0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

22 wyniki dla tematu: zaliczki-na-podatek-dochodowy

Artykuły:

Zaliczki na podatek dochodowy - jak obliczyć?

Czy wiesz, w jaki sposób wyliczać i opłacać zaliczki na podatek dochodowy z tytułu prowadzonej działalności? Czy zgłasza się do urzędu zaliczkę na podatek w wysokości 0 zł? W jaki sposób dokonuje się przelewów do US? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

27 czerwca 2023

Uproszczone zaliczki na podatek dochodowy a prowadzenie KPiR

Przedsiębiorcy w ramach prowadzone działalności gospodarczej zobowiązani są do płacenia podatku dochodowego. W określonych przypadkach podatnicy mogą opłacać uproszczone zaliczki na podatek dochodowy. Jak je ustalać i rozliczać? Wyjaśniamy w artykule.

6 marca 2023

Wypłata zaległego wynagrodzenia za nadgodziny - skutki podatkowe

Wypłata zaległego wynagrodzenia za nadgodziny może być problematyczna w sytuacji likwidacji zakładu pracy lub przejęcia zakładu pracy. Kto odpowiada za obliczenie i odprowadzenia zaliczki na PIT? Sprawdź, jakie są skutki wypłaty zaległego wynagrodzenia?

25 października 2022

PIT-4R - rozliczenie pobranych zaliczek za pracowników

Zatrudniasz pracowników? Czy wiesz, jak rozliczyć pobrane zaliczki za pracowników na podatek dochodowy? Dowiedz się, do kiedy należy złożyć deklarację PIT-4R i do którego urzędu. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!

26 stycznia 2022

Uproszczone zaliczki na podatek dochodowy - możliwość obniżenia

Przedsiębiorco sprawdź, czy możliwe jest opłacanie stałych zaliczek na podatek dochodowy. Z pomocą przychodzą uproszczone zaliczki na podatek dochodowy. Sprawdź, kiedy ich opłacanie jest możliwe. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 stycznia 2021

Uproszczone opłacanie zaliczek na podatek dochodowy

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może wpłacać zaliczki na podatek dochodowy w formie uproszczonej. Sprawdź, na czym polega uproszczone opłacanie zaliczek i kto może z niego skorzystać oraz jak zrezygnować z zaliczek uproszczonych!

14 grudnia 2020

Rezygnacja z uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy

Czy można zrezygnować z opłacania uproszczonych zaliczek na PIT w ciągu roku? Jak tego dokonać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy w związku z kryzysem spowodowanym COVID-19 możliwa jest rezygnacja z uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy!

9 grudnia 2020

Obiad i nocleg – przychód podatkowy pracownika mobilnego

Finansowanie noclegów oraz wyżywienia pracownikom mobilnym jest powszechną praktyką w obecnych czasach. Kiedy zakup obiadu i sfinansowanie noclegu stanowi przychód podatkowy pracownika? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat przychodów pracowniczych!

18 lutego 2020

Odsetki od niezapłaconych w terminie zaliczek PIT - warto wiedzieć!

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy zobowiązani są do wyliczania oraz zapłaty zaliczek na podatek dochodowy. Co zrobić jeżeli zapłata nastąpi po terminie? Kiedy odsetki od niezapłaconych w terminie zaliczek PIT zostaną naliczone? Sprawdź!

8 listopada 2019

Nowy rok, jaki wybrać podatek i sposób jego płacenia?

Na przełomie roku przedsiębiorca może zmienić formę opodatkowania, dlatego grudzień i początek stycznia jest dobrym okresem by się nad tym zastanowić. Jaki wybrać podatek i jaką formę odprowadzania zaliczek?

8 grudnia 2017

Zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych

Podatnik rozlicza podatek dochodowy od osób prawnych w ciągu roku podatkowego w formie zaliczek. Zaliczki na podatek dochodowy mogą być płacone w okresie miesięcznym, kwartalnym lub w formie uproszczonej. Dowiedz się więcej z artykułu!

7 kwietnia 2017

Działalność gospodarcza i umowa o pracę a zaliczka na PIT

W sytuacji gdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą równocześnie zatrudniony jest na umowę o pracę powstaje pytanie jak prawidłowo powinna zostać wyliczona zaliczka na PIT, szczególnie z uwzględnieniem kwoty zmniejszającej podatek. Sprawdź!

26 stycznia 2017

Pobór podatku

11 listopada 2016

Podatki dochodowe cz. I

1 listopada 2016

Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

Opłacanie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której podatnik nie będzie dysponował odpowiednimi środkami, umożliwiającymi mu uregulowanie niedopłaty. Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

18 września 2016

E-book: Podatek dochodowy od osób fizycznych

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest jedną z najpopularniejszych danin publicznych. Sprawdź, jakie są podstawowe zasady jego opłacania. Zapoznaj się się z naszym artykułem dotyczącym podatku dochodowego czytając naszego darmowego e-booka.

17 sierpnia 2015

Zerowa zaliczka na PIT - czy trzeba wysyłać deklarację?

Czy gdy w danym miesiącu wyszła mi strata, muszę wysyłać jakąś deklarację do urzędu skarbowego?

30 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów