0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

27 wyników dla tematu: koronawirus

Artykuły:

Odszkodowanie za zakażenie COVID-19 w pracy! – nowy projekt ustawy

Aktualnie trwa V fala koronawirusa. Rząd szuka różnych rozwiązań na opanowanie sytuacji. Wczoraj na stronie sejmu pojawił się nowy projekt ustawy przeciwdziałającej COVID-19. Wprowadza ona odszkodowanie za zakażenie COVID-19 w pracy! Przeczytaj o tym!

28 stycznia 2022

Odszkodowanie za zakażenie koronawirusem – czy to możliwe?

Do zarażenia COVID-19 może dojść wszędzie, zarówno w pracy, jak i w każdym innym miejscu, gdzie spotyka się wielu ludzi. Czy w związku z tym odszkodowanie za zakażenie koronawirusem w zakładzie pracy jest możliwe? Przeczytaj i sprawdź!

11 grudnia 2020

Pracodawca zdecyduje, kiedy nosić maseczki w pracy!

Kiedy w tamtym tygodniu weszły obostrzenia co do noszenia maseczek w biurze, pracodawcy musieli szybko przeorganizować swoje biura. Nowy zapis rozporządzenia daje im jednak decyzyjność. Czy pracodawca może decydować, kiedy trzeba nosić maseczki w pracy?

2 grudnia 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany na takich zasadach jak wiosną – taką informację przekazał premier Mateusz Morawiecki. Czy znane są szczegóły, na jakich będzie przyznawane to dodatkowe świadczenie? Przeczytaj i sprawdź, czy je otrzymasz!

5 listopada 2020

Ustawa COVID-19 doczeka się swojej nowelizacji!

Coraz cięższa sytuacja związana z rozwojem epidemii w kraju przyczyniła się do aktualizacji obecnie obowiązujących przepisów. Senat przegłosował poprawki do ustawy antycovidowej. Czy ustawa COVID-19 wesprze Polaków w tym trudnym okresie? Sprawdzamy!

27 października 2020

Na jaką pomoc dla firm mogą liczyć przedsiębiorcy w październiku?

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna znacząco odbija się na i tak kiepskiej sytuacji finansowej polskich przedsiębiorstw. Jaką pomoc dla firm oferuje rząd? Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy w październiku? Przeczytaj artykuł!

16 października 2020

Koronawirus w kontrataku – nowe obostrzenia dla kraju

Jak prezentuje się aktualnie sytuacja epidemiczna w kraju? Czy koronawirus w okresie jesiennym przyniósł zapowiadane skutki? Jakie obostrzenia planuje wdrożyć rząd w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii? Przeczytaj więcej w naszym artykule!

9 października 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli otrzymać rodzice, gdy placówka – szkoła, przedszkole, żłobek – będzie zamknięta z powodu epidemii koronawirusa. W jakim okresie można będzie z niego skorzystać? Przeczytaj, kto ma do niego prawo!

28 sierpnia 2020

Jakie zmiany w prawie pracy wprowadziła tarcza 4.0?

22 czerwca 2020 roku prezydent podpisał kolejną ustawę czyli tarczę 4.0. Tarcza 4.0 wprowadza szereg zmian w prawie pracy. Od kiedy należy się spodziewać zmian?Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wprowadzonych reform w tym pakiecie pomocowym.

25 czerwca 2020

Koronawirus i praca zdalna - jak przetrwać okres w dobie pandemii? Kompendium

Koronawirus przewrócił do góry nogami nie tylko gospodarkę. Praca zdalna, ma ograniczać rozprzestrzeniania się wirusa. Przedstawiony cykl artykułów zawiera najistotniejsze informacje, obowiązujące pracownika i pracodawcę w tej niecodziennej sytuacji.

25 czerwca 2020

Produkty na walkę z koronawirusem – preferencje w VAT

Epidemia koronawirusa wymusiła opracowanie wielu rozwiązań, których celem jest ograniczenie jego rozprzestrzeniania. Państwo wysoce zaangażowało się w walkę z epidemią. Sprawdź, jak rozliczyć darowizny i przekazane produkty na walkę z koronawirusem!

9 czerwca 2020

Dodatek solidarnościowy, czyli 4200 zł dla zwolnionych pracowników

Dodatek solidarnościowy będzie świadczeniem przyznawanym maksymalnie na trzy miesiące, od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Kto może go otrzymać, jakie warunki przewiduje projekt? Przeczytaj i sprawdź, ile wyniesie ten dodatek!

4 czerwca 2020

Znoszenie obostrzeń - noszenie maseczek obowiązkowe tylko w konkretnych sytuacjach

Już od 30 maja ruszy kolejna fala odmrażania polskiej gospodarki. Na jakie zmiany powinni się wszyscy szykować w tym polscy przedsiębiorcy? Czy noszenie maseczek w miejscach publicznych będzie nadal obowiązkowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2020

Projekt tarczy 4.0 - jakim uległ modyfikacjom?

Wstępne założenia Tarczy 4.0 zakładały znaczące ograniczenie praw pracowniczych. Rząd jednak zapewnia, że nowe propozycje nie będą uderzały w pracowników. Jakie zapisy Tarczy 4.0 uległy zmianie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły!

8 maja 2020

Raty kredytowe i leasingowe - zawieszenie spłaty zobowiązań na mocy Tarczy 2.0

Obecna sytuacja gospodarcza związana z epidemią koronawirusa wymusza na rządzących radykalne kroki w celu zachowania płynności finansowej firm. Wśród założeń nowej tarczy 2.0 możliwe jest zawieszenie spłaty zobowiązań, w tym rat kredytowych i leasingowych

9 kwietnia 2020

Zwolnienie z ZUS teraz też dla większych firm?

Zwolnienie z ZUS na ten moment obejmowało tylko samozatrudnionych oraz mikroprzedsiębiorców zatrudniających do 9 pracowników. Czy nowe propozycje rządu na rozwinięcie tarczy antykryzysowej zakładają jakieś zmiany w obszarze umorzenia składek ZUS? Sprawdź!

7 kwietnia 2020

Uratuj pracowników – jakie rozwiązania daje tarcza antykryzysowa?

Tarcza antykryzysowa to szereg ustaw, które mają na celu ochronić zarówno obywateli, jak i firmy przed skutkami epidemii. Jakie rozwiązania proponuje rząd w celu ochrony miejsc pracy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 kwietnia 2020

Darowizna na rzecz walki z koronawirusem - siepomaga

Wprowadzony w Polsce stan epidemii oznacza konieczność podjęcia szczególnych działań. Z uwagi na to Fundacja Siepomaga zorganizowała zbiórkę na wsparcie walki z koronawirusem. Jak powinna zostać rozliczona darowizna na rzecz walki z koronawirusem?

25 marca 2020

Zakaz wyjścia z domu? Czym w praktyce jest ograniczenie w przemieszczaniu się?

Czym jest ograniczenie w przemieszczaniu się? Kogo i czego w praktyce dotyczy? Jakie dodatkowe obostrzenia wprowadza polski rząd, w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

25 marca 2020

Koronawirus pozbawia Polaków pracy

Pracodawcy od kilku dni zastanawiają się co dalej w związku z epidemią. Niestety większość z nich decyduje o zwolnieniach. Czy powodem wypowiedzenia może być koronawirus ? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat przewidywanych zwolnień z pracy!

25 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów