0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-06-06

Artykuły:

Przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny

Umowa o pracę na okres próbny stanowi szczególny rodzaj umowy o pracę. Dotyczą jej nieco odmienne zasady, w tym także te związane z jej wypowiadaniem. Sprawdź jakie mogą być przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny!

6 czerwca 2023

Obniżenie urlopu wypoczynkowego w związku z odbywaniem dobrowolnej służby wojskowej

Wymiar urlopu wynosi: 20 dni jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 26 dni jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Czy okres pełnienia dobrowolnej służby wojskowej wpływa na obniżenie urlopu wypoczynkowego? Sprawdź to!

6 czerwca 2023

Zbycie prawa do patentu - na jakich warunkach?

Wynalazco! Zastanawiasz się nad sprzedażą praw do swojego wynalazku lub procesu? Odziedziczyłeś prawa patentowe? Dowiedz się, na jakich warunkach zachodzi zbycie prawa do patentu, aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem. Dopilnuj wszelkich formalności!

6 czerwca 2023

Odliczenie VAT od usług pośrednictwa nieruchomości przy zakupie mieszkania w ramach działalności

Kupiłeś nieruchomość do firmy? Zastanawiasz się czy istnieje szansa na odliczenie VAT od usług pośrednictwa nieruchomości przy zakupie mieszkania w ramach działalności. Sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

6 czerwca 2023

RODO dla blogerów - na co należy zwrócić uwagę?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, RODO dla blogerów musi spełniać ustawowe obowiązki w zakresie ochrony i przetwarzania danych osobowych. Jego stworzenie stanowi wyzwanie dla blogerów, ale jest niezbędne do prawidłowego prowadzenia bloga.

6 czerwca 2023

Tytuł przelewu - czy wskazanie numery faktury jest obowiązkowe?

Tytuł przelewu powinien pozwalać na skuteczne zidentyfikowanie płatności, natomiast przepisy co do zasady nie nakładają obowiązku podawania numeru faktury. Wyjątek od tej reguły stanowi wykonanie przelewu z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności.

6 czerwca 2023

Kasa fiskalna w 2023 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz, kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

6 czerwca 2023

Samochód osobowy w firmie - 6 najważniejszych zasad rozliczenia

Użytkujesz samochód osobowy w firmie? Pamiętaj o najważniejszych zasadach rozliczania wydatków związanych z pojazdem! W naszym artykule znajdziesz 6 najważniejszych zasad rozliczania samochodów osobowych w firmie. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

6 czerwca 2023

Umowa zlecenie na urlopie macierzyńskim

Umowa zlecenie na urlopie macierzyńskim to chętnie podejmowany rodzaj zatrudnienia przez rodziców. Czy wówczas należy zgłosić zleceniobiorcę do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych? Jakie dokumenty muszą zostać dostarczone do ZUS? Sprawdź!

6 czerwca 2023

Czy faktura zwalnia z obowiązku wystawienia paragonu fiskalnego?

Przedsiębiorcy ewidencjonują sprzedaż za pośrednictwem kasy fiskalnej lub wystawiają faktury. Czy można dowolnie wybrać, jaki rodzaj ewidencji będzie się prowadzić? Sprawdź, czy faktura zwalnia z obowiązku wystawienia paragonu fiskalnego!

6 czerwca 2023

Faktura i jej elementy - wzór z omówieniem

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych dokumentujących dokonane transakcje. Dowiedz się , jak prawidłowo powinna zostać sporządzona faktura VAT i jak właściwie ją przechowywać! Pobierz darmowy wzór faktury w formacie PDF oraz DOC.

6 czerwca 2023

Usługi gastronomiczne i cateringowe - prawo do odliczenia VAT

Czy usługi gastronomiczne i cateringowe to jedno i to samo? Jakie są miedzy nimi różnice i jak rozpoznać czy mamy do czynienia z usługa gastronomiczną czy cateringową? Która z wymienionych usług daje prawo do odliczenia VAT i czy stanowią koszt? Sprawdź!

6 czerwca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów