46 wyników dla tematu: podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych

Artykuły:

Licytacje komornicze - rozliczenie zakupu

W jaki sposób rozliczyć zakup mieszkania nabytego w drodze licytacji komorniczej? Czy licytacje komornicze są opłacalne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy przy nabyciu mieszkania z licytacji komorniczej przysługuje prawo do odliczenia VAT!

14 sierpnia 2020

Brak umowy w formie pisemnej – czy trzeba zapłacić PCC?

Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) obowiązuje od momentu zawarcia umowy określonej w art. 1 ust. 1 ustawy PCC i nie jest niczym szczególnym. Co jednak w sytuacji, gdy brak umowy w formie pisemnej? Czy w takim przypadku również trzeba zapłacić PCC?

29 maja 2020

Cesja wierzytelności a podatek od czynności cywilnoprawnych

Czy wiesz czym jest cesja wierzytelności i jakie warunki należy spełnić aby jej dokonać? Czy z tytułu cesji wierzytelności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych czy podatek Vat! Sprawdź i dowiedz się więcej w tym temacie!

20 marca 2020

Wycena nieruchomości przy sprzedaży a kwestionowanie jej wysokości przez organ podatkowy

Jeżeli wartości sprzedawanej nieruchomości zostanie zaniżona organ podatkowy może wszcząć postępowanie i zakwestionować wartość ustaloną przez podatnika, określając nowy wymiar podatku. Co zrobić wycena nieruchomości przy sprzedaży zostanie podważona?

21 lutego 2020

Podatki lokalne – co warto o nich wiedzieć?

Podatki lokalne kwalifikują się jako podatki bezpośrednie. Są nimi m.in. podatki od nieruchomości, podatek leśny czy podatek od środków transportowych. Dowiedz się, czym są podatki lokalne, do kogo one trafiają oraz czy mogą stanowić koszt podatkowy!

5 czerwca 2019

Podatek od czynności cywilnoprawnych - 2019

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2019 roku.

22 października 2018

Podatek PCC czy zwiększa wartość początkową środka trwałego?

Zapłacony podatek PCC czy zwiększa wartość początkową środka trwałego (samochodu ciężarowego)?

20 marca 2018

Podatek jako koszt w działalności gospodarczej - zasady odliczeń

Czy wiesz, w jakim przypadku możesz uwzględnić podatek jako koszt w działalności gospodarczej? W jakich terminach dokonywać potrąceń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo księgować podatki w kosztach firmowych.

7 stycznia 2018

Podatek od czynności cywilnoprawnych - 2018

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2018 roku.

19 grudnia 2017

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 14) - Pozostałe podatki i opłaty przedsiębiorcy

Rozpoczynając działalność przedsiębiorcy muszą się liczyć z licznymi opłatami i podatkami jakie zostaną na nich naniesione. Czy wiesz, jakie są podatki i opłaty przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 września 2017

Umowy zawierane za granicą a podatek od czynności cywilnoprawnych

Podatek od czynności cywilnoprawnych występuje w sytuacjach, w których dochodzi do zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Czasami zdarza się, że przedsiębiorca takie umowy podpisuje poza granicami kraju. Dowiedz się, czy w tej sytuacji należy opłacić PCC!

19 maja 2017

Zakup używanego samochodu w UE przez podatnika zwolnionego z VAT

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mają pracwo do kupna używanego bądź nowego pojazdu w Unii Europejskiej. Jesteś podatnikiem zwolnionym z VAT? Sprawdź, jak poprawnie rozliczyć zakup używanego samochodu w UE!

24 lutego 2017

PCC od umowy spółki - kiedy nie trzeba płacić?

Niektóre spółki mają obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych jednak ustawa przewiduje szereg zwolnień od zapłaty tego podatku. Kiedy konieczna jest zapłata PCC od umowy spółki? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

13 lutego 2017

Opodatkowanie PCC - podatek od kupna samochodu w rodzinie

Czy transakcja kupna-sprzedaży samochodu w rodzinie powoduje konieczność zapłaty PCC? Jeśli tak, na kim ciąży ten obowiązek - na zbywcy czy na nabywcy? Sprawdź zasady, którym podlega opodatkowanie PCC!

2 stycznia 2017

Podatek od czynności cywilnoprawnych 2016

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2016 roku.

11 grudnia 2016

Podatek od czynności cywilnoprawnych 2017

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2017 roku.

11 grudnia 2016

Umowa kupna a obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych

Czy kupując samochód do firmy, którego potwierdzeniem nabycia jest umowa kupna, muszę opłacić jeszcze PCC?

30 listopada 2016

Pożyczka dla pracownika a podatek od czynności cywilnoporawnych

Czy pożyczka udzielona pracownikowi podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

12 maja 2016

Podatek od czynności cywilnoprawnych 2015

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2015 roku.

1 stycznia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów