0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: nieuczciwa-konkurencja

Artykuły:

Manipulacja cenowa w zamówieniach publicznych

Złożenie oferty w ramach zamówienia publicznego może być kwalifikowane jako czyn nieuczciwej konkurencji. Tymi czynami może być inżynieria cenowa oraz manipulacja cenowa. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 stycznia 2024

Korupcja - kiedy mamy z nią do czynienia?

Korupcja, mimo iż jest zjawiskiem niepożądanym, pojawia się dosyć często przy działaniach gospodarczych. W zależności od rodzaju i wielkości korupcji odpowiedzialność sprawcy takiego czynu może kształtować się odmiennie i te kwestie rozważamy w artykule.

12 lipca 2023

Czyn nieuczciwej konkurencji - na czym polega?

Przez czyn nieuczciwej konkurencji należy rozumieć działania, które mają na celu przysporzenie korzyści przedsiębiorstwu kosztem innego przedsiębiorstwa. Sprawca takiego czynu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności cywilnoprawnej, a nawet karnej.

8 marca 2023

Nieuczciwa konkurencja w sprzedaży produktów rolnych i spożywczych

Zakazane są praktyki nieuczciwie wykorzystujące przewagę kontraktową nabywcy względem dostawcy oraz dostawcy względem nabywcy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polega nieuczciwa konkurencja w sprzedaży produktów rolnych i spożywczych!

5 maja 2022

Działalność konkurencyjna - czym jest?

Działalność konkurencyjna powinna być rozpatrywana dla dwóch płaszczyznach – w relacjach pomiędzy różnymi przedsiębiorcami oraz w stosunku pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł!

27 września 2021

Znak towarowy - wprowadzające w błąd oznakowanie produktów

Jaki znak towarowy może wprowadzać konsumenta w błąd i jaka przysługuje ochrona w związku z takimi naruszeniami? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 września 2021

Nieuczciwa konkurencja a dochodzenie roszczeń przez przedsiębiorcę

Nieuczciwa konkurencja to działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Jak przedsiębiorca może dochodzić roszczeń, gdy jest ofiarą takiego czynu? Sprawdź w artykule!

26 sierpnia 2021

Nieuczciwa reklama - kiedy mamy z nią do czynienia?

Można wyróżnić różne rodzaje czynów nieuczciwej konkurencji. Nieuczciwa reklama jest jednym z nich. Nielegalne jest nieuczciwe promowanie swoich towarów i usług kosztem innego przedsiębiorcy. Sprawdź kiedy mamy do czynienia z nieuczciwą reklamą.

17 maja 2021

Nieuczciwa konkurencja - czym jest i jak się przed nią bronić?

Dla firm istotne powinno być postępowanie zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji. Jednak nie wszystkie przedsiębiorstwa ich przestrzegają. Co w takiej sytuacji może zrobić pokrzywdzony? Sprawdź czym jest nieuczciwa konkurencja i jak przed nią bronić.

15 marca 2021

Czarny PR wobec konkurencji - czym jest czyn nieuczciwej konkurencji?

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć czym jest czyn nieuczciwej konkurencji i jak możesz chronić przed nim swoją firmę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest czarny PR oraz jakie sankcje grożą podmiotom, które stosują nieuczciwe praktyki!

21 września 2020

Program łagodzenia kar UOKIK – czym jest program leniency?

Jesteś stroną w porozumieniu, które może skutkować naruszeniem zasad dotyczących uczciwej konkurencji? Możesz zgłosić ten proceder, przez program łagodzenia kar, aby uniknąć kary finansowej za udział w nim. Zobacz, czym jest program „leniency”.

20 kwietnia 2020

Reklama jako czyn nieuczciwej konkurencji - co warto wiedzieć?

Stworzenie odpowiedniej kampanii marketingowej może być podstawą sukcesu marki. Należy jednak pamiętać o ramach prawnych jakie obowiązują, by reklama nie została uznana za czyn nieuczciwej konkurencji. Jakie są to regulacje? Odpowiadamy w artykule!

24 października 2019

Ochrona zdjęć i opisów produktów przed bezprawnym kopiowaniem

Właściciele sklepów internetowych chcąc się wyróżnić na tle konkurencji przykładają dużą uwagę do zdjęć i opisów oferowanych towarów. Jak wygląda ochrona zdjęć i opisów produktów przed bezprawnym kopiowaniem? Co gdy prawa autorskie zostają naruszone?

29 kwietnia 2019

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji – regulacje prawne

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji jest ściśle związane z pojęciem tajemnicy przedsiębiorstwa. Jakie zmiany w tym zakresie wprowadzają nowe regulacje? Dowiedz się z artykułu czym jest czyn nieuczciwej konkurencji i jak chronić tajemnicę przedsiębiorstwa!

18 kwietnia 2019

Czym jest czyn nieuczciwej konkurencji w świetle tajemnicy handlowej?

Każde przedsiębiorstwo posiada pilnie strzeżone informacje dotyczące aspektów technologicznych, organizacyjnych czy technicznych. W jaki sposób powinieneś chronić te dane? czy czyn nieuczciwej konkurencji jest przestępstwem? Sprawdź!

2 kwietnia 2019

Oznaczenie przedsiębiorstwa wprowadzające w błąd

Przedsiębiorca działający na rynku, używa określonego oznaczenia. Kto ma prawo korzystać z danej nazwy, kiedy i jakie oznaczenie przedsiębiorstwa podlega ochronie? Co grozi za posługiwanie się nie swoją, cudzą nazwą? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więce

18 marca 2019

Ujawniona tajemnica przedsiębiorstwa jako czyn nieuczciwej konkurencji

Ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa jest jednym z czynów nieuczciwej konkurencji. Przedsiębiorcy, których tajemnica przedsiębiorstwa została naruszona mogą żądać m.in. odszkodowania od sprawcy. Jakie prawa ma firma, której dane poufne zostały naruszone?

16 stycznia 2019

Kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji?

W jakich sytuacjach reklama może zostać uznana jako czyn nieuczciwej konkurencji? Czy możemy zostać ukarani za stworzenie reklamy, która wprowadziła odbiorcę w błąd? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o nieuczciwej formie reklamy. Sprawdź sam!

28 grudnia 2018

Zakaz konkurencji w spółkach handlowych - kto jest nim objęty?

Zakaz konkurencji w spółkach handlowych jest bardzo istotna w celu zabezpieczenia interesów spółki i ochroną przed dostępem informacji i podejmowanych przez nią decyzjach. Konsekwencją może być odwołanie z zajmowanego stanowiska. Dowiedz się więcej!

10 lipca 2018

Nieuczciwa konkurencja - ogólne zagadnienia

Czym jest nieuczciwa konkurencja, co wchodzi w skład czynów zakazanych, jaka norma prawna to reguluje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nieuczciwej konkurencji oraz sposobów jej zwalczania.

26 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów