0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: upadlosc-konsumencka

Artykuły:

Kiedy możliwe jest umorzenie upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Czy po ogłoszeniu upadłości możliwe jest cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości? Sprawdź, jakie przesłanki należy spełnić, aby umorzenie upadłości konsumenckiej było możliwe!

31 stycznia 2023

Upadłość konsumencka przedsiębiorcy

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy upadłością konsumencką, a upadłością gospodarczą? Kto może zgłosić upadłość konsumencką i jakie są jej konsekwencje? Na czym polega oddłużenie konsumenta? Upadłość konsumencka przedsiębiorcy - przydatne informacje!

17 sierpnia 2022

Upadłość konsumencka z punktu widzenia sprzedawcy

Sytuacja gospodarcza, pandemia oraz zmiany w przepisach dotyczących ogłoszenia upadłości konsumenckiej przyczyniły się do wzrostu ilości wniosków o upadłość o kilka tysięcy w ciągu ostatniego roku. Upadłość konsumencka - poznaj jej charakterystykę!

10 marca 2022

Upadłość konsumencka a długi wobec ZUS-u

Czy upadłość konsumencka może doprowadzić do całkowitego lub częściowego umorzenia zobowiązań względem ZUS-u? Jakie są skutki postępowania upadłościowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej czym jest umorzenie składek ZUS w przypadku upadłości!

4 lutego 2022

Spadek dla upadłego konsumenta

Popadając w długi, konsument nie będący w stanie uregulować zobowiązań obecnych oraz przyszłych powinien zgłosić wniosek o upadłość konsumencką. Co jednak w przypadku, gdy zostaje on powołany do spadku? Spadek dla upadłego konsumenta - dowiedz się więcej!

1 lutego 2022

Upadłość konsumencka – jak prawidłowo wypełnić formularz wniosku?

Upadłość konsumencka jest bardzo popularną wśród dłużników nie będących przedsiębiorcami. Jak sporządzić wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej? Odpowiadamy w artykule!

24 stycznia 2022

Plan spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej

Z chwilą kiedy konsument ogłasza upadłość sąd wydaje postanowienie w zakresie majątku dłużnika, która staje się masą upadłości. Istotną kwestią jest również plan spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej. W artykule omawiamy, czym jest plan spłaty!

2 grudnia 2021

Upadłość konsumencka – egzekucja należności pracownika

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe przewidziane dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które są niewypłacalne. Co w przypadku należności pracownika, który ogłosił upadłość konsumencką? Dowiedz się więcej na ten temat!

15 lipca 2021

Ulga na złe długi w przypadku restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji

Nierozliczone faktury VAT mogą negatywnie wpłynąć na obowiązek podatkowy wierzyciela jak i dłużnika. Wówczas wyjściem z takiej sytuacji może być ulga podatkowa na złe długi. Sprawdź kiedy przysługuje prawo skorzystania z "ulgi za złe długi".

13 kwietnia 2021

Upadłość konsumencka jednoosobowej firmy

Zdarza się ,że z powodu pandemii jednoosobowe firmy nie są w stanie sobie poradzić z problemami finansowymi. Wówczas może okazać się konieczne ogłoszenie upadłości. Przeczytaj i sprawdź jak przebiega upadłość konsumencka jednoosobowej firmy..

24 marca 2021

Upadłość konsumencka po nowemu, czyli nie tak łatwe całkowite umorzenie długów

Chcesz wiedzieć jak wygląda upadłość konsumencka na nowych zasadach? Czy możliwe jest umorzenie zobowiązania bez planu spłat wierzycieli? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega upadłość konsumencka i jakie są obowiązki dłużnika!

28 września 2020

Upadłość konsumencka także dla samozatrudnionych

Czym jest upadłość konsumencka oraz czy możliwa jest także w przypadku osób będących na samozatrudnieniu? Dowiedz się, jakie zmiany w zakresie przepisów prawa upadłościowego mają wejść w życie w 2020 r. oraz jakie warunki będzie trzeba spełnić.

8 maja 2020

Upadłość konsumencka 2020 – nowe przepisy ułatwią jej ogłoszenie

Nowelizacja prawa dotyczącego upadłości konsumenckiej przewiduje wiele zmian, które mają ułatwić ten proces oraz pomóc dłużnikom spłacić zobowiązania. Sprawdź, co się zmieni w prawie upadłościowym oraz czy możliwa jest upadłość konsumencka przedsiębiorcy!

23 kwietnia 2020

Upadłość małżonka a rozdzielność majątkowa

Czy upadłość małżonka może doprowadzić do powstania rozdzielności majątkowej? Na czym właściwie polega rozdzielność majątkowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zabezpieczyć majątek oraz jakie koszty wiążą się z ustanowieniem rozdzielności.

23 kwietnia 2020

Upadłość konsumencka – czym jest i jak ją przeprowadzić?

W "wir" zaciągania pożyczek czy kredytów może wpaść każdy. Co zrobić w przypadku gdy konsument jest już niewypłacalny? Czy dłużnik może się w jakich sposób uratować przed wierzycielami? Sprawdź, czym jest upadłość konsumencka i co się z nią wiąże!

30 marca 2020

Upadłość konsumencka - zmiany w 2020 roku

Jakim zmianom ulegnie upadłość konsumencka w związku z nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy - Prawo upadłościowe oraz niektórych innych ustaw? Co powinien zawierać wniosek o upadłość konsumencką zgodnie z nowymi przepisami? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

2 marca 2020

Zakup nieruchomości od syndyka – czy warto?

Często zdarza się, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z wystawieniem majątku przedsiębiorstw na sprzedaż przez syndyka. Czy zakup nieruchomości od syndyka jest ryzykowny? Sprawdź jak wygląda procedura nabycia takiej nieruchomości!

16 stycznia 2020

Upadłość konsumencka przedsiębiorcy - kiedy szansą na oddłużenie?

Upadłość konsumencka jest prostsza i tańsza niż upadłość przedsiębiorcy. Możliwa jest upadłość konsumencka przedsiębiorcy, po zlikwidowaniu działalności. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Kiedy można z niej skorzystać?

14 stycznia 2019

Czym jest upadłość konsumencka i kto może ją zgłosić?

Czym jest upadłość konsumencka osoby fizycznej? Kto może złożyć wniosku o taką upadłość? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie trzeba złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i z jakimi kosztami się to wiąże!

12 stycznia 2018

Upadłość konsumencka - kompendium wiedzy

Czy wiesz, na czym polega upadłość konsumencka i jakie są tryby oraz koszty postępowania upadłościowego? Jakie elementy powinien zawierać wniosek o ogłoszenie upadłości? Sprawdź! Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule!

18 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów