0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Opodatkowanie przychodów z najmu prywatnego w 2021 roku

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rząd zapowiada zmiany w podatkach, które zaczną obowiązywać od 2021 roku. Nowe regulacje dotyczyć będą m.in. zmian opodatkowania przychodów związanych z najmem oraz zakwaterowaniem – wynajmujący będą mogli skorzystać ze stawek 8.5% oraz 12.5% również do przychodów z najmu uzyskiwanych w ramach działalności gospodarczej. Nowe przepisy mają rozwiązać problemy dotyczące kwestii ujmowania najmu jako „najmu prywatnego” albo działalności gospodarczej.

Opodatkowanie przychodów z najmu prywatnego – co się zmieni?

Według znowelizowanej ustawy podatnicy będą mogli skorzystać ze zryczałtowanej formy opodatkowania przychodów osiąganych zarówno z najmu prywatnego, jak i z najmu w ramach działalności gospodarczej zgodnie ze stawką:

  • 8.5% – dla przychodów nieprzekraczających 100 tys. zł;

  • 12.5% – dla nadwyżki przychodów powyżej 100 tys. zł.

    Nowe przepisy dotyczące ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym zostały uchwalone przez Sejm i przekazane do prac legislacyjnych w Senacie.

Obecnie z korzystnych stawek opodatkowania (8.5% oraz 12.5%) mogli korzystać jedynie podatnicy, którzy uzyskiwali przychody z tzw. najmu prywatnego. Zgodnie z planowaną nowelizacją ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym stawka 8.5% oraz 12.5% będzie dotyczyła przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy oraz przychodów z innych umów najmu, które uzyskiwane będą z działalności gospodarczej.
Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów