0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

31 wyników dla tematu: wnt

Artykuły:

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy to gałąź gospodarcza, która bardzo szybko się rozwija. Ważne jest, by usługi świadczone w tym zakresie przez polskich przedsiębiorców były prawidłowo rozliczane. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

11 maja 2023

Przemieszczenie towarów w celu obróbki - czy należy rozpoznać WNT?

Podatnik może dokonać wywozu towaru do innego kraju Unii Europejskiej w celu poddania go obróbce, a następnie zlecić jego ponowny przywóz do Polski. Sprawdź, czy przemieszczenie towarów w celu obróbki do innego kraju UE rodzi konieczność rozpoznania WNT!

2 lutego 2023

Nietransakcyjne WNT a przemieszczenie towarów z innego kraju UE

Polski przedsiębiorca może posiadać magazyn w innym kraju UE. Czy w przypadku, gdy przedsiębiorca nabywa towar do swojego magazynu w innym kraju UE, a następnie przewozi go do Polski miejsce ma nietransakcyjne WNT? Sprawdź, jak rozliczyć taką transakcję!

28 grudnia 2022

Obróbka towarów w innym kraju UE na gruncie VAT

Proces produkcji towaru może odbywać się na terytorium różnych krajów UE. Czy w takim przypadku podczas przemieszczania należy rozpoznać wewnątrzwspólnotowe nabycie? Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona obróbka towarów w innym kraju UE na gruncie VAT!

28 grudnia 2022

Nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego - rozliczenie

Przedsiębiorcy często decydują się na zakup towaru z zagranicy, który może odbyć się z udziałem pośrednika. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego? Sprawdź, jak rozliczyć taką transakcję!

16 grudnia 2022

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku WNT?

Czy wiesz, że wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru nakłada na nabywcę obowiązek rozliczenia VAT od zawartej transakcji? Jak zatem rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku WNT? Wyjaśniamy w artykule!

2 listopada 2022

Omówienie rodzaju procedury sprzedaży TT_D z przykładami

Nowy plik JPK_V7 wprowadził wiele zmian w oznaczeniu niektórych dostaw towarów i usług. Symbol TT_D jest oznaczeniem dostaw towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej. Czym są transakcje trójstronne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

11 lutego 2021

Zakup z magazynu w UE od kontrahenta spoza UE - rozliczenie

Dokonując zakup towarów spoza granicy kraju, przedsiębiorcy co do zasady są zobowiązani do rozliczenia importu towarów lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jak rozliczyć zakup z magazynu w UE od kontrahenta spoza UE? Przeczytaj artykuł!

28 lutego 2020

Czym jest wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Zdarza się, że na fakturze dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów występuje podatek VAT! Jak rozliczyć zakup towaru od zagranicznego podatnika, gdy wystawił fakturę z polskim VAT? Jakie są warunki uznania transakcji za WNT? Sprawdź!

21 czerwca 2018

Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

Kiedy przedsiębiorca dokonuje zakupu towarów od kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej, musi dokonać rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednak istnieją sytuacje kiedy obowiązek ten nie występuje. Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

19 grudnia 2017

Deklaracja VAT-UE kiedy należy ją składać?

Jestem płatnikiem VAT-UE. Jak wygląda kwestia składania deklaracji. Czy zerowa deklaracja VAT-UE powinna być składana?

9 lutego 2017

Rozliczenie WNT, gdy sprzedawcą jest firma spoza UE

WNT jest obecnie coraz bardziej popularną transakcją występującą w większych przedsiębiorstwach. Dokonywane są często w ramach tzw. transakcji łańcuchowych zawieranych pomiędzy kilkoma kontrahentami. Wbrew pozorom takie transakcje nie należą do rzadkości.

2 listopada 2016

Koszt transportu towarów na fakturze dokumentującej WNT

Koszt transportu, mimo że został wskazany jako odrębna pozycja na fakturze będzie zwiększał podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT).

5 października 2016

Transakcje towarowe niezakwalifikowane jako WNT a podatek VAT

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup towarów zagranicą. Ich prawidłowe rozliczenie często rodzi wiele problemów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć transakcje towarowe niezakwalifikowane jako WNT!

14 stycznia 2016

Termin rozliczania transakcji WNT

Krajowy rynek dla niektórych przedsiębiorców może być zbyt drogi lub nie mają możliwości dostania niektórych towarów w kraju ze względu na ich specyfikę. Czy wiesz, w jakim terminie należy rozliczyć transakcję WNT? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

2 listopada 2015

Jak rozliczyć WNT, gdy sprzedawcą jest firma spoza UE?

Zdarza się, że dostawa towarów realizowana jest z terytorium innego państwa niż kraj siedziby sprzedającego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak w takim przypadku rozliczyć WNT i jak je wykazać na deklaracji VAT!

2 kwietnia 2015

Międzynarodowy transport towaru – najważniejsze informacje

Wszystko, co powinieneś widzieć o międzynarodowym transporcie towaru.

7 listopada 2014

WNT - VAT rozlicza nabywca

Jakie są konsekwencje otrzymania faktury z tytułu WNT na której widnieje adnotacja "VAT rozlicza nabywca"?

14 lipca 2014

Samochód z Niemiec przerobiony na pomoc drogową a VAT

Czy należy wykazać w deklaracji VAT zakup samochodu od kontrahenta zagranicznego pomimo braku rejestracji?

25 czerwca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów