0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: likwidacja-dzialalnosci-gospodarczej

Artykuły:

Likwidacja i ponowne rozpoczęcie działalności a rejestracja do VAT

Nie ma prawnych przeszkód, aby przedsiębiorca zlikwidował działalność gospodarczą i rozpoczął prowadzenie nowej. Likwidacja i ponowne rozpoczęcie działalności – czy należy dokonać kolejnej rejestracji na potrzeby podatku VAT? Odpowiadamy w artykule!

4 stycznia 2022

Ulga na złe długi w przypadku restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji

Nierozliczone faktury VAT mogą negatywnie wpłynąć na obowiązek podatkowy wierzyciela jak i dłużnika. Wówczas wyjściem z takiej sytuacji może być ulga podatkowa na złe długi. Sprawdź kiedy przysługuje prawo skorzystania z "ulgi za złe długi".

13 kwietnia 2021

Korekty faktur po likwidacji działalności gospodarczej - zasady

Faktura może zostać skorygowana z wielu powodów. Zazwyczaj jej wystawienie nie stwarza trudności. Co w sytuacji, gdy podmiot zakończył już działalność? Sprawdź co zrobić, gdy występuje konieczność korekty faktur po likwidacji działalności gospodarczej.

27 stycznia 2021

Likwidacja działalności gospodarczej a ustanie obowiązku ubezpieczeń

Czy likwidacja działalności gospodarczej generuje ustanie obowiązku ubezpieczeń? Co w przypadku zawieszenia działalności. Jakich obowiązków należy dopełnić przy zawieszeniu oraz likwidacji działalności? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 grudnia 2020

Ponowne otwarcie firmy a obowiązek podatkowy na gruncie VAT

Czy likwidacja i ponowne otwarcie firmy wiąże się ze skutkami podatkowymi na gruncie podatku VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób ponowne otwarcia zlikwidowanej działalności wpływa na kwestie zwolnienia podmiotowego w VAT.

3 grudnia 2020

Likwidacja działalności gospodarczej objętej metodą kasową

Likwidacja działalności gospodarczej to moment, który ciągnie za sobą wiele skutków. Jak wygląda rozliczenie podatku VAT podczas zamknięcia firmy objętej metodą kasową? O jakich jeszcze kwestiach należy pamiętać przy likwidacji działalności? Sprawdź!

10 marca 2020

Informacja o dokonanym spisie z natury - wzór z omówieniem

Czynni podatnicy VAT, którzy zaprzestaną wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, zobowiązani są sporządzić spis z natury. Dowiedz się, co powinna zawierać informacja o dokonanym spisie z natury. Pobierz wzór dokumentu w formacie doc lub pdf.

10 lipca 2019

Handel kryptowalutami a działalność gospodarcza

Przedsiębiorcy, których głównym źródłem przychodów jest handel kryptowalutami muszą przemyśleć, co zrobić z prowadzoną w tym zakresie działalnością gospodarczą. Od 2019 przychody handlu kryptowalutami rozliczane są jako przychody z kapitałów pieniężnych.

19 czerwca 2019

Przesunięcie terminu zamknięcia działalności gospodarczej a remanent likwidacyjny

Jak przesunięcie terminu zamknięcia działalności gospodarczej wpływa na datę sporządzenia remanentu likwidacyjnego? Czy remanent likwidacyjny musi zostać sporządzony na ostatni dzień przed zamknięciem działalności gospodarczej? Sprawdź.

27 grudnia 2018

Likwidacja firmy a ustalenie 60 miesięcy przed otwarciem kolejnej

Likwidacja firmy wiąże się z wykreśleniem przedsiębiorcy z ewidencji CEDIG, ewidencji w urzędzie skarbowym oraz ZUS. Ma to ogromne znaczenie przy późniejszym korzystaniu m.in z preferencyjnych składek ZUS. Przeczytaj nasz artykuł!

8 listopada 2018

Likwidacja przedsiębiorstwa a sprzedaż nieruchomości

Likwidacja przedsiębiorstwa może być spowodowana różnymi przyczynami. Po likwidacji należy uporządkować kwestię pozostałego majątku firmowego. Jak opodatkować sprzedaż nieruchomości, która nastąpiła po likwidacji działalności gospodarczej? Przeczytaj!

2 maja 2018

Likwidacja działalności gospodarczej - formalności

Jesteś przedsiębiorcą ale zamierzasz zamknąć swój biznes? Likwidacja działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie dokumenty musisz przygotować, aby poprawnie zakończyć prowadzenie swojej firmy!

4 stycznia 2018

Zmiana formy prawnej działalności - kiedy następuje?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najprostsza forma prowadzenia firmy. Jednak w ramach rozwoju biznesu pojawiają się wyższe dochody a przy tym często również wspólnicy. Wtedy konieczna jest zmiana formy prawnej działalności. Sprawdź.

20 grudnia 2017

Likwidacja działalności gospodarczej a data złożenia VAT-Z

Przedsiębiorco, likwidujesz działalność gospodarczą i nie jesteś pewny czy dokonałeś już wszystkich formalności? Czy wiesz, do czego służy formularz VAT-Z oraz w jakich sytuacjach należy go złożyć? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 września 2016

Zakończenie działalności - co się z tym wiąże

Zakończenie działalności to nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy jedynie przestać sprzedawać. Istnieje także obowiązek dokonania niezbędnych formalności. Przeczytaj, jakie to dokumenty i w których urzędach należy złożyć podczas likwidacji działalność.

8 maja 2016

Likwidacja działalności a korekta kosztów

Jeśli dojdzie do likwidacji działalności, przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak prawidłowo rozliczyć niezapłacone wówczas faktury, a także czy konieczna jest korekta kosztów. Dowiedz się jak wygląda likwidacja działalności a korekta kosztów!

21 lipca 2015

Ulga na złe długi przy likwidacji działalności gospodarczej

Likwidacja działalności a ulga na złe długi w praktyce.

17 listopada 2014

Likwidacja działalności gospodarczej a zwrot ulgi na zakup kasy

Czy należy zwrócić ulgę na zakup kasy fiskalnej w sytuacji likwidacji działalności gospodarczej?

14 listopada 2014

Czym jest likwidacja działalności gospodarczej i kiedy można jej dokonać?

Twoja firma jest w kiepskiej kondycji? Sprawdź, czym jest i kiedy można dokonać likwidacji działalności gospodarczej.

13 października 2014

Likwidacja działalności gospodarczej a zwrot VAT na prywatny rachunek bankowy

Niejednokrotnie zdarza się, że przedsiębiorca chcąc zamknąć działalność gospodarczą do końca zamyka również firmowy rachunek bankowy.

5 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów