaką jest Unia Europejska, wiąże się z możliwością rozszerzenia działalności firmy o kontakty z zagranicznymi kontrahentami.

9 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów