0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: samozatrudnienie

Artykuły:

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 4) – Samozatrudnienie

Samozatrudnienie polega na rozpoczęciu prowadzenia działalności jako swój własny szef. Czy wiesz, jakich obowiązków należy dopilnować? Sprawdź, kiedy tak naprawdę masz do czynienia z samozatrudnieniem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

7 lipca 2021

Sprawdzone sposoby na to, jak zarabiać w domu!

Poczucie bezpieczeństwa, które daje praca na etacie, nie jest spełnieniem marzeń dla każdego. Rutyna 8-godzinnej pracy niejednego przyprawiła o stan depresyjny. Praca może być przyjemniejsza, jeśli tylko znasz sposoby na to, jak zarabiać w domu. Sprawdź!

27 sierpnia 2020

Samozatrudnienie - opłacanie składek ZUS

Samozatrudnienie zyskuje coraz większa popularność. Jednak trzeba pamiętać że prowadzenie firmy wiąże się z obowiązkiem opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Dowiedz się, jakie składki musi opłacać osoba samozatrudniona!

23 czerwca 2020

Samozatrudnienie - poznaj zalety prowadzenia działalności gospodarczej

Jakie są zalety prowadzenia działalności gospodarczej? Co wybrać? Samozatrudnienie czy umowę z pracodawcą? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest samozatrudnienie i jakie korzyści możesz uzyskać z tej formy zatrudnienia!

15 maja 2020

Samozatrudnienie w prawie podatkowym - co warto wiedzieć?

Samozatrudnienie jest coraz częściej wybieraną formą zatrudnienia. Z czym się wiąże samozatrudnienie w świetle opodatkowania? O czym należy pamiętać? Czym się różni od stosunku pracy? Poznaj odpowiedź na te i inne pytania, czytając nasz artykuł.

15 lutego 2018

Świadczenie pracy na postawie umowy innej, niż umowa o pracę

Umowa o pracę przestała być jedynym bezpiecznym sposobem na zatrudnianie pracowników. Coraz więcej osób stawia na inne formy zatrudnienia takie jak samozatrudnienie czy umowy cywilnoprawne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ich temat!

24 sierpnia 2017

Samozatrudnienie czy umowa o pracę - co wybrać?

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, często decydują się na tak zwane samozatrudnienie. Wiąże się to z tym, iż przedsiębiorca wykonuje czynności na warunkach stosunku pracy, jednak robi to na podstawie umowy współpracy z innym podmiotem.

3 sierpnia 2017

Pomysł na biznes - inspiracje

Własna działalność gospodarcza to doskonała alternatywa dla pracy na etacie. Jednak nie każda osoba ma pomysł na biznes i na to, jak go rozkręcić. Jak sobie z tym poradzić? Kiedy jest właściwy moment, aby otworzyć własną firmę? Sprawdź.

19 maja 2017

Samozatrudnienie i cała o nim prawda!

Czy wiesz, jakie plusy i minusy niesie za sobą samozatrudnienie? Sprawdź, jakie pułapki czekają na osoby decydujące się na tą formę zatrudnienia. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

23 grudnia 2016

Samozatrudnienie u byłego pracodawcy a kwestia opodatkowania

Na rynku pracy coraz bardziej popularne jest samozatrudnienie. Były pracownik rejestruje działalność gospodarczą, by świadczyć usługi na rzecz byłego szefa. Jaką formę opodatkowania firmy w takim przypadku wybrać? Odpowiedź znajdziesz w treści artykułu.

29 września 2016

Samozatrudnienie a prawo pracy

Jedną z form zatrudnienia jest samozatrudnienie, czyli innymi słowy prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jak każda forma zatrudnienia, ma ona swoje wady i zalety. Wiele zależy też od rodzaju wykonywanego zawodu. Dowiedz się więcej na ten temat!

22 września 2016

Opcjonalne formy zatrudnienia, czyli jak można zatrudnić pracownika?

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nie musi oznaczać pracy od ósmej do szesnastej w biurze. Istnieją opcjonalne formy zatrudnienia, które z pewnością mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

22 września 2016

Samozatrudnienie a świadczenie usług w ramach umowy o pracę

Samozatrudnienie jest częstą alternatywą dla umów o pracę. W jaki sposób reguluje to kodeks pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat różnic między umową o pracę a świadczeniem usług w ramach samozatrudnienia!

1 maja 2016

Samozatrudnienie - koszty

Dowiedz się o rodzajach i kosztach samozatrudnienia.

23 października 2014

Praca zdalna - podstawowe zasady

Chcesz pracować w domu? Koniecznie przeczytaj!

4 lutego 2014

Samozatrudnienie - sposoby opodatkowania

W ramach samozatrudnienia wyróżniamy dwie formy: pozarolniczą działalność gospodarczą oraz działalność wykonywaną osobiście. Czy wiesz, w jaki sposób opodatkowane jest samozatrudnienie? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

2 października 2013

Obowiązki podatkowe freelancera

Samozatrudnienie jest opcją korzystną dla tych, którzy chcą otrzymać status przedsiębiorcy jednoosobowego, zwiększyć swoje wynagrodzenia za pracę lub uniknąć podporządkowania przełożonym.

12 sierpnia 2013

Samozatrudnienie w lepszej cenie?

Czy samozatrudnienie ma jedynie zalety? Dlaczego jest cenione przez pracowników? Czy pracodawca postępuje zgodnie z prawem, żądając od pracownika założenia działalności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

17 kwietnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów