Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprawdzone sposoby na to, jak zarabiać w domu!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Twoje życie zaczyna przypominać szarą masę. Godziny, dni i lata zlewają się w jedną, monotonną całość. Codziennie to samo – wstajesz wcześnie rano, myjesz się, ubierasz, jesz śniadanie, idziesz do pracy, siedzisz osiem godzin w biurze, wracasz do domu, jesz obiad i kładziesz się spać. A następnego dnia dokładnie to samo. Jesteś zmęczony takim stanem rzeczy, a do tego dochodzi brak wizji awansu i wciąż to samo, niewystarczające wynagrodzenie. Zaczynasz zastanawiać się, co robisz nie tak, gdzie popełniłeś błąd. Otóż, Twoja pomyłka polegała na wyborze etatu. Cóż, nie każdy człowiek stworzy jest dla „ciepłej posadki”. Niektórym na niej jest za gorąco. Ludzie aktywni i ambitni chcą czegoś więcej, pragną realizować własne plany, a przy tym nie chcą podlegać niczyjej kontroli. Chcą być wolni. A wolność w ich oczach to brak przymusu związanego z przesiadywaniem w biurze, ze wstawaniem o stałej porze, skoro świt. Idealnym sposobem jest praca, która nie wymaga wychodzenia z domu. Czy są sposoby na to jak zarabiać w domu?

Jak zarabiać w domu?

Okazuje się, że nad nikim nie wisi konieczność związania stosunkiem pracy. Rozwiązanie tego problemu jest nad wyraz trywialne – PRACA W DOMU. W tej kwestii występuje naprawdę wiele możliwości, wystarczy troszkę się rozejrzeć, dokształcić się w tej dziedzinie i rozpocząć zarabianie w swoim miejscu zamieszkania, nawet bez konieczności wychylania głowy z łóżka. Jak zarabiać w domu?

Chałupnictwo - najstarszy sposób na to jak zarabiać w domu

Chałupnictwo może być sposobem na to jak zarabiać w domu. Jest to inaczej praca nakładcza. Nie jest dziś tak popularne jak w średniowieczu czy renesansie, ale wciąż wiele osób z niej korzysta. Praca nakładcza polega na świadczeniu usług na rachunek i polecenie nakładcy. Czasami nakładca zaopatruje chałupnika w środki produkcji i oczekuje od niego wykonanie gotowego produktu, dlatego też chałupnictwo tak często kojarzone jest ze skręcaniem długopisów, ale praca nakładcza nie tylko na tym polega. Wiele ofert takiej pracy to pośrednicy w sprzedaży produktów prowadzący własną działalność gospodarczą.

Umowa o pracę nakładczą powinna zawierać rodzaj pracy, termin jej rozpoczęcia, zasady wynagradzania oraz minimalną miesięczną pracę powierzoną wykonawcy. Można ją zawrzeć na czas wykonania określonej pracy albo na czas nieokreślony.

Jednym z rodzajów pracy chałupniczej jest wypełnianie ankiet. Za tego typu pracę zazwyczaj otrzymuje się punkty, które można przeznaczyć na wypłatę pieniędzy, bony lub nagrody rzeczowe. Rejestracja w firmach oferujących wypełnianie ankiet jest całkowicie darmowa, potrzebują one po prostu opinii na temat produktów lub usług.

Jednak przy chałupnictwie trzeba mieć na uwadze fakt, że fortuny tutaj raczej się nie zgarnie. Zarobki są małe, a do tego pośród ofert takiej pracy można natknąć się na wielu oszustów, którzy obiecują przysłowiową gwiazdkę z nieba. Ofert typu: „Wysokie wynagrodzenie za obsługę poczty e-mail” należy się wystrzegać, ponieważ praca chałupnicza i wysokie zarobki to swoisty oksymoron. Tacy oszuści oprócz ogromnych zysków obiecują także prostą pracę. Ale gdy bliżej przyjrzymy się ich fikcyjnym ofertom zauważamy, że:

  • za pierwszą partię materiałów trzeba zapłacić;
  • trzeba wysłać SMS na nr premium;
  • firma nie podaje swojego adresu, tylko adres e-mail;
  • firma nie podaje NIP ani KRS.

Jeśli widzimy tak skonstruowaną ofertę, możemy być pewni, że mamy do czynienia z oszustami, którzy chcą zarobić na ludzkiej naiwności. W efekcie zgarniają kasę za opłaty początkowe oraz sprzedaż danych osobowych.

Telepraca

Telepraca to kolejny sposób na to jak zarabiać w domu. Jest to właściwie każda praca wykonywana poza tradycyjnym miejscem zatrudnienia. Wyniki takiej pracy dostarczane są pracodawcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej (Internet, poczta elektroniczna, telefon stacjonarny, komórka, faks, wideofon), za ich pomocą także nawiązujemy stały kontakt z pracodawcą. Zatrudnieni dzięki temu systemowi zyskują większą elastyczność między pracą a życiem osobistym. Natomiast pracodawca może obniżyć swoje koszty aż o 40 proc, np. zmniejszając wydatki związane z miejscem pracy przy jednoczesnym dostosowaniu go do potrzeb pracownika i tym samym zwiększeniu jego wydajności.

Freelancing, czyli jak zarabiać w domu?

Freelancer to jeden z najpopularniejszych sposobów na to jak pracować w domu po prostu „wolny strzelec”, żyjący właściwie od zlecenia do zlecenia. Wiele osób uważa, że freelancing nie stanowi już formy zatrudnienia, a w zasadzie jest stylem życia. Dzieje się tak ponieważ we freelancingu występuje duża elastyczność w łączeniu życia zawodowego i osobistego.

Praca ta skierowana jest do osób, jak w wielu przypadkach pracy w domu, które są samodzielne, zdyscyplinowane i silnie zmotywowane. Freelancer skazany jest na wieczne szukanie klientów, którzy zapewnią mu byt. To praca idealna dla redaktorów, dziennikarzy, PR-owców, a także dla osób związanych z branżą IT i handlem. A ostatnimi czasy coraz bardziej popularne jest zlecania prowadzenia fanpage na Facebooku.

Zarabiaj w Internecie

Załóż stronę internetową – jest to jeden ze sposobów na to jak zarabiać w domu. Posiadanie własnej witryny daje wiele możliwości:

  • Programy partnerskie – umieszczasz na swojej stronie banner, link lub zakładkę firmy, z której programu korzystasz. Takie firmy mogą płacić Ci za każde kliknięcie w ich banner umieszczony na Twojej stronie lub za zakup jakiegoś produktu dokonany za pośrednictwem Twojej strony. Oczywiście im bardziej profesjonalna i popularna jest Twoja strona, tym więcej zarabiasz. Programy partnerskie proponują m.in.: Allegro, Google itp.
  • Udostępnianie płatnej treści – pewne dokumenty, czy teksty na stronie udostępniane są dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.
  • Surfbar – instalujesz na swoim komputerze program, który wyświetla na monitorze reklamy. Nie musisz cały czas siedzieć przy komputerze, wystarczy, że co parę godzin wpiszesz kod pojawiający się na ekranie i tym samym wznowisz wyświetlanie reklam.
  • Katalogowanie stron – to zabieg pozycjonerski mający na celu zdobycie linków do pozycjonowanej witryny w celu podniesienia jej pozycji na daną frazę czy frazy kluczowe. Osoby zajmujące się katalogowaniem wykonują odpowiednie wpisy. 
  • Zakłady bukmacherskie – to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zakładów. Innowację stanowi typowanie wyników 24 godziny na dobę, do tego kilka minut przed rozpoczęciem spotkania lub w trakcie jego trwania, nie wychodząc przy tym z domu.
  • Gra na Giełdzie – polega ona na inwestowaniu w spółki, które z czasem mają przynieść nam zyski. Są dwa sposoby inwestowania: sprzedaż i kupno akcji co kilka dni, kierując się komunikatami ze spółki i otoczenia; przemyślenie kilkuletnich perspektyw spółek, dobór akcji tanich fundamentalnie z dobrymi perspektywami i kolejno dokonanie ich zakupu i kilkuletni okres bezczynności, a potem realizacja zysków.

Spełniaj marzenia i zarabiaj

Czy to może być recepta na to jak zarabiać w domu? Nie dość, że pracujesz w domu, to jeszcze możesz zarobić na swoim hobby. Wystarczy, że zajmiesz się tym, co lubisz.

  • Napisz książkę – ten pomysł skierowany jest do osób, które znają się na czymś lepiej niż inni, np. dużo podróżują lub są specjalistami w danej dziedzinie. Taka książka może stać się rodzajem pamiętnika – opis swoich przeżyć podczas niezapomnianych podróży, własne potyczki w biznesie albo choćby „Jak zarobiłem w domu”. Taka praca w domu przynosi naprawdę dużo satysfakcji.
  • Rękodzieła – kolejny sposób na połączenie swoich zainteresowań z pracą. W końcu na swoim hobby także możesz zarobić. Zacznij sprzedawać swoje fotografie lub wykonuj je na zlecenie. Sprzedawaj swoje wyroby z drewna, papieru czy materiału. Projektuj ubrania i przedmioty codziennego użytku. W tej chwili, poza Allegro, istnieje wiele serwisów oferujących możliwość sprzedaży własnoręcznie zrobionych produktów, w zamian oczekują niewielkiej prowizji. Tego typu serwisem jest np. Pakamera.
  • Pisz teksty – praca idealna dla niespełnionych dziennikarzy, redaktorów, a także poetów i prozaików, ale nie tylko. Możesz pisać artykuły tematyczne, teksty na strony, poradniki, treści na blogi (w tym także opowiadania lub wiersze).

Wyżej wymienione sposoby na to jak zarabiać w domu to tylko nieliczne z wielu. Ich wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jednak praca taka nie jest dla każdego. Wymaga ona bowiem umiejętności rozdzielania życia prywatnego od zawodowego, a także pewnej systematyczności i zaangażowania.

Pamiętaj, że praca w domu wiąże się z symbiozą obu stron – Twojej i firmy, która zleca Ci wykonanie jakiegoś zadania, bez względu na to, czy jest to wypełnianie ankiet, skręcanie długopisów, klikanie w bannery, wyświetlanie reklam na ekranie monitora, czy pisanie artykułów lub tworzenie rozległych projektów. Dlatego też nie daj się nabrać na kuszące i wszechobecne oferty gwarantujące właściwie niemożliwe.

Decyzja o pracy w domu powinna być dobrze przemyślana, a wybór ofert wymaga uprzedniego dokładnego przeanalizowania firm, które je publikują.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów