0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-06-05

Artykuły:

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2023 r. - darmowy wzór z omówieniem

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski należy przekazać pracodawcy. Jakie najważniejsze informacje należy w nim zawrzeć? Ile wynosi urlop macierzyński? Poznaj odpowiedź na ten temat i pobierz wzór takiego dokumentu w dwóch formatach: PDF i DOCX!

5 czerwca 2023

Czy za L4 na urlopie wychowawczym należy się zasiłek?

Kiedy za L4 na urlopie wychowawczym można otrzymać wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy? Czy gdy urodzi się dziecko na urlopie wychowawczym, wówczas ma się prawo do zasiłku macierzyńskiego? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

5 czerwca 2023

Wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim

Pracodawca może zwolnić pracownika bez względu na to, z jakiego urlopu wraca on do pracy. Czy wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim jest możliwe? Jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 czerwca 2023

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

5 czerwca 2023

Zdolność patentowa - cechy konieczne do zarejestrowania wynalazku

Wynalazco! Pracujesz nad nowym procesem technologicznym lub wynalazkiem? Zastanawiasz się, jak uchronić się przed plagiatem? Jakie cechy musi mieć wynalazek aby zaistniała zdolność patentowa? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Chroń swoje prawa.

5 czerwca 2023

Dotacja wypłacona w transzach a finansowanie środków trwałych

Przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z różnego rodzaju dotacji. W artykule zastanawiamy się, co w przypadku gdy na zakup lub ulepszenie środków trwałych przeznaczona jest dotacja wypłacona w transzach. Jak i kiedy zaksięgować taką dotację w PKPiR.

5 czerwca 2023

Ulga dla młodych a prowadzenie działalności gospodarczej

Podatnicy, którzy nie ukończyli 26. roku życia mogą skorzystać ze zwolnień podatkowych. Jedną z takich preferencji jest ulga dla młodych. Czy przysługuje ona podatnikom, którzy uzyskują przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej? Sprawdź!

5 czerwca 2023

Korekta rocznej składki zdrowotnej - najważniejsze informacje

Sprawdź, kiedy korekta rocznej składki zdrowotnej jest możliwa i jakie są konsekwencje braku sporządzenia korekty gdy podstawa wyliczenia rocznej składki zdrowotnej uległa zmianie! Dowiedz się, jak rozliczyć niedopłatę lub nadpłatę po korekcie!

5 czerwca 2023

Podział majątku firmy - co zrobić w przypadku rozwodu?

Podział majątku firmy zależy od różnych czynników, dlatego takie sprawy nie należą do najprostszych. Wśród najważniejszych czynników wpływających na sposób podziału wymienić można formę prawną prowadzenia firmy oraz termin jej utworzenia.

5 czerwca 2023

Usługi złożone a zastosowanie właściwej stawki ryczałtu

Usługi złożone budzą często wątpliwości w zakresie ustalenia właściwej stawki ryczałtu. W takich sytuacjach przedsiębiorcy stają przed dylematem, czy do takiej usługi zastosować jedną stawkę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, czy może kilka stawek.

5 czerwca 2023

Zwrot towaru bez paragonu - czy sprzedawca może przyjąć?

Klienci mają prawo do reklamacji jaki również do zwrotu towaru. Czy możliwy jest zwrot towaru bez paragonu? Czy sprzedawca w takim wypadku może dokonać korekty sprzedaży? Co powinien zawierać protokół zwrotu towarów? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

5 czerwca 2023

Nota korygująca - najważniejsze informacje

Nabywca, który dostał źle wypełnioną fakturę kosztową lub korygującą, nie ma prawa do wystawienia faktury korygującej. Po spełnieniu określonych warunków, nota korygująca może zostać wystawiona przez nabywcę i przekazana do sprzedającego. Sprawdź!

5 czerwca 2023

Prywatny samochód w działalności gospodarczej - rozliczenie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej z jednej strony to duża wygoda, z drugiej natomiast – wiele dodatkowych obowiązków. Sprawdź, czym jest ewidencja przebiegu pojazdu i w jaki sposób należy dokonać jego rozliczenia? O tym artykuł! Przeczytaj!

5 czerwca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów