32 wyniki dla tematu: likwidacja-dzialalnosci

Artykuły:

Przesunięcie terminu zamknięcia działalności gospodarczej a remanent likwidacyjny

Jak przesunięcie terminu zamknięcia działalności gospodarczej wpływa na datę sporządzenia remanentu likwidacyjnego? Czy remanent likwidacyjny musi zostać sporządzony na ostatni dzień przed zamknięciem działalności gospodarczej? Sprawdź.

27 grudnia 2018

Likwidacja działalności gospodarczej - formalności

Jesteś przedsiębiorcą ale zamierzasz zamknąć swój biznes? Likwidacja działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie dokumenty musisz przygotować, aby poprawnie zakończyć prowadzenie swojej firmy!

4 stycznia 2018

Zamknięcie działalności gospodarczej - formalności

Zamknięcie działalności gospodarczej może wystąpić przez wiele powodów. Słaby pomysł na biznes, sytuację na rynku czy zmianę formy działalności. Jednak każdy przedsiębiorca w takiej sytuacji powinien pamiętać o dopełnieniu należytych formalności. Sprawdź.

20 grudnia 2017

Likwidacja działalności - jakie konsekwencje w VAT?

Czasem zamknięcie firmy nieuniknione. Jeżeli zamierzasz zakończyć swoją działalność gospodarczą, musisz koniecznie zapoznać się z tym artykułem. Dowiedz się jakie obowiązki podatkowe niesie ze sobą likwidacja działalności gospodarczej!

28 września 2016

Likwidacja działalności gospodarczej a data złożenia VAT-Z

Przedsiębiorco, likwidujesz działalność gospodarczą i nie jesteś pewny czy dokonałeś już wszystkich formalności? Czy wiesz, do czego służy formularz VAT-Z oraz w jakich sytuacjach należy go złożyć? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 września 2016

Zakończenie działalności - co się z tym wiąże

Zakończenie działalności to nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy jedynie przestać sprzedawać. Istnieje także obowiązek dokonania niezbędnych formalności. Przeczytaj, jakie to dokumenty i w których urzędach należy złożyć podczas likwidacji działalność.

8 maja 2016

Sprzedaż majątku firmowego po zamknięciu działalności

Przez cały okres prowadzenia działalności przedsiębiorstwo gromadzi różnego rodzaju majątek, który po likwidacji działalności należy wykazać w remanencie likwidacyjnym. Sprawdź, jak wykazać sprzedaż majątku firmowego wykazanego w remanencie likwidacyjnym!

19 lutego 2016

Likwidacja działalności a korekta VAT

Kiedy należy skorygować odliczony VAT przy zmianie przeznaczenia środka trwałego jeśli nastąpi likwidacja działalności?

1 października 2015

Likwidacja działalności a korekta kosztów

Jeśli dojdzie do likwidacji działalności, przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak prawidłowo rozliczyć niezapłacone wówczas faktury, a także czy konieczna jest korekta kosztów. Dowiedz się jak wygląda likwidacja działalności a korekta kosztów!

21 lipca 2015

Korekta kosztów w KPiR a likwidacja działalności gospodarczej

Korekta kosztów dokonywana jest jeśli zobowiązania nie zostały uregulowane w terminie. Jak wygląda korekta kosztów w przypadku likwidacji działalności gospodarczej? Jakie zmiany w korekcie kosztów nastąpią w 2016 roku? Sprawdź!

25 czerwca 2014

Zawieszenie działalności a podatek od nieruchomości

Przedsiębiorca decydujący się na zawieszenie działalności powinien pamiętać, iż niemieszkalne budynki, budowle oraz grunty podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym zgodnie z wyższymi stawkami,

19 stycznia 2014

Rezygnacja z karty w trakcie roku podatkowego

Podatnik korzystający z formy opodatkowania działalności gospodarczej jaką jest karta podatkowa nie ma możliwości rezygnacji z tej formy w trakcie roku podatkowego i wyboru innej formy opodatkowania poza ściśle określonymi przypadkami.

27 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów