0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: wiazaca-informacja-stawkowa

Artykuły:

Wiążąca informacja stawkowa- co zawiera wniosek?

Dokonywana sprzedaż przez czynnych podatników VAT opodatkowana jest określoną stawką VAT dla danego towaru czy usługi. Jednak, nie zawsze wybór stawki VAT jest oczywisty. Sprawdź, w jaki sposób pomoże wiążąca informacja stawkowa! Jak uzyskać informację?

26 lipca 2022

Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) - kto może złożyć wniosek?

Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) jest instytucją, dzięki której podatnicy zyskają ochronę na gruncie VAT (tj. stawki podatku VAT). Czytając nasz artykuł dowiesz się, jak sporządzić wniosek w zakresie WIS oraz jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku!

25 listopada 2021

Interpretacja 590 jako rozwiązanie wprowadzane w ramach Polskiego Ładu

Interpretacja 590 to nowe rozwiązanie zaproponowane w ramach Polskiego Ładu. Porozumienie inwestycyjne oznacza wiążącą opinię dla inwestorów strategicznych o wszystkich skutkach podatkowych planowanej inwestycji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 listopada 2021

Wiążąca Informacja Stawkowa - jakie korzyści daje jej uzyskanie?

Wiążąca Informacja Stawkowa jest instytucją właściwą dla podatku VAT, która daje podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą określone korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest WIS oraz jakie korzyści podatkowe może uzyskać podatnik?

8 lipca 2021

Właściwa stawka VAT na sprzedawane towary i usługi a matryca stawek VAT

Na mocy wprowadzonych zmian, w obrocie gospodarczym obowiązuje nowa matryca stawek VAT. Spowodowało to zmiany stawek VAT na niektóre towary i usługi. Celem było ich uproszczenie i ujednolicenie. Jak powinna być ustalona właściwa stawka VAT? Sprawdź!

28 maja 2021

Wiążąca Informacja Stawkowa – jak ją uzyskać?

1 lipca 2020 r. prawomocność uzyska Wiążąca Informacja Stawkowa. Dzięki niej podatnicy będą mogli zabezpieczyć się na wypadek kontroli podatkowej oraz z wyprzedzeniem uzyskać informację o zmianach w opodatkowaniu. Przeczytaj i dowiedz się więcej o WIS.

2 kwietnia 2021

Nowa matryca stawek VAT - co musisz wiedzieć!

Kiedy zacznie obowiazywać nowa matryca stawek VAT? Początkowo termin wprowadzenia nowych zasad miał przypadać na 1 kwietnia 2020 roku, jednak z uwagi na panującą epidemię termin ten został przesunięty. Sprawdź, kiedy zmiany te wejdą w życie!

1 kwietnia 2021

Wiążąca informacja stawkowa – gwarancja ochrony podatników

Zróżnicowanie stawek podatku VAT i właściwe przypisanie ich do produktów może sprawiać podatnikom wiele problemów. Pomocą służy wiążąca informacja stawkowa (WIS), gdzie na wniosek podatnika, zostanie ustalona za niego właściwa stawka podatku. Przeczytaj

30 marca 2021

Wiążące informacje urzędowe – czym są oraz czego dotyczą?

Ze względu na złożone przepisy podatkowe przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwości co do ich właściwej interpretacji. Sprawdź, jak wnioskować o wiążące informacje urzędowe, które pomagają zabezpieczyć podatników przed negatywnymi konsekwencjami podatkowymi.

18 lutego 2021

Wiążąca Informacja Stawkowa, kiedy przedsiębiorca może liczyć na ochronę prawną?

Wiążąca Informacja Stawkowa ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa wnioskodawcy, który będzie stosować określoną w wydanej decyzji stawkę. Od kiedy funkcjonuje ochrona WIS? Sprawdź co powinno być zawarte we wniosku i jakie elementy zawiera WIS.

11 stycznia 2021

Wiążąca Informacja Stawkowa - w jaki sposób obowiązuje?

Wiążąca Informacja Stawkowa uregulowana jest przepisami obowiązującymi od 1 listopada 2019 r. Zgodnie z nimi podatnicy mają możliwość złożenia wniosku o wydanie decyzji w sprawie ustalenia klaryfikacji oraz odpowiedniej stawki VAT dla towaru bądź usługi.

17 lipca 2020

Wiążąca Informacja Stawkowa - kto może ją wydawać?

Wiążąca Informacja Stawkowa wprowadzona została od 1 listopada 2019. Od kiedy możliwe jest wnioskowanie o wydanie WIS i jakie elementy powinien zawierać wniosek? Jaki organ jest organem właściwym do w sprawach wydawania WIS? Dowiedz się więcej!

15 lipca 2020

Ruszyła wyszukiwarka wydanych WIS (wiążących informacji stawkowych)!

Ministerstwo Finansów udostępniło wyszukiwarkę wiążących informacji stawkowych. Ma to na celu ułatwienie przedsiębiorcom stosowanie właściwych stawek VAT. Dowiedz się, czym jest wyszukiwarka wydanych WIS oraz kto może z niej skorzystać!

24 lutego 2020

Wniosek o wydanie WIS – darmowy wzór ze szczegółowym omówieniem

Od 1 listopada 2019 roku weszła w życie ustawa wprowadzająca wiążącą informację stawkową. W związku z tym przedsiębiorcy już teraz mogą złożyć wniosek o wydanie WIS. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak prawidłowo wypełnić wniosek o wydanie WIS!

19 listopada 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów