0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: odliczenie-skladek-zus

Artykuły:

Odliczenie składek społecznych w zeznaniu rocznym – jak przebiega?

Każdy przedsiębiorca obowiązkowo opłaca składki ZUS, w tym składki społeczne. Pomniejszają one zobowiązanie podatkowe zarówno w trakcie roku, jak i w ramach jego rozliczenia. Sprawdź, jak przebiega odliczenie składek społecznych w zeznaniu rocznym!

2 lutego 2023

Składki ZUS - czy można ująć w kosztach podatkowych?

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi odprowadzać składki ZUS. Dodatkowo jeśli zatrudnia pracowników również musi za nich odprowadzać składki ZUS. Jednakże, czy można takie składki odliczyć od podatku dochodowego? Sprawdź!

21 lipca 2022

Odliczenie składek ZUS w wynagrodzeniach osób objętych zwolnieniem z PIT

Pracujące osoby do 26 roku życia zgodnie z przepisami są objęte zwolnieniem z opłacania zaliczek na PIT. Jednakże, jak przeprowadza się odliczenie składek ZUS w wynagrodzeniach tych osób? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

21 grudnia 2021

Składki ZUS a pomniejszenie zaliczki na podatek dochodowy

Czy wiesz, jaka jest zależność pomiędzy składkami ubezpieczeniowymi a zaliczkami na podatek dochodowy? Czy wszystkie składki ZUS można odliczać od dochodu bądź podatku? Sprawdź, które składki ZUS ujmowane są w kosztach i w jakim terminie jest to możliwe?

4 lutego 2021

Odliczenie składki zdrowotnej od podatku dochodowego

Jak wynika z przepisów ustawy o PIT składka na ubezpieczenie zdrowotne podlega odliczeniu od dochodu w wysokości 7,75% podstawy wymiaru. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców oraz pracowników. Sprawdź, jak powinno przebiegać odliczenie składki zdrowotnej!

9 listopada 2020

Zaliczka na podatek dochodowy a odliczenie składek ZUS

Jak wynika z Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawą do opodatkowania podatkiem dochodowym jest dochód, który między innymi pomniejszony jest o odliczenie składek ZUS. Przeczytaj i dowiedz się co podlega odliczeniu!

17 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów